Reklama

Żychliński policjant mordercą? „Chcemy wkrótce zakończyć śledztwo”

Opublikowano:
Autor:

Żychliński policjant mordercą? „Chcemy wkrótce zakończyć śledztwo” - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Śledztwo prowadzone przeciwko policjantowi, Łukaszowi M., któremu śledczy stawiają zarzut zabójstwa ma się ku końcowi. Tak wynika z informacji przekazanej nam przez Krzysztofa Kopanię, rzecznika Prokuratury Okręgowej w Łodzi.

Przypomnijmy, że Łukasz M. decyzją sądu został skierowany na obserwację sądowo-psychiatryczną.

- Podejrzany nie poddał się jednorazowemu badaniu. Zgodnie z procedurami, w takich sytuacjach kierowany jest wniosek do sądu o obserwację sądowo-psychiatryczną. Taki wniosek przez prokuraturę został złożony, sąd przychylił się do niego – mówił w listopadzie ubiegłego roku Krzysztof Kopania.

Obserwacja została zakończona, jednak biegli nie sporządzili jeszcze opinii. Łukasz M. nadal przebywa w areszcie. Prokuratura ma nadzieję, że w ciągu kilku najbliższych tygodni uda się skierować akt oskarżenia do sądu.

- Opinia po obserwacji sądowo-psychiatrycznej powinna do nas wpłynąć do końca lutego, czekamy na nią, by zakończyć sprawę. Z kolei środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania został przedłużony do końca marca. Mamy nadzieję, że do tego czasu uda się zakończyć śledztwo i skierować akt oskarżenia – mówi nam Krzysztof Kopania.

Przypomnijmy, że zdaniem śledczych Łukasz M. zabił swojego sąsiada. Zwłoki mieszkańca Podczach, Cezarego S. znalazła przypadkowa osoba 1 stycznia ubiegłego roku w lesie w Strzegocinie. Znajdowały się na tylnym siedzeniu osobowego audi, które było własnością ofiary. Na zwłokach ujawniono pięć ran postrzałowych i jedną głęboką ranę kłutą. W toku postępowania wyszło na jaw, że w zabójstwo może być zamieszany policjant, Łukasz M. Motywem miały być niejasne interesy. Podejrzanemu przedstawiono zarzut zabójstwa 36-letniego mężczyzny, dokonanego poprzez zadanie mu jednej rany kłutej oraz pięciu ran postrzałowych. Ten czyn, kwalifikowany z art. 148 § 1 Kodeksu karnego, jest zagrożony karą nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE