Reklama

Zza miedzy: Akt oskarżenia przeciwko rodzicom zastępczym z Łęczycy

Opublikowano:
Autor:

Zza miedzy: Akt oskarżenia przeciwko rodzicom zastępczym z Łęczycy - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Prokuratura Rejonowa w Łęczycy skierowała do miejscowego sądu akt oskarżenia przeciwko 60-letniemu mężczyźnie i jego 55-letniej żonie, pełniących funkcję rodziny zastępczej, oskarżając ich o przestępstwo fizycznego i psychicznego znęcania się nad podopiecznymi. Mężczyzna podejrzany jest ponadto o przestępstwo pedofilii na szkodę siedmiorga podopiecznych. Oskarżonemu grozi kara pozbawienia wolności w wymiarze do lat 12, natomiast oskarżonej do lat 5.fot. W tym domu dochodziło do pedofilskich dewiacji i znęcania się nad dziećmi.Sformułowane wobec 60-latka zarzuty dotyczą znęcania się, począwszy od 2007 roku nad dziewięciorgiem dzieci, które przebywały w jego rodzinie zastępczej. Zebrane dowody wskazują także na wykorzystanie seksualne od 2009 roku siedmiorga z nich. W przypadku 55-letniej kobiety, zarzuty dotyczą fizycznego i psychicznego znęcania się, w okresie od 2007 do 2009 roku, nad dziesięciorgiem podopiecznych. Podejrzani w śledztwie nie przyznali się do zarzutów.

- Do odrębnego postępowania wyłączone zostały materiały, dotyczące czworga dzieci pozostających pod opieką oskarżonych w początkowym okresie pełnienia przez nich roli rodziny zastępczej, a aktualnie przebywających za granicą. O ich przesłuchanie zwróciliśmy się w ramach tzw. międzynarodowej pomocy prawnej - informuje Krzysztof Kopania, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Łęczycy.

- Po uzyskaniu protokołów przesłuchań podejmiemy decyzję co do tego, czy będą podstawy do tego, by podejrzanym przedstawić kolejne zarzuty. Do odrębnego śledztwa wyłączone zostały także materiały, dotyczące córki oskarżonych. Z uwagi na stwierdzoną przez biegłych jej całkowitą niepoczytalność, konieczne będzie umorzenie postępowania – nie może ona ponosić odpowiedzialności karnej. O ile z 2 uzupełniającej opinii seksuologicznej będzie wynikało, że powinno ona być leczona zwrócimy się do sądu o zastosowanie środków zabezpieczających - dodaje rzecznik.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE