Rejestracja i logowanie

Co z Leroy Merlin w Kutnie? Koronawirus komplikuje plany

Wydarzenia 30-06-2020 Autor: toza
15
Co z Leroy Merlin w Kutnie? Koronawirus komplikuje plany

Wszyscy wiemy, że Leroy Merlin zamierza otworzyć w naszym mieście swój market. Sklep ma znajdować się w bezpośrednim sąsiedztwie galerii handlowej przy ul. Kościuszki. Budowa powinna już iść pełną parą, jednak póki co sprawa stoi w miejscu. Wszystko przez epidemię koronawirusa.

25 czerwca władze miasta spotkały się z przedstawicielami firmy Leroy Merlin. O szczegóły pytał radny Prawa i Sprawiedliwości, Janusz Kołodziejski.

- Wiemy, że ma powstać market budowlany. Czy wiadomo, kiedy ma to nastąpić? – pytał Janusz Kołodziejski.

Prezydent Kutna odpowiedział, że rozpoczęcie budowy opóźni się o kilka miesięcy. Dlaczego? Odpowiedź nie powinna nikogo dziwić – panująca na świecie epidemia, przez którą niemal każda firma czy przedsiębiorca musi racjonalnie podchodzić do inwestycji i wydatków.

- Budowa miała ruszyć w czerwcu tego roku, jednak jej nie zaczną. Wpływ na to mają duże ubytki w finansach ze względu na epidemię, szczególnie w Hiszpanii i we Włoszech w całej grupie Leroy – odpowiadał Zbigniew Burzyński.

Prezydent dodał, że Leroy Merlin planuje rozpocząć realizacje inwestycji w Kutnie w lutym-marcu przyszłego roku.

Przypomnijmy – pod koniec ub. roku facebookowy profil Invest In Kutno informował, że Leroy Merlin z powodzeniem pokonuje drogę formalną prowadzącą do realizacji inwestycji przy ul. Kościuszki w Kutnie.

- Sieć uzyskała pod koniec listopada (2019 - dop. red)) pozwolenie na budowę drogi oraz przebudowę skrzyżowania wraz z rozbudową infrastruktury oraz oświetlenia ulicznego. Co istotne, od marca br. (2019 - dop. red) sieć ma także ważne pozwolenie na budowę budynku handlowo – usługowego – pisał w grudniu profil Invest In Kutno.

komentarze (15)
Dodaj komentarz

Oj przydał by się taki sklep bo nie ma gdzie kupić rzeczy budowlanych. Castorama by była najlepsza ale ten też może być. Brico słabo zaopatrzony.

Leroy Merlin potrzebne jest w kutnie jak woda na pustyni

Przyjdź Rt do brico pracować za te pieniądze jakie oferują to teź będziesz chciał przetrwać zmianę

JAK by nie mogli znaleźć frajerów do pracy to i towar i pracowników by szanowali a tak wygląda ten sklep fatalnie

Pracownicy w brico w kutnie,to jakieś nieporozumienie,jak w czeskim filmie nikt nic nie wie,ale za to jest wesolo

A może Castorama będzie szybciej ? Byłem w Płocku w Bricomarche to w Kutnie to jakieś jaja pojedyńcze materiały jak na wystawie a nie w sklepie Brak dobrego sklepu typu Leroy Merlin powoduje że w Kutnie po materiały trzeba jeździć do Łodzi lub Płocka jest to mocno uciążliwe i drogie ZRÓBCIE NAM ZIELONĄ OŚ MIASTA NIE MAMY GDZIE AKTYWNIE ODPOCZYWAĆ a i chciałem zgłosić że ścieżka rowerowa na Łęczyckiej jest do poprawy porobiło się prosi i można się wywrócić poza tym jest piasek który stwarza zagrożenie ta ścieżka to powinna być pokazywana jak się nie robi takich inwestycji i apeluję ZRÓBCIE COŚ Z LATAJĄCYMI DEKLAMI NA JEZDNI ograniczenie do 30 km/h może pomoże .Łęczycka to katastrofa dla śpiących i mieszkających tu ludzi i nie tylko przy JEZDNI Ale i przy przylegających ulicach Te dekle strzelają dzieci w nocy budzą i straszą OGARNIE TO KTOŚ farba i guma na deklach nie wystarczy

Panie TOZA. Skąd taka pewność, że wszyscy wiemy ??? Nie wszyscy Pana "czytają"...

Działa już jeden sklep budowlany, ale asortyment ubogi i permanentne kolejki. Mam nadzieję, że jednak inwestor nie wycofa się z tej inwestycji !

W Kutnie są ogromne pieniądze do zarobienia Ale JEDYNY sklep w mieście Bricomarche ma kiepskiego managera a obsługa to nie fachowcy tylko ludzie którzy przyszli przetrwać zmianę .Żeby zarobić trzeba pracować i pomagać kupującym wybrać towar albo chociaż pokazać gdzie on leży czy chociaż zaproponować sprowadzenie JAK WCHODZĘ DO TEGO SKLEPU TO MNIE COFA

Pewnie jak by mieli coś od sprzedaży, to by się lepiej starali

A mnie to już dwa razy się godło,w ostatniej chwili połknalem

Jak sie Leroy otworzy to Brico padnie jestem o tym święcie przekonany

W grudniu 2019 roku pisali, że że w marcu 2020 roku dostali pozwolenie na budowę budynku. Hmm, czy tylko mi się daty nie zgadzają?

Tak, tylko Tobie. Jeszcze nie zgadza się u Ciebie czytanie ze zrozumieniem jak i branie poprawki na podstawowe wykształcenie redakcji KCI która od dobrych kilku lat szwankuje. Aby otrzymać GŁÓWNĄ zgodę na budowę potrzeba było wnieść o zgodę na przebudowę ulicy - takowa zgoda była pod koniec listopada 2019. Wtedy wykonawca/inwestor mógł wystąpić o zgodę na budowę głównego budynku. Zgoda została wydana w marcu 2020, lecz przez panującą "pandemię" inwestor zaprzestał jakichkolwiek kroków w kierunku budowy. Pamiętajmy też że jest to PRYWATNA inwestycja. To że inwestor pozyskał grunty, posiada zgody etc. nie oznacza że budowa w ogóle ruszy lub będzie wykonywana z dnia na dzień - takie pozwolenia są ważne nawet przez 15 lat. Jeszcze może być taka sytuacja że przez wzrost inflacji i skutki uboczne "pandemii" ( m.in zwiększone bezrobocie, wyższe podatki i akcyzy - prąd, grunt, nieruchomość ) inwestycja zakończy się fiaskiem skoro w mieście 45k działa już jeden sklep budowlany, drugi był i się zmył a w promieniu 50km Leroy ma dwa sklepy które i tak oferują w większości darmowe dostawy aż po nasze miasto.

No właśnie, masz spory problem z czytaniem ze zrozumieniem dlatego odpowiadasz jak odpowiedziałeś. Ale nie winię cię, przecież dopiero skończyłeś podstawówkę, może pójdziesz dalej i skończysz jakąś szkołę o profili zawodowym?

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także