Rejestracja i logowanie

Czytelnik ostrzega: Podają się za policjantów! „Kazali mojej mamie dać im pieniądze”

Wydarzenia 11-06-2019 Autor: toza
9
Czytelnik ostrzega: Podają się za policjantów! „Kazali mojej mamie dać im pieniądze”

Czy w Kutnie kolejny raz uderzyli oszuści? Wiele na to wskazuje, bowiem - jak się dowiadujemy - dziś ktoś próbował wyłudzić pieniądze od starszej kobiety podając się za policjanta.

Do naszej redakcji zgłosił się jeden z Czytelników (dane osobowe do wiadomości redakcji). Do jego mamy zadzwonili oszuści podający się za policjanta. Nasz rozmówca pragnie ostrzec innych mieszkańców Kutna przed kolejną falą oszustw.

- Powiedzieli, że miałem wypadek i musi natychmiast przekazać pieniądze na naprawę wyrządzanych przeze mnie szkód. Na szczęście moja mama nie dała się wrobić. Policja została o wszystkim powiadomiona – mówi nam nasz Czytelnik.

Komenda Powiatowa Policji w Kutnie potwierdza, że w tym tygodniu odebrano kilka zgłoszeń dotyczących usiłowania oszustw na tzw. legendę.

- Prowadzone są czynności w kierunku ustalenia sprawców - informuje asp. szt. Edyta Machnik, oficer prasowy KPP Kutno.

Przymnijmy, że pod koniec maja w Kutnie doszło do nieudanej próby wyłudzenia pieniędzy. Udało się tego uniknąć dzięki czujności pracownicy banku, a całą sytuacją szczegółowo opisywaliśmy W TYM MIEJSCU.

PAMIĘTAJ!

  • Nigdy nie podawaj przez telefon swoich danych osobowych!
  • Nie informuj, w jakich bankach i na jakich lokatach gromadzisz oszczędności!
  • Nie ufaj nieznanym rozmówcom!
  • Pod żadnym pozorem nie pobieraj gotówki i nie przekazuj jej rzekomym policjantom!
  • Po takim telefonie zadzwoń pod nr 112 i powiadom o usiłowaniu wyłudzenia pieniędzy!
  • Policja nie prowadzi działań operacyjnych przez telefon!
  • Policja nigdy nie wymaga poświęcenia Twoich oszczędności do jakichkolwiek celów!
  • Pod nr telefonu 112 ani żadnym innym nie uzyskasz informacji na temat prowadzonych działań operacyjnych ani policjantów biorących w nich udział!
komentarze (9)
Dodaj komentarz

A na Tarnowskiego chodzi policjant po domach i pyta o zachowanie Ukraińców. Czy to pracownik policji, czy jakiś oszust??

To chyba PAN Bieńkowski Andrzej golebiew Nowy który podaje sie za policjanta i chce kupić auto za parę złotych. Wraz ze sąsiadem Tomaszem b.

Zgadzam się z Tobą art.212 KK dobrze to ująłeś takie bezpodstawne pomówienia są karalne więc ten "ktoś" może się zdziwić jak się dowie że ma wezwanie do Prokuratury bo kwestia ustalenia kto napisał ten komentarz nie jest już żadna trudnością. Śpieszmy się kochać ludzi bo tak szybko odchodzą!!!

Bardzo łatwo jest kogoś oskarżyć bezpodstawnie. Znam człowieka i na jego miejscu założył bym sprawę za takie pomówienia. Twoje zachowanie zresztą bardzo naganne wynika pewnie z zawiści jaka prezentuje większość ludzi którzy nie potrafią cieszyć się ze się komuś powodzi. Jeżeli jesteś jego konkurencja to gdybyś miał choć trochę odwagi to powiedział byś mu to w oczy. Widocznie jak to sie brzydko nazywa jestes "kozak w necie pi*da w świecie "

Ja całkiem niedawno mialam telefon od pana padającego się za pracownika firmy windykacyjnej. Powiedzial ze znalazl jakis noe zapłacony mandat za brak biletu MZK i ze kwota irosla do 400zl a jezeli wplace szybko 200zl na konto to reszte mi umorzy... Faktycznie jakies 15lat temu mialam taki mandat ale zaplacilam wtedy

Oby Policja złapała ścierwa i zagonila do kamieniołomow jak sie chce łatwą kasę.

Jeśli Policja nie może złapać takiego oszusta po co była cała rejestracja telefonów. Nawet telefon na tzw słupa, można bardzo szybko namierzyć i dojść po nitce do kłębka. Rozumiem, że brak sił, środków, czasu i determinacji ale to daje kopa bandytom do działań. Takie i podobne przekręty będą istniały, póki ludzie dadzą się nabierać a Policja będzie działać opieszale . 

Do nas też dzwonili mówiąc że synowie miała wypadek trzeba uważać na tych oszustów przeważnie dzwonią do południa i ostrzegam wszystkich aby nie odbierali takich połączeń to oszuści ,do nas zadzwoniła kobieta przestrzegam

Do nas też. Tydzien temu

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
CISZA WYBORCZA!!! - Trwa od północy 10.07.2020r do zamknięcia lokali wyborczych, czyli niedzieli 12.07.2020r godz.: 21:00.

Zakazane jest rozpowszechnianie materiałów wyborczych. Zakazana jest agitacja w internecie - nie można publikować informacji o kandydatach, ani sondaży.

Naruszenie lub złamanie ciszy wyborczej według polskiego prawa jest wykroczeniem zagrożonym grzywną (art. 498 Kodeksu wyborczego). Jej wysokość jest uregulowana w Kodeksie wykroczeń (art. 24) i może wynosić od 20 zł do 5 000 zł.

Za publikację sondaży przed zamknięciem lokali wyborczych grozi grzywna od 500 tys. zł do 1 mln zł. Prosimy więc o kulturalne wypowiedzi bez łamania ciszy wyborczej, aby policja nie prosiła nas o Wasze dane i żeby nikt nie narobił sobie problemów :)

Czytaj także