Rejestracja i logowanie

Druga ofiara koronawirusa z Kutna! Nie żyje 60-letnia kobieta

Wydarzenia 05-06-2020 Autor: ksz
27
Druga ofiara koronawirusa z Kutna! Nie żyje 60-letnia kobieta

Nie żyje druga osoba z naszego miasta zakażona koronawirusem. Służby podają, że była obciążona chorobami współistniejącymi.

Sytuacja epidemiologiczna na terenie powiatu kutnowskiego, stan na 5 czerwca, godz. 13:00:

  • Kwarantanna i izolacja – 289
  • Pod nadzorem epidemiologicznym – 2
  • Hospitalizowanych – 5
  • Zarażonych – 38 (33 - miasto Kutno, 2 - gmina Kutno, 2 - gm. Krośniewice, 1 - gm. Strzelce)
  • Osoby wyleczone - 42 (30 - miasto Kutno, 7 - gmina Kutno, 3 - gm. Żychlin, 2 - gm. Krośniewice)
  • Zgony - 2 (72-latek, obciążony chorobami współistniejącymi - miasto Kutno, 60-letnia kobieta obciążona chorobami współistniejącymi - miasto Kutno)

Starosta Daniel Kowalik wczoraj wystosował apel do mieszkańców:

- Szanowni Państwo, odnotowujemy rozluźnienie w stosowaniu się do środków bezpieczeństwa, co skutkuje dużym wzrostem osób, które w związku z epidemią koronawirusa trafiły na kwarantannę. Wzrasta też ilość osób zarażonych. W związku z powyższym prosimy Mieszkańców Powiatu Kutnowskiego o zachowanie szczególnej ostrożności. Pamiętajmy, ze stabilna sytuacja epidemiologiczna zależy w ogromnej mierze od Naszej odpowiedzialności. Stosujmy się do zaleceń służb sanitarnych. Zakrywajmy usta i nosy w miejscach publicznych. Korzystajmy z rękawiczek oraz środków dezynfekujących. Jeśli nie ma takiej konieczności , nie opuszczajmy domów.

 

komentarze (27)
Dodaj komentarz

uwaga na szkoły jazdy zarażeni instruktorzy nikt nie reaguje uwaga!!!

Moim zdaniem pacjenci ktorzy trafiają do szpitali w Polsce i na świecie maja płacone za to żeby udawać chorych już była kilkanaście udowodnionych przypadkow

Gdzie są dzielni strażnicy Straży Miejskiej, za co biorą pieniądze. Jak najszybciej zamknąć Pchlitarg, galerie handlowe i kościoły. Obsługa sklepu winna powiadamiać organy ścigania. A po za tym my jako klienci winniśmynapiętnować osoby lekceważące przepisy

Wczoraj w Biedronce na Mickiewicza część kupujących nie miała maseczek a część miała ale żle założone, głównie na brodzie. Młodzi mężczyżni bez maseczek kupowali kilka butelek wódki i piwa. Nikt z personelu sklepu ani pani kasjerka nie zwrócił im uwagi. Czyżby mieli problemy z oddychaniem i kupowali towar na rozszeżenie dróg oddechowych?

w zabce tez olewka, sami sobie szkodzimy, zalozenie czegos na twarz teraz tylko na czas zakupow to az taki wielki problem, chyba nie

Byłam dzisiaj w Lidlu, nie są przestrzegane żadne zalecenia , ludzie chodzą po sklepie bez maseczek, przy kasie nie zachowują odstępów, poza tym zniknęły naklejki z podłogi nie wiem komu one przeszkadzały, przynajmniej była zachowana jakaś odległość między klientami, personel udaje że nic się nie dzieje, pieczywo biorą ludzie rekami bez rękawiczek, nie zamierzam kupować w takich sklepach towarów niezapakowanych hermetycznie.

Dziś w Lidlu...przechadzająca się para młodych ludzi bez maseczek, bez rękawiczek...na zwróconą im uwagę chłopak odpowiedział, że zapomniał z samochodu.Obok Pani sprzedawczyni z Lidla na pytanie dlaczego nie zwróciła temu panu uwagi ,że nie ma maseczki odpowiada ...może ten pan jest chory...(sic!)...pan z jeszcze większą arogancja i śmiechem stwierdził...no właśnie.No niestety jak tak będzie się zachowywać obsługa w sklepach to nie ma się co dziwić, że za chwilę wszyscy będziemy zakażeni.Droga Pani sprzedawczyni z Lidla, jeżeli nie obchodzi Pani zdrowie klientów to trudno ale może pomyśli Pani o sobie i swojej rodzinie.Proponuje, żeby przeszła się Pani do pobliskiego Aldi i zobaczyła jak można dbać o higienę i obsługe klienta.Omijajcie Lidla...ja na pewno będę.

Ludzie nie przesadzanie na grypę w sezonie więcej osób się zaraza niż korona wirusem chyba że Pani zna osoby chore bo ja jak dotąd nikogo takiego nie znam

Dziś to samo w Biedronce. Młodzi ludzie bez maseczek, próba zwrócenia uwagi wywołała tylko u nich śmiech. Zero reakcji ze strony obsługi sklepu. Porażka!

Droga Pani jest wiele osób mających problemy z drogami oddechowymi i nie muszą nosić maseczek a także nie muszą się przed nikim tłumaczyć że swojego stanu zdrowia. A dla ścisłości wśród tych osób wiele zachorowań spowodowały maseczki.

Są przyłbice

Nawet osoby mające problemy z drogami oddechowymi jak założą na kilka minut maseczkę to nic się nie stanie. Po prostu jak zwykle znajdą się cwaniacy którzy dla zasady nie będą nosić maseczek- głupota ludzka.

Chrzanisz,bo nie chcesz nosic maseczki i szukasz tanich wymowek.

W Polsce jest kilka tysięcy osób które nie mogą nosić maseczek - pozostałe ok 30 milionów może - powie to każdy lekarz - chyba nie było w Polsce przypadku aby maseczka komuś zaszkodziła. To jedna z najbardziej groźnych bzdur - spowoduje zachorowanie i śmierć wielu osób które zostaną zarażone dlatego że komuś nie chciało założyć się maseczki albo zachować odstępu.

Psychiatryk się kłania jak cię dopadnie korona to nie będzie ci do śmiechu

bardzo dziwna sprawa. W lokalnych mediach piszecie że codziennie jakiś nowy zakażony w Kutnie, a w ogólnopolskich dziennikach nawet nikt nie wspomniał o województwie łódzkim. Także ktoś tu kłamie, tylko kto?

Wczoraj była informacja o naszym woj. Było na 2 miejscu w Polsce. Należy czytać informacje z MZ

Panie Starosto.Dla tych u Koryta na górze, jest super,manipulują danymi, wybory są najważniejsze-ofiary nieważne. Proponuje Panu proste rozwiązanie-zakaz obsługi kasowej w sklepach klijentów bez masek dobrze założonych. Cheć zysku w sklepach kasuje rozsądek. Zdrowie Nas jest też w Pańskich rękach. Najwyższa pora żeby zaczoł Pan działać...Chowanie sie za plecy karalucha jest po prostu nieetyczne.

Wczoraj podawano 2os w gm Strzelce. Dziś już 1?

Mam nadzieję że to nie matka tego chłopaka, który zmarł na wirusa ale nie jest ujety w statystykach..

Rodzice mieszkają w Kutnie

Zmarła Pani musiałaby mieć 13 lat gdy urodziła tego chłopaka, więc mało prawdopodobne

Widać że nawet w podstawówce się nie było bo z matmy pała-Sieroto

A może 24 ? 60-36 = 13. Brawo emojiemojiemoji Spiesz się powoli; najpierw pomyśl potem gadaj itd. Taka dobra rada.

Każdemu się może zdarzyć. Na forum każdy mądry, a plotki się tylko szerzą, większość odsłyszane, poprzekształcane i tylko się nadmu****e afera wobec Bogu winnym osobom i tworzy się nagonka na osoby przebywające na kwarantannie

Matematyka sie kłania..

Panie Starosto, proszę nie siać paniki. Rząd mówi, że jest bardzo dobrze ! Kłamie ?

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także