Rejestracja i logowanie

Feralne przejście do poprawki? Radny alarmuje: piesi nie mogą czuć się tutaj bezpieczni

Wydarzenia 22-11-2019 Autor: bnp
15
Feralne przejście do poprawki? Radny alarmuje: piesi nie mogą czuć się tutaj bezpieczni

Kilka dni temu doszło tu do potrącenia mężczyzny, nie było to zresztą pierwsze groźne zdarzenie w tym rejonie. Radny Robert Feliniak zwraca się z wnioskiem o pilną poprawę bezpieczeństwa na przejściu dla pieszych na ul. Mickiewicza, w okolicach mostu.

Jak argumentuje rajca, z przedmiotowego przejścia dla pieszych korzysta wielu mieszkańców, którzy tą drogą chodzą do pobliskiego marketu oraz do przychodni, w trakcie dnia korzystają z niej także dzieci uczęszczające do Szkoły Podstawowej nr 4.

- Samochody, które poruszają się od strony wiaduktu w stronę rodna stwarzają duże niebezpieczeństwo, ponieważ najczęściej poruszają się z większą prędkością, a przejście dla pieszych jest na łuku - alarmuje rajca.  

Warto przypomnieć, że 18 listopada na tym właśnie przejściu doszło do wypadku z udziałem pieszego. Potrącony przez osobówkę mężczyzna został przewieziony do kutnowskiego szpitala. Pisaliśmy o tym TUTAJ.  

- Pieszy po zmroku, a w szczególności podczas opadów deszczu jest bardzo słabo widoczny. W związku z powyższym proponuje wykonać dodatkowe oświetlenie punktowe samego przejścia oraz montażu dodatkowego oznakowania, np. pulsującego światła, bądź azyli dla pieszych - wnioskuje radny Robert Feliniak.

Czy jego pomysł zyska aprobatę włodarzy? Do sprawy wrócimy.  

komentarze (15)
Dodaj komentarz

A może niech pieszy najpierw się upewni czy może bezpiecznie przejść a nie wchodzić pod koła samochodu

w Kutnie jest wiele miejsc niebezpiecznych dla pieszych, np .kto wymyślił przejście w okolicy kościoła św Wawrzyńca i poczty? tam kiedyś dojdzie do nieszczęścia, jest ono niewidoczne a szczególnie kiedy niezgodnie stoją auta. sama miałam tam sytuacje stresujące ,kiedy pieszy był niewidoczny za źle zaparkowanych aut. przejście przy starym szpitalu też straszy a szczególnie kiedy autobusy mają przystanek.tam łatwo nie zauważyć wychodzącego za autobusu pieszego należałoby przeanalizować wszystkie przejścia dla pieszych przez fachowców, bo mam wrażenie, że w wielu miejscach zabrakło logicznego myślenia.

Jadac wiaduktem od steony ul.Łęczyckiej,tam jest ograniczenie do 40km..Wstawić fotoradar i inwestycja się sfinansuje

Proponuję doświetlić przejścia dla pieszych lampami led na wzór oświetlenia w Poddębicach!!!

Najpierw tworzą przejścia w dziwnych miejscach . Jak do dojdzie do wypadku piszą interpelacje i zabawa trwa dalej. Na rondzie Grunwald pasy są prawie na rondzie, jak ktoś przepuści pieszego , to całe rondo zablokowane , na Warszawskim obok Mopsu wymalowali pasy przy drzewie, a ludzie przechodzą na wysokości sklepu Mila.

nie można zrobić sygnalizacji na przycisk? w tym miejscu sie na bank sprawdzi - na pewno bardziej niż na Podrzecznej gdzie co chwila ktoś naciska

OŚWIETLENIE. Włączcie światła w Kutnie

zlikwidować w tym miejscu pasy a wtedy pieszy przechodzić będzie ostrożnie albo dojść do ronda. Jak udowodniono że dużo więcej wypadków na pasach jak gdzie indziej. Wniosek prosty

Na Grunwaldzkiej też nie jest łatwo przejść na tym nowym przejściu. Człowiek na pasach a z drugiej strony przed nosem ci auto przejeżdża-to sytuacja nawet z dzisiaj po 13 - w środku panowie w kamizelkach odblaskowych.

Wreszcie. Te przejście, to jest dramat. Ten zrozumie, kto tam szedł przynajmniej kilka razy zwłaszcza wieczorem. Bezpieczeństwo, to oczywiście jedna sprawa, ale jest dodatkowo nawet taki problem. Podczas deszczu nie jedna osoba została ochlapana przez niektórych chamów za kółkiem. Tam z odpływem wody, to też nieciekawie, wiecznie tworzą się duże kałuże.

Pędzą bo mogą. W całym mieście na głównych arteriach nie ma ani jednego progu zwalniającego, ani jednego przejścia dla pieszych którego konstrukcja uniemożliwiała by jego przejechanie z prędkością nie większą niż 10 km/h. To motuje się za przeproszenie lampy w podłogę, które w żaden sposób nie zapewniają bezpieczeństwa przechodniom, utrzymanie ich kosztuje bo przecież są "na prąd", a widoczność pieszych w trakcie deszczu jest jeszcze gorsza niż bez tych ozdóbek....

Progów zwalniających nie stosuje się na ulicach tej kategorii. Może na autostradach progi zwalniające bo pędzą ?

Kolega się porusza samochodem? Należy pamiętać że w takich sytuacjach są dwie strony i pieszy i kierowca musi być uważny.

Progów zwalniających nie wolno stosować na ulicach głównych (kategoria G), zbiorczych (kategoria Z - poza osdstępstwami na zasadzie wyjątku) ani na ulichach, którymi kursuje komunikacja miejska.

No w końcu . Czasem aż strach tam przejść tak pędzą .

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także