Rejestracja i logowanie

Miasto powinno umyć chodniki? „Może ktoś się tym zajmie”

Wydarzenia 20-08-2019 Autor: ez. Foto: KUiDR
14

Wiadukt na ul. Łęczyckiej straszy? Oczywiście nie sam w sobie, tylko rozbita szyba na jednym ze szklanych ekranów. Jeden z mieszkańców zwrócił na to uwagę przy okazji wspominając o nieregularnym myciu chodników w centrum.

Pęknięta i pomazana szyba - taki widok zdecydowanie nie podnosi walorów estetycznych miasta. Chyba większość zdążyła się być może do niego przyzwyczaić, bo taki widok właśnie można „podziwiać” nie od dziś. Uwagę na ten fakt, jak również mycia szyb umieszczonych wzdłuż wiaduktu, zwrócił autor strony Kutnowskie Ulice i Drogi Rowerowe.

- Zastanawiam się ile czasu jeszcze będzie straszyć nas ta rozbita szyba na wiadukcie w ciągu ulicy Łęczyckiej? Może warto by było ją po tych kilku latach wymienić i przy okazji umyć wszystkie szyby? Może któryś z Panów (radnych - przyp.red) zajął by się tą sprawą? - czytamy w poście.

I rzeczywiście, jeden z nich się zadeklarował. Mowa o radnym Robercie Małachowskim, który złożyć ma w tej sprawie oficjalne pismo do prezydenta Kutna.

Autor strony KUiDR wspomniał także, że mycie chodników w centrum miasta powinno być częstsze.

- Nie rozumiem, dlaczego chodniki na ulicy Królewskiej i pl. Piłsudskiego nie są regularnie myte. Przez tyle lat już zdążyły się przybrudzić, są oblepione starymi gumami do żucia. Myślę, że to też temat, który powinien zainteresować radnych - pisze.

Wy też uważacie, że urząd powinien podjąć takie działania? O tym, jak Miasto odniesie się do sprawy, poinformujemy, jak tylko pojawi się stosowne pismo.

komentarze (14)
Dodaj komentarz

Kostkę na ul.Królewskiej niszczą podczas wspanialych imprez miejskich-w maju i we wrzesniu.Tłuszcz, grile, gumy, waty i szkło.Ciekawe kto posprząta plac za Manhatanem po nadchodzacej wrzesniowej imprezie-pelno tam rozrzuconych po demontażu stoisk z piwkiem i kielbasą trytytek, potłuczonego szkła i petów.Wszystko to nie znika po kolejnych imprezach i już widać efekty kumulacji.

Mycie chodników kiedy mamy suszę to chyba przesada.

Przecież tego nie robi się codzienne ludzie????

Chyba masz znikome pojęcie o tym co piszesz ponieważ maszyny do mycia chodników szorują je szczotkami z niewielką ilością wody a nie hektolitrami

Jezdnie i chodniki w odłamkach potłuczonego szkła. Dziurawi się opony od rowerów. W czasach socjalizm były zamiatane chodniki i ulice -miotłą przez osoby do tego wyznaczone.

Możemy się wsciekać, pisać itp itd. Oni i tak mają nas w . upie. W swoich willach mają zielone czyste trawniki a że w mieście syf to co ich to obchodzi... Jak pojawi się znajomy królika, że który na sprzątaniu zwietrzy interes to wtedy pozwolą by było czysto. Ale tylko wtedy gdy będzie to ktoś z układu...

Tia.. Myjmy chodniki wszak wody u nas jest pod dostatkiem.

Jesteś jednym z nich...

Niech psy posprzątają po sobie. Ewentualnie ich "mamusie" i "tatusie".

Przed wyborami kiedy to kandydaci chodzili po osiedlach sama zgłaszałam im żeby ktoś wreszcie zajął się brudem na ul. Królewskiej. Tam nie da się iść na spacer w niedzielę bo aż odrzuca. Brudne, zasyfione chodniki i murki w centrum to nasza wizytówka. W innych miastach systematycznie kostki brukowe i elewacje są myte. Uważam, że Święto Róży to super sprawa ale żeby pokazywać przyjezdnym ten syf to wstyd wielki. Także czy jest jedna szyba jeśli przy Urzędzie taki brud latami..

Zgadzam się, na Królewskiej syf okrutny. Miasto Róż- taaaaaa różami raczej nie pachnie

Przede wszystkim policja i straż miejska powinna gnoić tych, którzy niszczą własność publiczną, tj. malują szyby, mury, bloki, wybijają szyby, demolują, a także zostawiają syf po libacjach np. pod blokami. Tępić, tępić i jeszcze raz tępić.

Złapac jednego czy kilku,szpachelka w łapę i niech skrobią brudy.

najlepszy jest obsrany przez tysiące much żyrandol na dworcu

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także