Rejestracja i logowanie

Nauczyciele znów będą strajkować! Tym razem przestaną wykonywać...

Wydarzenia 04-10-2019 Autor: ksz
106
Nauczyciele znów będą strajkować! Tym razem przestaną wykonywać...

Tuż po wyborach rozpocznie się kolejny strajk nauczycieli. Tym razem planują oni wstrzymać się ze wszystkimi zadaniami, które nie są opisane w przepisach prawa oświatowego. - Decyzja o udziale w strajku będzie decyzją indywidualną każdego nauczyciela – podkreślił prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz.

Strajk ma skłonić rząd m.in. do wzrostu płac nauczycieli o 1 tys. złotych. Jak ma wyglądać akcja?

- Strajk będzie polegał na tym, że nauczyciele będą pracowali tylko przez 40 godzin tygodniowo i będą wykonywali zadania opisane w przepisach prawa oświatowego. Nie będziemy wykonywali tego, co stało się niepisaną normą, np. pełnienie opieki podczas wycieczek szkolnych czy „zielonych szkół”, podczas których nauczyciel odpowiada przez 24 godziny za ucznia - opisuje strajk szef ZNP Sławomir Broniarz. – Nie będziemy realizować zadań, które były przez nas wykonywane, a za które nie otrzymywaliśmy żadnych pieniędzy.

Chodzi m.in. o sobotnio-niedzielne konkursy, zajęcia organizowane w dniu wolnym od pracy, sporządzanie sprawozdań z pracy dydaktycznej szkoły, inwentaryzację obiektów szkolnych, w tym np. biblioteki.

- Przygotowaliśmy taki katalog zadań i chcemy go przekazać nie tylko nauczycielom, ale poinformować o tym także ministra edukacji narodowej – powiedział prezes ZNP.

Nowy protest rozpocznie się po wyborach parlamentarnych.

– Nie chcemy tego robić w przededniu wyborów, mamy w pamięci negatywne działania wobec naszego środowiska, cały hejt i pomówienia. Dlatego zrobimy to tuż po wyborach – wyjaśniał Sławomir Broniarz.


Strajk to efekt badania sondażowego przeprowadzanego wśród nauczycieli we wrześniu. Nauczyciele odpowiadali na trzy pytania: dotyczące polityki edukacyjnej, oceny systemu edukacyjnego oraz formy ewentualnego protestu. W badaniu wzięło udział ponad 220 tys. nauczycieli, a za strajkiem opowiedziało się ponad 50 procent z nich. Dodatkowo prawie 20 proc. chciało odwieszenia strajku czynnego, czyli takiego jak w kwietniu.

– Mamy to "z tyłu głowy" i będziemy brać pod uwagę – stwierdził prezes ZNP.

komentarze (106)
Dodaj komentarz

to ja też pie2222e i idę pracować jako nauczyciel. nygusy!!! ŻADNYCH PODWYŻEK!!!!

Najlepsze rozwiązanie, dzieci idą do szkoły, poniedziałk-piątek na godz. 8.00. i są w szkole do godz. 16.00., wtedy są nauczane przez nauczycieli, a do domu zadane mają np: nauczyć się czytanki, wiersza, tabliczki mnożenia itp., wtedy zobaczymy jak potrafią wykonywać zawód nauczyciela. To jest proste szkoła jest od nauki, a w domu powinno się odpocząć, w zakładach pracujemy, a w domu odpoczywamy, czy jest inaczej......

Kieszen uszczuplili na zagranicznych wczasach a teraz chca dopelnic domagajac sie wiekszych pieniedzy zeby mozna bylo wyjechac na przyszle wakacje

bez wycieczek mozna zyc

Po pierwsze "strajk włoski" nie przysługuje tej grupie zawodowej ponieważ jest to forma strajku właściwa jest grupom zawodowym którym nie przysługuje prawo strajku jako takiego. Tak drodzy nauczyciele, są takie grupy którym nie przysługuje prawo strajku i jak komuś się to nie podoba to zmienia prace. Po drugie ta forma strajku została wybrana ponieważ nauczyciele zostali wykiwani przez Broniarza i nie dostali kasy za czas ostatniego strajku i bardzo dobrze . Nie ma pracy, nie ma płacy . Nie chcą opiekować się uczniami w czasie "zielonych szkół" itd ? Ok, nie ma sprawy. Dzieciaki nie będą jeździły, nie będą jeździły na wycieczki i skończą się wycieczki i wyjazdy na koszt państwa dla nauczycieli . 

Po pierwsze, gdzie zostało to zapisane, że tej grupie zawodowej nie przysługuje "prawo strajku"? po drugie, gwarantuje ci, że wycieczki - jak to raczysz ujmować "na koszt państwa" - są dla nauczycieli kula u nogi. Ale skąd ty o tym możesz wiedzieć...

Zupełnie nie zrozumiałeś. Tej grupie nie przysługuje STRAJK WŁOSKI ponieważ mogą strajkować klasycznie. Strajk włoski jest dla grup które w zawód mają wpisany brak możliwości strajku wogóle. Tak, jasne wycieczki są "kulą u nogi" a pchają się jeden za drugim. A jak nie ? To nie jeździć. Proste . 

Chcą starjkowac niech strajkuja ale niech też uczą jak na nauczyciela przystalo a nie rodzice płacą fortuny za korepetycje bo dzieci niedouczone. Nauczycieui zastanów się czy płacą jest adekwatna do twej wiedzy chcecie dużo zarabiać a i tak większość obowiązków spoczywa na rodzicach w tz pracach domowych które powinniście realizować w szkole na lekcjach

Ja, to może niech się dzieci zaczną uczyć, "rodzicu"...

Zgadza się te bezczelne swinie stałe nie naźarte.

Świnia to inteligentne zwierzę w przeciwieństwie do takiej ameby jak ty.

Dobre , popłakałem się ze śmiechu

Poplakałeś się. Coś takiego. Uważaj źebyś się nie zesram dodatkowo.

Te biedaki znowu mają mało?

Nauczycielu pokaż zeznanie podatkowe a nie biadolisz głupoty, że mało zarabiasz.

Na wakacje specjalnie zawiesili strajk żeby kasę dostac Bo i tak mają płatne nygusy

Nauczyciele to najbardziej bezczelna grupa zawodowa.

Idiotom w ****ch się przewraca a cierpią na tym tylko uczniowie i rodzice.

Stare dziady a nie nauczyciele strajkują nie potrafią nic z nowego programu wysłać ich na dokształcanie niedouczeni będą uczyć

Przecież tych szanownych nauczycieli nikt na sile do krzesła w szkole nie przywiązal. Nie odpowiada im niech się zwolnią. Ale nie bo to ludzie bez honoru. Kosztem uczniów do celu.

Karol jesteś idiotą ! Nauczyciele kształtują nowe pokolenia , mają bardzo ważną funkcję więc muszą dobrze zarabiać ; Ps. Nie może być tak że katecheta uczący bzdur zarabiają najwięcej w szkole !

Niestety, nawet jeżeli nauczyciele z powołaniem mają potencjał efektywnego nauczania to wadliwy system edukacyjny nie daję im wolnej ręki do tego. Lepsze zarobki tu nie pomogą. PS: Tematyka wymagająca długiej dyskusji.

Napracowali się raptem miesiąc po wakacjach i juz zaczynają fikac. Do łopaty zagonić te towarzystwo.

Precz z takimi nauczycielami powinni byc normalni nauczyciele a nie materialisci pieniedzy malo im to do lopaty wtedy poznaja co to prawdziwa i uczciwa praca ciagna pieniadze i caly malo i malo

Dziecko, idź do łopaty, może tam się czegoś nauczysz, skoro jesteś tak odporny na myślenie

Wy nauczyciele nie uczycie dzieci myśleć Wy zapieprzacie na akord by tylko zrealizować program. Nie poświęcenie uwagi słabszym ludziom a prawda musi stać zawsze po waszej stronie. Dziś już nie ma prawdziwych pedagogów . Jesteście jak tytanu i niczego nie umiecie nauczyć nie wspomnę o wytłumaczenie tematu na lekcji tak by każdy zrozumiał a nie tylko ci co mają zamożnych rodziców i niby są zdolni. Jesteście żenujący.

Patrząc na to jaką wiedzę ma przeciętny Janusz i Jesika na temat ekonomii , prawa w tym Sądu Najwyższego to konieczne jest podniesienie poziomu nauczania - do czego potrzebe jest podniesienie wynagrodzenia !

Ciekawi mnie Pańska wiedza o kompetencjach SN. Najprawdopodobniej taka jak u zdecydowanej większości obywateli ( zaliczam się do niej) Pozdrawiam

Kto wie gdyby wynagrodzić finansowo Januszom i Jesikom opanowanie tej wiedzy na poziomie jej efektywnego wykorzystania to sukces byłby większy? Niech nauczyciele konkurują na wolnym rynku z innymi formami dostarczania wiedzy takimi jak specjalistyczne podręczniki, internet, prywatne szkoły, prywatni nauczyciele itp. aby godnie zarabiać.

Ręce opadają...

Czyżby zwolenniczka indoktrynacji państwowej?

Janusz i Jesika już są wynagradzani dostają 500+ miejscowe monopolowe to odczuły emoji

Bez obaw. Jestem przeciwnikiem przekupywania obywateli za ich własne pieniądze.

Do roboty nieroby a nie strajków się zachciewa .

Generalnie państwowi nauczyciele traktują swoje posady jak synekury. Jeżeli są tacy efektywni i wysoko siebie cenią to powinni się realizować w sektorze prywatnym. Nauczyciele do dzieła. Czekam na waszą ofertę.

Dzieci zapewne kształci Pan w najlepszych, prywatnych szkołach?

Nie, stosuję inne metody. Ale przyznam, że prywatne szkoły mają wiele zalet.

Łapki w dół, a oferty nadal nie widzę. Czyżbym miał rację?

Zarobki tych nygusow są adekwatne do ich pracy wiec nie wiem o co im chodzi. Jaka praca taka placa.

WYŁĄCZCIE "KOMENTARZE"

Jeszcze nie widziałem biednego nauczyciela!

Ja tez. Wręcz odwrotnie.

Za co wy chcecie te 1000 zł podwyżki? Za 80 h pracy w miesiącu i 2 miesiące wolnego? W firmie dostaje się podwyżkę za osiąganie dobrych wyników. Wy chcecie 1000 zł dla każdego bez względu na staż pracy i osiągnięcia? Pokażcie paski od pensji i pochwalcie się swoimi osiągnięciami.

Skasować kartę nauczyciela.A zatrudniać na umowę o pracę.

Kto pozwolił ci przerwać robotę. Bierz łopatę i rowy kopać!

Ale numer. Na tych zdjęciach to nauczyciele. To raczej pensjonariusze domów pomocy społecznej. Hahaha ha

Nie macie się czym przejmować kochani nauczyciele bo to tylko elektorat PiSowski wyciera sobie gębe wami a pierwsi lecą po 500 i liczą na więcej. Tak że trzymać tak dalej. Trzymamy za was kciuk. Uczniowie

Widzisz jacy nieudacznicy byli u władzy przed PiSem, że na nic kasy nie było. A teraz i na 500 jest, najniższe bezrobocie i najniższy deficyt. Wystarczy nie kraść!

Takiemu prostakowi jak ty pisowcy wszystko wmówią. Wmówili ci zamach smoleński to że tamci kradli przez 8 lat i że sa pieniądze w budżecie bo zlikwidowano "mafie vatowskie" Nie jestem wyborcą PO ale oni rządzili w czasie największego kryzysu gospodarczego od lat 30 ubiegłego wieku. Bezrobocie spadło dlatego , że w Europie jest koniunktura Niemcy są czwartą gospodarką świata a wzrost konsumpcji zwiększył wpływy z VAT. Z resztą takiemu jak ty niczego się nie wytłumaczy.

Jednak jesteś z PO bo zachowujesz się po hamsku. A kto bezprawnie sprzedawał kamienice w Warszawie? Kto doprowadził do upadku stoczni i innych zakładów państwowych? Wasz minister Rostowski mówił, że pieniędzy na 500+ nie ma i nie będzie. No jednak są. I to bez podnoszenia VATu.

"Ham" pisze się przez "ch". Rozumiem że od wyborcy pisu nie można wymagać zbyt wiele. Tak na marginesie...stocznie sprzedał Ukraińcom rząd PiS, kamienice w Warszawie sprzedawali ludzie zatrudnieni przez pisowskiego prezydenta a pieniądze z vat masz dzieki koniunkturze i konsumpcji.

A koniunkturę masz głównie dzięki konsumpcji, a konsumpcję dzięki 500+.

Widzę, że Pan/Pani ma głowę do ekonomii. Jeżeli jest tak dobrze to czy dług państwowy maleje, czy rośnie?

Teraz za to kasa jest na wszystko. Przez 4 lata 17 km dróg i pozamykane oddziały szpitalne. W stoczni piękny prom, przekopana Mierzeja, Centralny Port Lotniczy, milion samochodów elektrycznych i mieszkania. Same sukcesy.

Gdy ja odnoszę sukcesy to wartość mojego majątku netto jest dodatnia, a jaka jest Polski? Czy dług państwowy maleje, czy rośnie?

Emeryci ze zdjęcia nie róbcie sobie kpiny z tych nauczycieli którzy naprawdę chcą edukować nasze dzieci!!!

Czy na tym wiecu z napisami "STRAJK'' to są prawdziwi nauczyciele,? bo ja tam widzę starców z Domu Opieki Społecznej, którzy potrzebują pomocy a nie pracować z uczniami w szkołach.

KCI wyłączcie komentarze bo z pewnością kiedy nauczyciele wrócą do domu i zobaczą wulgaryzmy na swój temat to posypia się pozwy do prokuratury.

Obraza funkcji: nauczyciel to nie obraza prywatnej osoby. Nauczyciel i tego nie wie... wstyd :-)

Obrażać nygusie to możesz takich jak ty. I wstydź sie za siebie. Chociaż patrząc na badania, które pokazują że wyborcy pis legitymizują się w 73% wykształceniem podstawowym, obawiam si,ę że intelektualnie nie poradzisz sobie z zadaniem.

Legitymizują, czy raczej legitymują? Przyganiał kocioł garnkowi...

Po co wyłączać. Niech wiedzą, co ludzie myslą o ich pracy.

Taki pisowski nieudacznik jak ty nie myśli.

Lepiej kraść jak PO.

Niech dziadostwo dowie się prawdy o sobie.

Dziadem śmierdzącym to jesteś ty nieuku. Powiedz to nauczycielom w twarz tchórzu zobaczymy czy starczy ci odwagi

Nawet złotówki więcej za tą ich pracę, co oni takiego robią zwłaszcza w podstawówce

Oni teraz pracują a ty nierobie siedzisz i wycierasz sobie nimi gębę.

Oni pracują. A to dobre.. Siedzą i kombinują Źeby wyciągnąć więcej kasy za nierobstwo.

Klasyczna lekcja: dyktowanie podręcznika do zeszytu aby nauczyciel siedział z telefonem w łapie, pisał komentarze i popijał kawkę. Musi to być naprawdę ciężkie zajęcie.. na samą myśl o ich cierpieniu zaczyna mnie łupać w krzyżu.

Zgadza się. Leserstwo od tych idiotów śmierdzi na odległość.

G jak gówno

Strajk włoski.No to będą dzieci uczone dokładnie.Korepetycje już nie będą potrzebne?

Cymbałowi takiemu jak ty nawet korepetycjenie nie pomogą.

Obawiam się,że rodzice Twoi ,majątek stracili,zeby Cię przepchnięto przez gimnazjum.

Tobie na pewno nie pomogły skoro nie wyniosłeś ze szkoły tego że zwracając się do kogoś w piśmie piszemy: Ty, Ciebie, Twoi itd. ;-) nie jestem nauczycielem, ale mogę dać Ci korepetycje - jeszcze nie jest za późno. Stawkę nauczyciela Ci zaoferuje, 100 zł za godzinkę ;-)

Korepetycje z kopania rowów za 100zł? Won dziadu do łopaty..

No tak przecież się napracują jak w kamieniołomach przez te 18h w tygodniu i za mało wolnego mają. Mało im prezentów, wycieczek za forsę dzieci i za mało darmowego chlania na balach i studniówkach. Po prostu biedactwa.

Mam w upie studniówki jak większość nauczycieli. Współczuję wychowawcom którzy są zmuszeni w nich uczestniczyć

Czyli co masz w upie ???? Naucz. ???? Dzieci i młodzież masz w upie ??? Jak to nazwać ? I tacy uczą dzieci i młodzież ????? Masakra

Z powodu braku lekarzy i pielęgniarek zamykane są oddziały szpitalne. Za kilka lat w szkołach będzie to samo.

Lekarze, pielęgniarki i położne są. Lecz nie ma odpowiedniej władzy szpitala która by nie doprowadzała do upadku. Co raz bardziej nauczyciele się pogrążają brakiem wiedzy, a wypowiadaniem się na każdy temat. :-)

Wina jest przez Broniarza starego cwela PO.

Broniarz to PO-wiec nie tylko- bo to stary KOMUCH który walczy tylko o swoje koryto na kościach tych emerytow co są na zdjęciach z napisami STRAJK.

Jak to , to już nie będą chodzić za darmo na: studniówki i bale maturalne , POłowinki , itp.itd.????? Trzeba będzie im za te imprezy dodatkowo płacić? Nie będą za darmo przyjmować prezentów z okazji zakończenia roku szkolnego , albo ukończenia nauki w szkole itp. itd. ????? " Koniec świata" jak mówił pan POpiołek.

No właśnie, jak czytają takie obraźliwe komentarze, to wcale im się nie dziwię. Na studniówkach, dyskotekach i wycieczkach mogą przecież pilnować dzieci rodzice.

Dlaczego? Skoro nauczyciel ma za to płacone to ma obowiązek spełniać swoje zadanie. Rozumiem że skoro pracuje to nauczyciel może za mnie wpaść popracować kilka godzin?

Zagrają bezczelnych nierobów .

TO PODPUCHA KCI - CHCĄ ABY LUDZIE EPATOWALI NAJGORSZYMI INSTYNKTAMI - NIENAWIŚCIĄ, FRUSTRACJĄ, OSZCZERSTWEM. NIE KARMCIE TROLA! NIE KOMENTUJCIE! NIE NABIJAJCIE IM KABZY Z REKLAM! MIEJCIE SZACUNEK DLA SAMYCH SIEBIE!

Gdy mowa o największych nierobach w kraju którzy odcinają największe profity to już nie wolno się wypowiedzieć bo to podpucha? Lepiej przemilczeć i dać im strajkować aby mieli jeszcze mniej pracy a więcej pieniążków? Kto ma tu wejść i tak wejdzie. Kto ma skomentować i tak skomentuje - nie ważne czy będą reklamy czy nie. Ty idąc do pracy, pracujesz charytatywnie i nie otrzymujesz wynagrodzenia? Skoro boli Cię że jakiś portal ma reklamy i zarabia na Twoim wejściu, dlaczego w niego wchodzisz? Mi gdzie coś nie pasuje to nie wchodzę, wręcz omijam wielkim łukiem.

Chcę uświadomić (karkołomne zadanie) że nie warto zatruwać się jadem i skakać tam gdzie ktoś rzuci kość...

po 40 godzinach pracy, hihihihi kpina, NO TO SE strajkujcie

najwięcej mają do powiedzenia Ci którzy nie mają bladego pojęcia o pracy nauczyciela. zapewne żadna osoba która się w negatywny sposób wypowiada nie ma bądź nie zna w swoim bliskim środowisku nauczycielan czy to ze snajomych czy z rodziny. jeżeli by miała to doskonale by wiedziała jak wygląda zwyczajny dzień nauczyciela, wakacje, ferie etc. i jak wygląda wypłata... pozdrawiam

PO czym to wnosisz?

Na 10 nauczycieli, 7 jest w wieku emerytalnym. Prócz blokowania miejsc pracy dla młodych również te osoby pobierają podwójne świadczenia - pensja + emerytura. I jeszcze bezczelnie strajkują bo im ciężko i mało pieniążka. Rozumiem że zostali siłą uwiązani do stołka? Argument nauczyciela - co z tego że szkole jestem 4h dziennie skoro pracuje w domu. No patrzcie Państwo, dziecko jest w szkole po 7/8h i w domu przy pracach domowych i nauce do mnóstwa kartkóweczek poświęca kolejne 3/4h. Gdzie dodatkowo w jego naukę są zaangażowani rodzice którzy pracują 2x więcej godzin niż przeciętny nauczyciel a otrzymują mniejsze wynagrodzenie. Nie wstyd Wam? Nie wstyd Wam będzie znów angażować uczniów do ulicznych protestów wybierając tylko tych uczniów którym nauka idzie ciężej i będą mogli poprawić oceny i mieć przychylność rady pedagogicznej? Skoro Wam źle na tej posadzie to: idźcie na emeryturę która Wam przysługuje lub po prostu zmieńcie zawód. W dobie rozdawnictwa społecznego więcej etatów jest w marketach. Na Wasze miejsca i warunki pracy chętnie wskoczą osoby świeżo po studiach którzy prędzej wygrają w Lotto niż znajdą pracę przez zasiedziałych emerytów na stołkach którym wiecznie coś nie tak.

Bardzo dobrze na wycieczki z rodzicami....od tego są!

To prawda nygusy

Nauczyciele ciągle im mało znowu strajkuja

Za 18 h roboty, 2 miesiące wolnego i wycieczki z pieniędzy uczniów i tak dużo dostajecie. W wakacje nie strajkowali, w dzień nauczyciela też nie. Jak nie pasuje to zmieńcie zawód i pracujcie 40 h w tygodniu. Nikt was nie przyspawał do krzesła i nie ma przymusu bycia belfrem.

to może w drugą stronę? Skora tak SUPER jest w szkole to rzuć swoją pracę i idź do szkoły! Powodzenia

To ciekawe, dlaczego autor wpisu nie aplikuje do pracy w szkole, skoro tak dobrze, niech się zamieni. Ziać nienawiścią łatwo.

Dlaczego ciągle mało i mało dlaczego

Na szczęście nie wszyscy nauczyciele słuchają Pana prezesa Broniarza

Dlaczego tylko strajk Włoski, dlaczego nie przed wyborami ?

Banda nygusow za co oni chcą podwyżek

za nic, tak dla jajemoji

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także