Rejestracja i logowanie

Pierwsza taka inwestycja przy autostradzie obok Kutna. Za rok będzie gotowa

Wydarzenia 09-09-2020 Autor: toza Foto: GDDKiA
4

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad informuje, że w poniedziałek udostępniono kierowcom dwa punkty ładowania samochodów elektrycznych na Miejscu Obsługi Podróżnych Wierzbnik w ciągu autostrady A4. To co powinno zainteresować zmotoryzowanych z naszego powiatu to fakt, że wkrótce podobna inwestycja zostanie przeprowadzona na  MOP-ach w okolicach Kutna.

Konkretnie chodzi o MOP Strzelce Południe i MOP Strzelce Północ. Umowę na realizację tej inwestycji podpisano w tym roku, a wykonawcą będzie Ekoenergetyka - Polska Sp. z.o.o. GDDKiA informuje, że prace powinny zostać zakończone w drugim półroczu przyszłego roku.

- Umowa na dzierżawę MOP podpisywana jest na okres 10 lat. Termin na uruchomienie punktów ładowania to 12 miesięcy od przekazania nieruchomości. Moc stacji zależy od dzierżawcy, jednak GDDKiA stawia wymagania minimalne, tj. 22 oraz 50 KW. Od dzierżawców wymagamy, aby punkty ładowania pojazdów elektrycznych były ogólnodostępne, tj. wyposażone w złącza ogólnie używane na terenie UE przez użytkowników pojazdów elektrycznych. Utrzymujemy zasadę ABAB, czyli dzierżawcy mogą składać oferty na co drugi MOP znajdujący się po tej samej stronie drogi – informuje GDDKiA.

Do tej pory przeprowadzono dwa postępowania przetargowe na dzierżawę fragmentów nieruchomości przeznaczonych pod budowę ogólnodostępnych stacji ładowania pojazdów elektrycznych i pełnienie roli operatora ogólnodostępnych stacji ładowania oraz dostawcy usługi ładowania dla tych stacji, zlokalizowanych na obiektach MOP kat. I.

Pierwszy przetarg obejmował MOP-y zlokalizowane przy S8 i A4 (umowy były podpisane jeszcze w 2019 roku), natomiast drugi przetarg dotyczył MOP-ów przy autostradach A1, A2 oraz A4 (lokalizacje, które nie znalazły dzierżawcy w pierwszym przetargu).

Wydarzenia

Wydarzenia

komentarze (4)
Dodaj komentarz

Przestańcie zajmować się głupotami tylko wybudujcie wkoncu KFC w Kutnie, bo już żygam tym makiem, ile można tyle lat.

Proponuję sobie zacząć samemu gotować w domu

Dość drogie te auta. Raczej z bloków nikt nie kupuje, a ci co mieszkają w domkach stacji nie potrzebują.

A może by tak w Kutnie postawić takie stacje do ładowania samochodów elektrycznych a żebym nie był gołosłowny to powiem że zdarzyło mi się już zobaczyć kilka samochodów całkowicie elektrycznych.

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także