Rejestracja i logowanie

Przebudują ulicę na Dybowie? „Mieszkańcy rozgoryczeni i pominięci”

Wydarzenia 30-07-2019 Autor: ez.
8

Mimo wielu inwestycji drogowych przeprowadzanych na terenie miasta Kutno, mieszkańcy niektórych jego części mogą czuć się pominięci. Mowa o ul. Zimowej, której przebudowy nie uwzględniono w tegorocznym budżecie. Czy mieszkańcy wskórają coś w tej sprawie i zdezelowane betonowe płyty zastąpione zostaną gładką jak stół jezdnią?

Rozgoryczenie i rozczarowanie - tak nastroje mieszkańców wspomnianej ul. Zimowej opisuje radny Arkadiusz Olesiński, który złożył do prezydenta miasta interpelację w sprawie zabezpieczenie środków finansowych na wymianę nawierzchni i zbrojenia wskazanej drogi. Jak czytamy w jej treści:

- Mieszkańcy ulicy Zimowej z wielkim rozczarowaniem przyjęli informację o nieuwzględnieniu w budżecie miasta na rok 2019 środków finansowych na realizację inwestycji polegającej na gruntownej przebudowie tej ulicy wraz z wykonaniem nawierzchni. Jako wieloletni mieszkańcy Kutna czują się pominięci i rozgoryczeni faktem, iż kolejny rok będą jeździć po zdezelowanych, dziurawych płytach betonowych, podczas gdy obecnie miasto realizuje przedsięwzięcia kompleksowych budów ulic w sąsiedztwie przedmiotowego terenu - pisze A. Olesiński.

Nie jest on pierwszą osobą, która chce zawalczyć o poprawę takiego stanu rzeczy. Wcześniej bowiem mieszkańcy sami pisali petycje do władz wnioskując tym samym o budowę drogi. Nie przynosiły one skutku.

- Rozgoryczenie mieszkańców długim czasowo zbywaniem (kilka kadencji Odrodzonego Samorządu) pogłębia fakt, iż na obecną chwilę pozostałe ulice na Osiedlu Dybów posiadają niezbędne uzbrojenie wraz z wykonaną nawierzchnią bitumiczną oraz obecnie w najbliższym sąsiedztwie realizuje się budowę ulic, które powstały w krótkim odstępie czasowym, tj. Kukułcza, Jastrzębia - kontynuuje radny.

Na koniec wnioskuje o uwzględnienie i zabezpieczenie środków finansowych na realizację przedmiotowego zadania w przyszłorocznym budżecie Miasta Kutno. Czy władze przystaną na ten pomysł? O tym poinformujemy, jak tylko pojawi się odpowiedź na pismo.

komentarze (8)
Dodaj komentarz

ludzie na tej ulicy miski olejowe urywają w autach hee hee super ulica, współczuję

Fakt ulica fatalna..chyba ze przeznaczona do testowania zawieszenia..i ten most..a raczej kladka..wypadałoby cos z tym zrobic..

Zapraszam pomieszkać chociaż przez miesiąc na tej "ulicy" kiedy Urząd Miasta urządził sobie tranzyt ciężkiego sprzętu z ziemią i piskiem czy czymś podobnym pod naszymi domami. Czekamy z niecierpliwością na odpowiedź UM.

Ulica Zimowa powinna być na całej długości wyremontowana łącznie z mostem. Autobusy powinny wrócić na zimową.

Zamiast ulic lepiej tzw pałacyk saski odbudowywać

Ciekawe na którą ulicę by Pan Radny zagłosował na Kukulcza do wybudowanego HOSPICJUM czy na Zimową? I jak Panie Radny ? Czy aby swą wypowiedzią nie strzela Pan sobie w kolano????

Te płyty to jeszcze Gierka pamiętają

Ciekawe dlaczego Peło nie zrobiło?

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
CISZA WYBORCZA!!! - Trwa od północy 10.07.2020r do zamknięcia lokali wyborczych, czyli niedzieli 12.07.2020r godz.: 21:00.

Zakazane jest rozpowszechnianie materiałów wyborczych. Zakazana jest agitacja w internecie - nie można publikować informacji o kandydatach, ani sondaży.

Naruszenie lub złamanie ciszy wyborczej według polskiego prawa jest wykroczeniem zagrożonym grzywną (art. 498 Kodeksu wyborczego). Jej wysokość jest uregulowana w Kodeksie wykroczeń (art. 24) i może wynosić od 20 zł do 5 000 zł.

Za publikację sondaży przed zamknięciem lokali wyborczych grozi grzywna od 500 tys. zł do 1 mln zł. Prosimy więc o kulturalne wypowiedzi bez łamania ciszy wyborczej, aby policja nie prosiła nas o Wasze dane i żeby nikt nie narobił sobie problemów :)

Czytaj także