Rejestracja i logowanie

Starosta i radny sejmiku zwołali konferencję. Chodzi o kutnowską młodzież

Wydarzenia 17-01-2020 Autor: bnp
25

Urząd Marszałkowski zaprasza uczniów z naszego powiatu do udziału w konkursie, którego celem jest wyłonienie radnych Młodzieżowego Sejmiku Województwa Łódzkiego. O szczegółach tego przedsięwzięcia, w trakcie dzisiejszego briefingu prasowego, mówili: starosta kutnowski Daniel Kowalik i wiceprzewodniczący sejmiku województwa łódzkiego, Zbigniew Linkowski.

Jakie warunki powinien spełniać kandydat?

Przede wszystkim musi mieć nie mniej niż 14 i nie więcej niż 18 lat; uczyć się i mieszkać na terenie województwa łódzkiego, w szkole publicznej bądź prywatnej.

Kandydaci powinni wykonać i zgłosić do konkursu pracę wpisującą się w temat "100 lat Województwa Łódzkiego", wykonaną w jednej z form: praca pisemna, prezentacja multimedialna, film. Komisję konkursową powoła marszałek województwa Grzegorz Schreiber.

Prace należy dostarczyc do 31 stycznia do godz. 15:30 pod adres: Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego, kancelaria sejmiku al. Piłsudskiego 8, 90-051 Łódź.

Warto wspomnieć, że Daniel Kowalik jest najmłodszym starostą w Polsce, zaś Zbigniew Linkowski drugim najmłodszym radnym sejmiku wojewódzkiego.

komentarze (25)
Dodaj komentarz

Proszę państwa, no ceny rosną. Tak, ceny rosną. Ja sobie zdaję z tego sprawę, że ceny rosną. Ale musicie mieć państwa świadomość, że jak rosną wynagrodzenia, to niestety rosną też i ceny. Dlaczego? Bo przedsiębiorcy podnoszą ceny dlatego, że im wzrastają koszty. Jak im wzrastają koszty to oni starają się sobie to zrekompensować wzrostem cen. To są niestety normalne mechanizmy gospodarcze. Nic nie zdołamy na to poradzić. Ale przynajmniej możemy starać się działać tak, aby były podnoszone te świadczenia dla tych osób, dla których to zależy de facto w 100 procentach od polskiego państwa.

Jednym z warunków - jak tu napisano - jest warunek żeby młody człowiek uczył sie i mieszkał na terenie woj. łodzkiego , w szkole publicznej i prywatnej emoji Chyba nie ma za wielu takich co uczą sie i jednocześnie mieszkają w szkołach emoji Redaktorzy - litosci! Nauczcie sie poprawnie budować zdania skoro juz chcecie coś publicznie prezentować.

Poglądy takie jak osoby podpisujacej sie tu jako Polka były, są i pewnie będą powodem wielu klęsk Polski jako Państwa. Przekonanie o naszej wyjątkowości, o naszej historycznej wyższości, o naszych wiecznych cierpieniach za miliony i naszej wiecznej niewinności we wszystkich historycznych kwestiach to prosta droga do osamotnienia jako Państwa a w rezultacie osamotnienia narodu w Europie i na świecie. To prosta droga do klęsk a nie do sukcesów. Smutne.

Szkoda czasu na dyskusję z neotargowica.

Pisowski nieuk po podstawówce jesteś, zgadłem?

Mylisz się, jestem po komunistyczno- targowickiej uczelni za pieniądze.

Super przemówienie prezydenta Dudy w Zwoleniu " nie będą nam tu w obcych językach mówić co mamy robić, a czego nie", brawo Panie Prezydencie i ani kroku w tył.

Takich przemówień to w naszej historii mamy pod dostatkiem. Choćby słynne przemówienie Becka w Sejmie w 1939 r na temat naszego honoru etc.etc. Hasło - silni, zwarci i gotowi czy też nie oddamy nawet guzika to też podobny folklor. Tylko co z tego wynika a przede wszystkim do kogo to jest kierowane? Ano nie wynika z tego nic dobrego a kierowane jest do takich ludzi jak Ty. Jak widać ze skutkiem. Zaimponował Ci p. Prezydent? Ma Twój głoś w nadchodzących wyborach? Tak? No i o to chodziło bo w to, że POlska będzie sie samodzielnie szarogęsić w Europie i świecie to nawet p. Prezydent nie wierzy. Po wyborach i On i rządzący spuszczą z tonu i Twoim ewentualnym wtedy rozczarowaniem nikt si e nie przejmie.

Nie podniecaj sie tak twardościa naszego obecnego Prezydenta. Przypomnij sobie jak chodzimy na kolanach wobec USA. Oni też mówia w obcym języku. Naiwna jesteś, kobieto.

O krokach Prezydenta w tył czy też w przód nie on decyduje. Swój apel kierujesz więc w niewłaściwą stronę emoji Czytasz coś poza braćmi Karnowskimi lub oglądzasz cos poza TVP? Nie odpowiadaj. Pytanie było retoryczne.

Ale branie dopłat w ojro Ci nie przeszkadza...

To nie są dopłaty, to jest zwrot , odszkodowanie i rekompensata.

Wytłumacz za co należy Ci się zwrot, odszkodowanie czy rekompensata od Portugalii albo Hiszpanii.

Powiedzmy, że kwoty na tym poziomie to nasza składka, wszystko ponad to, to należny zwrot za krzywdy nam wyrządzone, złodziejstwo i mordy na Polakach w czasie wojny, za sprzedanie nas sowietom, a po 89,za grabienienie naszego majątku bez skrupułów, zresztą mam nadzieję że znasz historię.

Po 89 Polska była bankrutem i nie miała żadnego majątku a jedynie długi. Do innych głupstw, któte tu pleciesz nie warto sie nawet odnosić.

A wszystkie zakłady sprywatyzowane i sprzedane za złotówkę to co?, a rozgrabione komieniczki przez elyty, to co?

Nie wszystkie i nie za złotówkę. Napisz może ile ziemi "odzyskał" kk, szczególnie na tzw. Ziemiach odzyskanych, czyli tam gdzie go nigdy nie było.

No tak, Polska Chrystusem narodów... Bosze....Tylko co do tych mordów i grabieży mają Portugalczycy czy Brytyjczycy? Napisz lepiej, że te pieniądze Ci się po prostu należały. Przypomnij jeszcze tylko, który to najwspanialszy polski prezydent podpisał Traktat Lizboński.

Dziękuję za wymianę poglądów, ale chyba szkoda czasu ( nie dlatego aby brakowało mi argumentów,poprostu niech każdy pozostanie przy sowich) a ja biorę się za obiad.Pozdrawiam.

Dobry pomysł z tym obiadem. Obyś lepiej gotowała niz rozumiesz politykę i historię. Himalaje to są małe góry w porównaniu z Twoją niewiedzą w temacie, w którym zabierasz głos.

Dla mnie to ty niewiele wiesz i niewiele rozumiesz, zadziwiająca jest dla mnie tylko jak bardzo i za co tak dalece można nienawidzić swoją ojczyznę.

Myslałam, że chodzi im o młodzież co ostro pije i balagani nad Ochnią, ale nie....szukają talentów

I pod drzwiami Cerrfoura

Jak najmniej dziadów w polityce i jak najwięcej młodych ambitnych ludzi! Tylko pozbądźcie się tych pisów platformów psl czy sld

Pacze i nie wierze.Debile

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także