Rejestracja i logowanie

[UWAGA, DRASTYCZNE ZDJĘCIA] Postrzelony i ciężko ranny bocian. Amputowali mu skrzydło

Wydarzenia 31-07-2020 Autor: toza Foto: "Bocian"
12

Dzięki poświęceniu mieszkańców naszego powiatu udało się uratować ciężko rannego bociana. Okazuje się, że do ptaka… jakiś „człowiek” strzelał z wiatrówki. Bocian już nigdy nie będzie latał, weterynarze musieli amputować mu skrzydło.

Ptak został znaleziony na jednej z łąk w gminie Żychlin, ciągnął za sobą skrzydło. Błyskawicznie znalazł się pod opieką grupy mieszkańców, którzy w ramach inicjatywy „Bocian” zajmują się tymi ptakami. Dodajmy, że ta inicjatywa funkcjonuje na terenie wspomnianej gminy Żychlin.

Ranne zwierzę trafiło do Ptasiego Azylu Warszawskiego ZOO. Pan Artur z inicjatywy „Bocian” informuje nas, że personel Azylu podszedł do sprawy bardzo profesjonalnie.

Podczas badania okazało się, że ptak odniósł poważne obrażenia w wyniku postrzału.

- Nasz podopieczny jest już po amputacji skrzydła, nie wróci już na wolność, a to wszystko dzięki ludzkiej głupocie, o ile można to tak delikatnie nazwać – mówią wolontariusze  „Bociana”.

Lucek, bo tak dostał na imię, został postrzelony w lewe skrzydło, spadł na linie energetyczne (świadczą o tym ślady spalonych piór), to doprowadziło do upadku i otwartego złamania lewego przedramienia.

- Kilka dni wcześniej w tej miejscowości znaleziono dwa martwe bociany. Przypadek? Nie sądzę! Poinformowaliśmy odpowiednie służby o możliwości popełnienia przestępstwa. Lucek zbiera siły, ale jego życie nie będzie wyglądać tak jak dawniej – mówi Pan Artur.

- Bocian jest już po amputacji przedramienia w lewym skrzydle. Podczas badania w znieczuleniu ogólnym stwierdziliśmy kilka rzeczy. W ranie, w czasie oczyszczania miejsca złamania znaleźliśmy śrut. Bocian został postrzelony. Dalsze badanie RTG wykazało, że nie był to pierwszy postrzał. Zakładamy, że najpierw strzelano do niego w czasie migracji (na zdjęciu RTG są widoczne odłamki śrucin w środkowym placu prawej stopy). Potem strzelano do niego już w Polsce, najprawdopodobniej z wiatrówki – wskazuje na to pocisk w skrzydle – komentują przedstawiciele Ptasiego Azylu.

Po całej operacji ptak wybudził się pod kroplówką. Obecnie stoi już na nogach. Dobra informacja jest taka, że ptak ma apetyt.

W czasie narkozy bociana, zrobiono mu również endoskopię, żeby sprawdzić czy „wewnętrznie” wszystko jest w porządku.

Inicjatywa „Bocian” przypomina, że te ptaki są gatunkiem chronionym. Nie wymagają specjalnej troski jako gatunek, nie są zagrożone wyginięciem.

- Ale jeśli takie zachowania ludzi nie będą piętnowane i wyciągane konsekwencje to nie zobaczymy na niebie, na polach czy łąkach tego wspaniałego ptaka, a jest on naszym symbolem. Zaznaczmy, że nie jest szkodnikiem więc skąd pomysł żeby do niego strzelać? – pytają wolontariusze.

Wkrótce ruszy zbiórka pieniędzy na rehabilitację ptaka. Na pewno będziemy informować o dalszych losach Lucka i działalności inicjatywy „Bocian”.

komentarze (12)
Dodaj komentarz

Jak braknie mi siana to gdzie się zgłoszę jak zarżnęli bociana ?

Bandyci nikomu nie odpuszczą, nawet taki ptak im przeszkadza.

jeżeli z wiatrówki to prawie można ustalić kąt strzału i można ustalić sprawcę a co policja ma to w ****

Dlaczego nie napiszecie o setkach świń dostarczanych każdego dnia do obozu koncentracyjnego pod Kutnem?

jak zwykle chłopki pi....e

Nie wina CHŁOPAKÓW. WINNI SĄ CI, KTÓRZY ZA MAMONĘ WPROWADZILI POZWOLENIE NA SPRZEDAŻ BRONI PNEUMATYCZNEJ. TO SAMO DOTYCZY ZEZWOLENIA NA SPRZEDAŻ URZĄDZEŃ LASEROWYCYCH. TYLE IAŻ TYLE!!!

Jednak człowiek to najgorsze bydle jakie mieszka na tej planecie. Zwierzęta zabijają aby przetrwać, mieć co jeść, nakarmić potomstwo, co jest zgodne z ich biologią, a "człowiek" zabija i okalecza dla satysfakcji.

Popieram ,powinno się debilowi jaja przestrzelić.

Kolejny z.......ny koleś który postanowił sie "dowartosciowac " robiąc krzywdę zwierzęciu. Miejmy nadzieje ze karma wraca.

Co za menda to zrobiła.Jaja mu odstrzelić.

Jaja mu amputowac I na **** zrobić tatuaż po tuningu prawo ... sprawiedliwosc

Temu co strzelał ,amputowano skrzydło. Rynce łopadajo.

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także