Rejestracja i logowanie

[WIDEO, ZDJĘCIA] Marzenia prezesa, konkrety pracowników. Co dalej z planem naprawczym i zwolnieniami w szpitalu?

Wydarzenia 20-09-2019 Autor: ksz Foto: toza
kliknij w zdjęcie aby obejrzeć na pełnym ekranie
komentarze (17)
Dodaj komentarz

Zdjęcia wskazują, że część reprezentacji starostwa jest "żywo zainteresowana" losem szpitala i mieszkańców. Czy waga problemu tak wymęczyła wątłe ciało i umysł, że aż musiały na chwilę przyciąć komara?

Najlepszym wyjściem byłaby prywatyzacja. Własność prywatna jest w większopci lepiej zarządzana niż państwowa.

To że lekarze a właściwie '' Łódzkie odrzuty'' i prezesiki z łapanki topią ten szpital wiadomo od dawna. To że ze strony władz zwierzchnich czyli starostwa brak dozoru i wsparcia też wiadomo nie od dziś. Sami ze sobą nie potrafią się dogadać. Związki szpitalne jakie są każdy widzi. Nikt się z nimi nie liczy i są lekceważone. Np. taka Solidarność , najpierw jest napuszony Kubiak potem dłuuuuugo , dłuuugo nic i dopiero grupka członków ze służb pomocniczych bo ''biały'' personel już dawno z niego uciekł w większości. Pracownicy są zdezorientowani , nieinformowani i całą sytuacją sfrustrowani. Na placu boju zostały tylko zatyrane pielęgniarki , atakowane i gnojone ze wszystkich stron. Bez wsparcia swoich przełożonych i związków zawodowych. Na dodatek kolejny raz szuka się oszczędności akurat wśród nich. To SKANDAL i HAŃBA !!!!!!!!!!!

Gdyby nie te "zrzuty", to dawno by was zamknęła Prokuratura

O szczędności trzeba poszukać wyżej. Jakie proporcje zachowane są w wynagrodzeniach pomiędzy prezesem, lekarzem, pielęgniarką i pracownikiem na etacie? Lekarze kontraktowi hmmm jeden pracownik przez cały rok nie zarobi tyle co lekarz kontraktowy w miesiąc...radzę Panie prezesie dojrzeć jak lekarze nadwyżaja sobie płace. Każdy człowiek zasługuje na równe traktowanie, pielęgniarki zasuwają za lekarzy w czasie kiedy ten śpi albo pije sobie kawę . Tak, tak Panie prezesie dużo Pan nie wie. Ten szpital upadnie, za dużo tam cwaniaków. Cierpią na tym pacjenci niestety. Czasami czytam opinie że źle i w ogóle personel nie miły...ale jak można być miłym jeżeli człowiek wkłada serce w pracę a w podziękowaniu otrzymuje chamski odzew i poniżanie. Rozumiem że lekarz jest lekarzem ale pamiętajmy to jest tylko i wyłącznie lekarz, nie Bóg. A lekarzy i szpitali w Polsce jest setki. Dobrze jest znaleźć sobie gniazdko i doić z niego pieniążki, no bo po co pracować jak można na dyżurach spać albo czytać książki.

Zaleciało komuną, w najgorszym wydaniu. I to jest właśnie to dlaczego nigdy nie będzie dobrze- lokalna klika.

Powiedzcie mi ludzie ile lat powinien mieć starosta? Czy na takim stanowisku nie powinien zasiadać ktoś z doświadczeniem ? Z całym szacunkiem ale wypowiedzi starosty są na poziomie gimnazjalisty. Dobrze jest być marionetką i brać kasę. Ale społeczeństwo mądre (nie mówię tutaj o ciemnogrodzie) podczas rządów PIS nauczyło się być spostrzegawcze.

Problem w tym, że ten najmłodszy w Polsce starosta jest mądrzejszy niż wszyscy poprzedni razem wzięci. Niestety takie są fakty.

Darek, he, he, sam to wymyśliłeś?

Niedługo Panie Piertuszka czkawka się Panu odbiją te oszczednosci. Pozorne oszczędności szybko pochłonną odszkodowania. Usługa profesjonalna zawsze będzie droższa od pseudousługi, ale należy pamiętać , ze tu chodzi o ludzkie życie. Znów jak przed laty bedzie głośno na całą Polskę o Kutnowskim Szpitalu. Jak się nie docenia tego co się ma , kiedyś zostanie się z niczym.

A gdzie do tej pory był p. kubiak i inni związkowcy. Może was trzeba też rozliczyc. Teraz strach przed zwolnieniem. 2 lata no może 3 też zwalniali wiedzieliście i co bylo cicho.

Szpital nie spełnia standardów europejskich. Zadłużenie rośnie, może należy szukać innych rozwiązań ? 

czy w tym szpitalu skostniałym nikt nic nie roZumie przecież tam się kończy kasa i do zamknięcia . wiec albo restrukturyzacja albo wymówienia dla wszystkich nawet dla TUZÓW ZE ZWIAZKOW A CZAS DZIAŁA NA NIEKORZYSC

Składnia zdaniowa na poziomie osoby która przez 18 lat kończyła szkołę podstawową, a po osiągnięciu wieku pełnoletności mogła z ulgą odetchnąć że mogła z tej 2 klasy SP wyjść. Masakra

Dwudzieste zdjęcie w galerii cudnie pokazuje zainteresowanie losem szpitala. Jeden z Panów powinien bardziej być zainteresowany, wiek już leciwy. Warto sobie zapewnić miejsce do leczenia niż przycinać komara.

Utnijcie wynagrodzenia zarządzającym spółką do najniższej krajowej i dawajcie wyrównawcze premię dopiero gdy zarządzanie szpitalem przyniesie efekty. Zatrudnijcie lekarzy na stałe etaty a nie kontrakty. Kilkadziesiąt lekarzy przyjeżdża z Łodzi, Warszawy czy Płocka na dyżury za które otrzymują po 2/3 tysiące złotych. W skali miesiąca robi to astronomiczne kwoty w porównaniu z kosztami zatrudnienia na pełen etat. No ale po co... lepiej zwalniać pracowników którzy jako jedyni pracują w szpitalu. Przecież to nie władza szpitala przez tyle lat zadłużała szpital tylko najwidoczniej pracownicy... 9 lat temu również był wprowadzony plan naprawczy. Oj jak miało być pięknie, oj jakie miały być piękne zielone słupki, oj jakie to plusy miał szpital generować zamiast strat. W rezultacie przez 9 lat szpital przyniósł 35 milionów długu obecnie. Zapewne te plany naprawcze są tak cudne że szpital zacznie rocznie generować zyski netto na poziomie milionów złotych... Kolejny zarząd który zniknie po kilku miesiącach, odbierze setki tysięcy odprawy. Zamiast rozdawać ludziom pieniędzy na 500+ czy emerytura+, dajcie na szpitale. Co z tego że ludzie mają teraz na konsumpcjonizm skoro nie będą mieli gdzie się leczyć. No chyba że do tego dążycie aby ludzie przechodzący na emeryturę po prostu znikli... same profity. Brak kosztów leczenia jak i ZUS oddycha spokojnie bo emeryturki nie trzeba płacić..

Żaden lekarz nie przyjdzie na etat do tego szpitala. Policz sam ile musiałaby wynosić jego pensja. Godzina pracy 150 PLN. Minimum. Dziennie ok 1200. Mamy już 25000 bez sobót, niedziel i dyżurów. Nie ma lekarzy specjalistów, którzy pracują za mnie. Taka prawda. Pisanie "niech zatrudnią na etat" pachnie poprzednim systemem. Oraz przypomina mi Dorna, który coś wspominał o kamaszach.

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
CISZA WYBORCZA!!! - Trwa od północy 10.07.2020r do zamknięcia lokali wyborczych, czyli niedzieli 12.07.2020r godz.: 21:00.

Zakazane jest rozpowszechnianie materiałów wyborczych. Zakazana jest agitacja w internecie - nie można publikować informacji o kandydatach, ani sondaży.

Naruszenie lub złamanie ciszy wyborczej według polskiego prawa jest wykroczeniem zagrożonym grzywną (art. 498 Kodeksu wyborczego). Jej wysokość jest uregulowana w Kodeksie wykroczeń (art. 24) i może wynosić od 20 zł do 5 000 zł.

Za publikację sondaży przed zamknięciem lokali wyborczych grozi grzywna od 500 tys. zł do 1 mln zł. Prosimy więc o kulturalne wypowiedzi bez łamania ciszy wyborczej, aby policja nie prosiła nas o Wasze dane i żeby nikt nie narobił sobie problemów :)