Rejestracja i logowanie

[WIDEO/ZDJĘCIA] Żal i łzy pod ubojnią, świnie jadą na rzeź. "Zanim ją zjesz, spójrz jej w oczy"

Wydarzenia 26-11-2019 Autor: bnp
54

Towarzyszą świniom w ich ostatniej drodze, przez cały dzień czuwając pod kutnowską ubojnią. Dziś po raz kolejny do naszego miasta przybyli aktywiści z Toruń Animal Save. Cel wizyty jest niezmienny - okazać zwierzętom współczucie w ich ostatnich chwilach i przekonać mięsożerców, że warto przejść na "dobrą stronę mocy". 

Aktywiści z różnych zakątków Polski czuwają przy ul. Wschodniej od godz. 8:00. Czemu wybrali akurat Kutno? Powód jest prosty. Tutejsza ubojnia jest największą w Polsce. Wszystko po to, by zwrócić uwagę na los zwierząt, które tysiącami trafiają każdego dnia do komór gazowych. 

- Chcemy przekazać społeczeństwu prawdę, która kryje się za tym, co nazywamy w sklepie mięsem. Inteligencja świni nie różni się niczym od inteligencji 3-letniego dziecka [...] Próbuję przekonywać mężczyzn, którzy jedzą mięso słowami: "zanim zjesz swój kolejny kawałek, przyjdź tutaj i spójrz swojej ofierze prosto w oczy - mówi Bart Heart z Toruń Animal Save.

Jak przekonuje aktywista, tego typu akcje potrafią zmienić podejście do weganizmu, tym samym ocalić życie niejednej świni.  

- Każda historia naszych przyjaciół zaczęła się tak, że gdzieś coś zobaczył i to go zainspirowało do dalszych poszukiwań prawdy. Coś się dzieje w polskiej świadomości, że ludzie dojrzewają do tej decyzji. A trzeba ich uświadamiać, że to co dzieje się w ubojni, to utylizacja dużych różowych piesków.  

Aktywiści będą towarzyszyć świniom aż do zmroku. 

komentarze (54)
Dodaj komentarz

żydzi każą ubijać na żywca bo inaczej nie zjedzą ,do żyda nie podskoczysz panie autor bnp,,pojadę popatrzeć i zjem bo lubię szynkę i inne ze świnki,a przy tych ciężarówkach to same dzenderki ,tak zaczyna się kariera polityczna i w samorządach byle co by po protestować a potem wybory i do koryta,ciekawe kim są rodzice tych stójkowiczów?same lamusy prawie 10 osób,a wszyscy mięcho żrą aż się uszy trzęsą ,po co to protestować jest tyle ciekawych idei np.nie ogladanie tvn.

Jak nie stać na szynkę czy schabowego to popatrzeć można

Kto z kim przystaje, takim się staje !!!!

Polacy w historii zamordowali więcej Żydów niż Niemcy - i nie zabijali z rozkazu wodza, ale oddolnie i spontanicznie. Nienawiść do wszelkiej różnorodności od zawsze jest głęboko zakorzeniona w tym narodzie. Jesteśmy narodem zbrodniarzy, którzy wypierają się swoich win. Dlatego nie dziwi również takie podejście do wszelkich innych istot żywych (w tym zwierząt), jakie prezentujecie w komentarzach, a także nienawiść do tych, którzy chcą tych istot bronić.

masz już pozew za antypolskość

taki jak ty powinien dostaci po ****j morce co napisałej baj boze zebys kruce poszedł siecieci za takie słowa tym moja głowa ze buidzesz do pierdla moze cie pierdlu na ucza rozumu sam obrazasz swojch pszodków moze pra dzadek pomagał zydom takich jak ty to tylko po mordze lać

To się nie wypieraj, wspomóż okupantów z zachodu i wschodu, ja nie muszę i nie będę, nie mam nic na sumieniu i nikt mi nie wmówi, że mam mieć.

To wariaty jednak są hehhe

Jak chca depopulowac spoleczenstwo, to niech zamienia sie z nimi miejscami i nie beda przejmowac sie ich placzem!

Krzywdy nikomu nie robią.

Paradoks XXI wieku osoba dla której ważny jest los świniaka wiezionego do ubojni robi zdjęcia telefonem przy którego produkcji wykorzystywani są Chińczycy w fabrykach często przypominających obozy pracy.

Jeśli robi zdjęcia to nie telefonem a smartfonem w którym znajduje się aparat. To po pierwsze. Po drugie na takiej samej "podstawie mogę stwierdzić że jesteś nieukiem" A jesteś ? Skąd pewność, ze to chiński smartfon? Po trzecie miesięcznie takie miasto jak Kutno tyle że w Chinach osiąga status taki jak miasta Europejskie.

do pracy nieh sie wezmą . nygusy protestują.

Pewnie sam jesteś nygus. Jeśli wykazałbyś odrobinę dobrej woli i wysłuchał, co ma do powiedzenia człowiek, z którym przeprowadzono rozmowę, to być może twoje - bez wątpienia bystre - ucho wychwyciłoby, że ów człowiek pracuje. Ale przecież łatwiej pisać głupoty, prawda janku?

ANKIETA. Kto za schabowym łapka zielona, kto za sałatą łapka czerwona.

Taki już los świni, barana, krowy, gęsi, kaczki, kury itd. .... W naszej kulturze źle widziane jest spożywanie psa, kota, szczura .... Tak było, jest i będzie. I to by był tyle. A ci czuwający to z lgbt ? Tak pytam.

Zgadza się, chodzi jednak o to , aby pozbawić życia zwierzaka w godny sposób i z szacunkiem, a nie mordować ich w barbarzyński sposób przy pomocy Ukraińców.

Salami, a ty z narodowych debili? Tak pytam.

Odezwał się narodowy Muad'Dibil, taki głupi idiota.

"głupi idiota"... No, popisałeś się, synku.

Jakby pierwsze nie wytrysło w trawę to by był starszy od ciebie.

Aż boli serce gdy czyta się takie komentarze, zero refleksji.

Z kutnowiakami się nie dyskutuje, dlaczego? Bo nieeee!!! Intelektualne dno

Smiech- dlaczego nie zrobicie pielgrzymki na Węgry zeby zobaczyć jak tam wygląda ubój świń.Zarzynane żywcem, i nikt nie płacze.

kinoman, a skąd wiesz, że nie robią? Poza tym dlaczego mają rezygnować z protestu pod największą ubojnią w Polsce? Chcesz powiedzieć, że tutaj świnie traktowane są humanitarnie?

O jeszcze jeden Muad'Dibil pewno sprzedaje kebab

Zastanawiam się, czy osoby piszące takie komentarze gdyby same musiały zabić zwierzaka, to nadal by je jadły, albo gdyby chociaż przebywały w takich miejscach. Ja szczerze mówiąc nie, czasami jadam mięso, ale staram się to zmienić, grunt to świadomość i zastanowienie się czy nam to pasuje, jeśli tak, to luz, a jeśli nie jestem za tym by coś z tym robić.

Chcesz nam dać pieniądze? Chętnie pojedziemy

Dlaczego pzyjechzli na miejsce rozładunku, a nie pojawili się tam gdzie świnie ładowali i nie pojawili się u rolników bo wyjechali by na widłach. Swinia to było mięso i będzie dopuki świat będzie istniał i tyle w temacie!!!!

"dopuki" - z takimi jak ty nawet nie warto podejmować dyskusji.

Zwierzętom też należy się GODNA ŚMIERĆ. Dla ludzkości miejscem masowej, okrutnej zagłady był m.in. Oświęcim czy też Babi Jar. A dla zwierząt - jednym z największych miejsc masowej zagłady w Europie stało się - KUTNO.

SWINI GODNA śmierć - a człowiekowi godne zjedzenie schabowego na obiad.

Jak Pan taki parafianin to zastanów się nad przykazaniem NIE ZABIJAJ.

Wróciłem do tego miasta po studiach - błąd! Takiej patologii umysłowej i moralnej świecą szukać w Polsce i Europie.

Taki filozof to rzeczywiście patologia umysłowa i nie obrażaj innych.

Lubię zwierzęta ale lubie też jeść mięso. Mam mieszane uczucia co do takich akcji. Nie do konca rozumiem ich cel. Wszyscy przytomni ludzie wiedzą, że nie jest mozliwe aby kudzkość jako całość przeszła na wegetarianizm. Czy chodzi więc o to by mniej ludzi jadło mięso? Zeby mniej świń, krów czy drobiu było zabijanych? W przyrodzie ktoś kogoś zjadał zawsze i drapieżniki - w tym człowiek - nie mogą ze świata zniknąć. Ciekaw jestem czy zwolennicy wegetarian mogą sobie wyobrazić, że nagle ludzie przestają jeść mięso? Czym zastąpić to ważne zródło białka czy żelaza. Gdzie zatrudnić ludzi, którzy przy tym przemysle pracują? Łatwo jest krzyczeć : nie zabijaj świnki bo jest fajna. Tylko co dalej?

Lubisz mięso dlatego, że od urodzenia towarzyszy ci ono na stole. Ciekawie zaczyna się robić gdy przechodzisz na wegetarianizm. Zmienia się świadomość i mięso ludzkie postrzegasz jak zwierzęce. Nie twierdzę że każdy tak ma ale z pewnością każdemu mięso zaczyna śmierdzieć. W zasadzie mięso zwierząt w niczym nie różni się od ludzkiego i tu Ameryki nie odkryłem. To w dużej mierze kwestia przygotowania. Jeśli interesowałeś się kiedykolwiek kryminalistyką to wiesz, że dość często seryjni mordercy potrafili przemielić ofiary i podawać je na stole nawet najbliższym. Nikt się nawet nie orientował ze właśnie zjadał innego człowieka. Co do zastąpienia mięsa zwierząt innymi produktami to dziś jest to banalnie prosta sprawa. Problemem jest cierpienie! Krótkie życie o ile można to tak nazwać i śmierć w męczarniach. Świnie, krowy, kury i inne zwierzęta przetrzymywane wbrew ich woli odczuwają strach i często zapadają w depresję. Później przewożone jak przedmioty do rzeźni w urągających warunkach kończą życie w męczarniach . "Cudowny" świat stworzony przez "cudownych" ludzi.

Z zastąpieniem białka zwierzęcego białkiem roślinnym nie ma akurat najmniejszego problemu. Tak samo ma się rzecz z żelazem. I z zabijaniem świnki nie chodzi o to, że "jest fajna" tylko o to, że nie zasługuje na taki los. Jeśli już musi umrzeć (choć nie musi) to niech to się odbędzie szybko, bezboleśnie i bez dodatkowego stresu dla zwierzęcia np. podczas transportu czy przedmiotowego traktowania w ubojni.

To teraz rozumiem,,,,są z Torunia i pewnie Tadek ich wysłał żeby jego kumpli bronili. Ha Ha

Mieszkałem ze względu na specyfikę mojej pracy w 15 miastach w Polsce od 0,5 do 1 roku. Tylko kutno mnie zadziwiło aż tak bardzo - mentalność ludzi jest w tym mieście absolutnie inna niż w dowolnie innym, takiej ogólnej bierności społecznej, jak i ogólnie małego zainteresowania wszystkim nie widziałem nigdzie. Centrum miasta wygląda trochę jak slams choć coraz lepiej z dekady na dekadę.

Pilsudczyk jakas jeszcze sentencja zyciowa? Błysnołeś!!! Brawo! Jestes tak samo inteligentny jak te zwierzęta.

He, he, chłopie, wracaj do szkoły, doucz się, bo kaleczysz język ojczysty, tak, że oczy bolą, gdy czyta się twoje wypociny. Ale co zrobić, teraz takie mamy prawicowe "elyty".

Lepiej nie wdawać się z nim w dyskusje bo tacy jak on sprowadzają każdego przyzwoitego człowieka do swojego poziomu rynsztoka i tam pokonują go doświadczeniem.

Proponuję obejrzeć na YouTube film ukazujący zabijanie zwierząt w klatkach obrotowych. Ja nie obejrzałam tego filmu do końca ponieważ to co zobaczyłam po prostu mnie przeroslo. Początek filmu jest taki że bita przez rzeznikow krowa nie chce wejść do klatki po chwili znajduje się w owej klatce i płacze łzy lecą jak groch a jej wzrok wszystko mówi o tym co ja za chwilę czeka.Dalej nie opowiem. To trzeba zobaczyć na własne oczy. Film jest bardzo przerażający i wymowny. Przeżyłam szok widząc ten filmy

Pierd...lenie o Szopenie, te działania, a co za tym idzie filmy owszem, są szokujące, drastyczne i nieludzkie, ale nawet jeśli będziesz taką kurtkę traktował dobrze, ale zjesz od niej choćby jajko to dla weganina i tak jesteś skończony. Nawet jeśli ta kura będzie chodzić sobie po zielonej łące a ty zabijesz ją szybko na rosół to już całkiem przykładasz się do holocaustu. Te filmy zamydlają rzeczywistość, bo przeciętny człowiek nie popiera chowów klatkowych, czy przeładowanych rzeźni i chętnie wróciłby do czasów swojej prababci, kiedy to nie było przemysłowej hodowli zwierząt, ale to nic nie zmienia, ponieważ dla weganina nasze prababki były zabójczynią mi tak, czy siak.

Gallina, "przeciętny człowiek" ma w serdecznym poważaniu, czym było i w jaki sposób trafiło na jego talerz mięso, którym się właśnie zachwyca.

Idiota nawet jeśli obejrzy taki film niczego nie zrozumie.

Black friday w Biedronce lada dzień! Smacznego!

A pocałuj mnie w **** jak się pisze? Nie lubie głupków

Przypuszczam, że każda z tych świni nauczyłaby się szybciej od ciebie poprawnie pisać, analfabeto. W życiu nie porównałbym cię do tych inteligentnych stworzeń by im nie ubliżyć.

Panowie kierowcy. Niema ktoś z was jakiegos turystycznego grila? W tak zimny dzien ciepła kiełbasa z grila napewno poprawiła by samopoczucie. I ciekawe jak długo opierali by sie jej ci pseudo obronicy. Jedzmy swinki!!!

Jeszcze im buzi dajcie na dowidzenia. Popapranicy

Ty jesteś popaprany. Ty mały człowieczku, bez empatii, tylko ty i ty, pan ziemi. Przeczytaj sobie co się dzieje na świecie. Nie zabronię Ci jeść mięsa ale są ludzie, którzy mają więcej rozumu niż Ty i dla których, życie pozostałych istot jest równie ważne co życie ludzkie. Jedyne co mogę ja zrobić to uświadamiać i mieć nadzieję, że kiedyś nie będzie opłacalne hodowanie zwierząt na mięso albo nielegalne.

"Do widzenia" piszemy oddzielnie analfabeto.

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także