Rejestracja i logowanie

[ZDJĘCIA] 5 mln dla szpitala - Minister Zdrowia podpisał umowę z prezesem

Wydarzenia 20-12-2017 Autor: ez Foto: ez
34

Kutnowski Szpital Samorządowy gościł Ministra Zdrowia – Konstantego Radziwiłła. Okazją do spotkania jest wizyta ministra w łódzkiem i podpisanie umowy na realizację projektu, dzięki któremu kutnowska lecznica otrzyma ponad 5 mln zł, m.in. na remont Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.

Ministrowi Konstantemu Radziwiłłowi towarzyszyli: szef gabinetu politycznego MZ – Tomasz Matynia, wicewojewoda łódzki – Karol Młynarczyk, Artur Olsiński – dyrektor Łódzkiego Wojewódzkiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia a także poseł Tadeusz Woźniak. Projekt, którego dotyczy podpisywana w środę, 20 grudnia umowa (czyli „Podniesienie dostępności do świadczeń zdrowotnych poprzez rozbudowę, remont i wyposażenie SOR wraz z budową drogi wewnętrznej do lądowiska w Kutnowskim Szpitalu Samorządowym) jest jedną z 62 innych inwestycji realizowanych ze wsparciem Ministerstwa Zdrowia w całym kraju. Łączna wartość tych inwestycji wynosi 236 mln zł. Wsparcie ministerialne pochodzi z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, oś priorytetowa IX Wzmocnienie Strategicznej Infrastruktury Ochrony Zdrowia działanie 9.1. infrastruktura ratownictwa medycznego.

Szpital pozyska pieniądze m.in. na przygotowanie dokumentacji technicznej i wykonawczej przebudowy Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, wykonanie remontu pomieszczeń, zakupienie niezbędnego sprzętu do SOR, remont podjazdu dla karetek wraz z zadaszeniem.

- Całość inwestycji kosztować będzie ponad 6 mln zł. Przypominam, że pozyskanie tych pieniędzy nie byłoby możliwe gdyby nie doskonała współpraca pomiędzy zarządem szpitala a samorządem powiatowym, jako organem właścicielskim i Miastem Kutno. To dzięki radnym miejskim Powiat Kutnowski otrzymał 1 mln zł i przekazał go naszej spółce. Jestem pełen optymizmu, bo mamy zabezpieczone finansowanie tej i kolejnych inwestycji z udziałem środków europejskich. Dzięki jednogłośnie przyjętej uchwale Rady Miasta o wsparciu Powiatu Kutnowskiego i co się z tym wiąże naszego szpitala mamy możliwość radykalnej poprawy szpitalnej infrastruktury a co się z tym wiąże - warunków leczenia pacjentów. Dlatego w tym miejscu chcę bardzo gorąco podziękować zarówno Panu Staroście Krzysztofowi Debichowi i Radzie Powiatu Kutnowskiego jak i darczyńcy – Radnym Miasta Kutno i Panu Prezydentowi – Zbigniewowi Burzyńskiemu. – mówi Marek Kiełczewski, prezes kutnowskiego szpitala.

Po nim głos zabrał Konstanty Radziwiłł, który podkreślał, że warunki, w jakich przebywają pacjenci i godna opieka lekarska to nie kwestia sentymentów, a kwestia praw.

- Niezmiernie mi miło świętować dziś wraz z załogą szpitala. Jest do tego powód, bo prawie 6 mln złotych to niebagatelna kwota. Chcemy, aby SOR-y nie były zwykłą przychodnią, a miejscem intensywnego ratowania tych, którzy są w najcięższym położeniu. Połączenie z lądowiskiem zapewni natomiast światowy standard. Mam nadzieję, że ludzie którzy będą tu trafiać, będą mieli większe szanse na przeżycie - mówi minister.

Mikrofon przejął również poseł z Kutna - Tadeusz Woźniak, który nie krył radości ze sfinalizowania umowy i pieniędzy, które zostały przeznaczone dla szpitala.

- Poczucie bezpieczeństwa jest niezwykle ważne dla każdego człowieka. Tak samo jak świadomość, że lekarze otoczą otoczą nas należytą opieką w godnych warunkach. Teraz świętujemy, a potem, no cóż panie prezesie, będziemy musieli te środki racjonalnie rozplanować - mówi poseł.

Uroczysta wizyta zakończyła się podpisaniem przez Ministra Zdrowia i prezesa kutnowskiego szpitala umowy.

komentarze (34)
Dodaj komentarz

Kilka słów na temat kutnowskiego SORu: Trafiłam tam kilka miesięcy temu w środku nocy z bardzo silnym bólem brzucha. Przywiózł mnie mąż, bo na karetkę czeka się godzinę. Mega nieprzyjemna pielęgniarka na recepcji SORu przerzuciła 3 razy oczami i kazała dać skierowanie. Skierowania nie miałam, więc kazała mi iść na nocny oddział, który znajduje się z drugiej strony szpitala na pierwszym piętrze. Mąż poprosił o wózek, bo nie mogłam iść, ból mnie paraliżował. Pan pielęgniarz, który leżał na fotelu obok pielęgniarki stwierdził, że NIE MA. 20min snułam się, podpierając o męża na drugą stronę szpitala tylko po papierek - skierowanie. Kiedy wróciłam, zapytałam pielęgniarkę, czy gdyby mi się coś stało, np. Pękł wyrostek idąc szpitalnym korytarzem, to wzieliby odpowiedzialność?! odpowiedziała, znowu przywracając oczami: - takie są przepisy. Wpuszczono mnie na SIĘ, kazali położyć się na leżące. Obok 2 trzezwiejących pod kroplowkami, przykrytych szczelnie kocykami i ja... wijąca się z bólu. Po 10 minutach tego koszmaru, dostrzegłam lekarza, który na końcu sali uzupełniał dokumenty. Rzuciłam błagalnie: - niech mi Pan doktor coś da przeciwbolowego, bo już nie wytrzymam! A on, na to: - czekać na swojego lekarza, jestem zajęty... I tak kolejne pół godziny płakałam, cała mokra z bólu, czekając co bedzie dalej. W całym tym koszmarze podziękowania dla doktora Koszady, który jako jedyny okazał mi szacunek, jak do chorego czlowieka i prawdziwe, lekarskie powołanie. Niestety na całym SORze to jedyny wyjątek- dodam tylko, że dr Koszada jest chirurgiem. Wspaniale, że przyznali te pieniądze. Uważam, że jednak podejścia okrutnych w swojej obojętności pracowników, nic to nie zmieni. Opisana historia jest autentyczna, nikomu nie życzę znalezienia się w kutnowskim szpitalu samorządowym.

Co tam robi ta k....a woźniak? i czemu w ten od lat źle zarządzany szpital wciąż pompowane są pieniądze ?

Dobrze ze dostalismy te pieniadze potrzebna kazda zlotowka bo jak szpital wyglada to kazdy widzi ale jeszcze zeby tylko spotkac na swojej drodze jak sie potrzebuje pomocy szczegolnie specjalistow zeby nas odpowiednio leczyli na fundusz bo nie kazdy ma na wizte prywatna to juz bedzie troche sukcesu dla naszego szpitla a szczegolnie ludzie starsi poyrzebuja dobrego lekarza a nie zeby ich tylko zbyl mysle ze z nowym rokiem to sie zmieni i moze powrocic do wpisow na lekarzy ksiazcza podziekowan dla ktorych jest szczegolny usmiech chorego czlowieka

mogli ministrowi pokazać cały szpital zwłaszcza niski parter to by na pewno jeszcze 5 dorzucił

Wlasnie od samego dołu zaczęli

SOR - świetnie, ważna pomoc w nagłych wypadkach. Ale to nie cały szpital. A co z pozostałymi oddziałami ?! Jak będą funkcjonować ?!

Brak słów poprostu mam tylko nadzieję że szpital rozliczy sie z każdej złotówki banda zlodzieii mowa o karetkach tak ludzie dzwonia a czy oni przyjezdzaja śmiem watpic... Jestem przykladem tego jak lekarze zaniedbuja swoje obowiazki traktuja pacjentow jak smieci jsk gorszych kazdy czlowiek jest rowny bez względu na to co i ile posiada

Dokładnie. Składki płacę co miesiąc. To nie moja wina że lekarz czy pielęgniarka za mało zarabia. Pretensje do ministra zdrowia nie do pacjentów. Gierek postawił szpital a teraz nieudacznicy rządowi nie potrafią go utrzymać. Strach pomyśleć co by było gdyby nie powstał.

Krzychu dowiedz się czy dofinansowali Gostynin

5 baniek to 10% czyli pół melona pójdzie na budowę chaty dla nowożeńców albo 10-ciu wspaniałych założy spółkę i po 50 kapsli na głowę,Pis rozpieszcza totalną opozycje,może być tak,że poobserwują kto położy łapę i ciach CBA, Dobrze chodzi mi na poważnie,że najgorszy jest SOR ,wystarczy postać tam godzinę lub dwie szkoda słów,a dzieciecy oddział nie lepszy. Nasi włodarze nigdy ostro nie reagowali i mamy co mamy,chodź w innych szpitalach jest jeszcze gorzej. Brak wyciągania konsekwencji i tyle,na sor-ze to nawet bekę z lekarzy sobie robią na głos szkoda,że nie nagrałam. W imieniu mieszkańców Kutna proszę tzw.SOR o rzetelną pracę i życzę wesołych świąt,naprawdę widać jak na dłoni i nie ma się co obrażać starajcie się a dobrym słowem będzie 3-krotnie oddane.

Była pani rzecznik jest na zdjęciach bo jest oddziałową dermatologii

Nie tylko tusza ale glowa jaka chora.

Myślę, że Pan Prezes powinien poddać się badaniom, bo wygląda dość tuszowato, a to jak twierdzą nasi kutnowscy specjaliści jest przyczyną wszystkich chorób i mają na wszystko jedno lekarstwo - zgubić kilogramy.

Widać, że wybory niedługoemoji

No podobno kasy na podwyżki nie ma, a w szpitalu zaangażowano "specjalistę" od PR emoji Przepraszam - specjalistkę. Co prawda bez wybitnego doświadczenia w PR służby zdrowia, no ale liczy się kasa. A może fakt iż to takie NOWOCZESNE? Pytacie czy zwolniono dotychczasową rzecznik i uwolniono pieniądze? Chyba nie bo widzę panią na zdjeciach w artykule... emoji

Nie narzekajcie, chyba że wolicie stracić suwerenność Państwa i Poprzeć PO Nowoczeszną. UE dąży do zwiększenia swojej władzy w państwach. I to ostatni dzwonek, żeby pokazać innym, że mogą paść pod artykuł 7 jak Polska, Która chce rządzić się Sama, a nie być rządzona przez obcy kapitał. Cieszy mnie, że szpital jest dofinansowany, jak i to, że pieniądze nie idą w kieszenie oprawców, a Polaków. Pozdrawiam Rodacy, Wesołych świąt.

Wolę ograniczoną suwerenność w bogatej Unii niż "pełną niezależność" jak w Korei Północnej.

Niemcy chcą nas wygryźć z UE, Nasz czyli Polskę, Węgry i Czechy. Może przez to że nie chcemy Unii 2 prędkości? Może przez to, że nie zgadzamy się na Plany globalistów? Wstępowaliśmy do Innej Unii Europejskiej. Niestety, propagandą Unijną Kupili was. Ładnymi tabliczkami, mniejsza o to, ze przy każdą dotacją Polska traciła.

Węgry mają na nas wywalone a tym bardziej Czechy. Orban się ustawił bardzo dobrze bo ze wszystkimi trzyma a Polskę ma gdzieś. Jak przyjdzie do głosowania to Orban opowie się za Unią.

Bogata unia? Chyba Unia bankrutów. Tabliczki unijne ciebie zaślepiły.

..., dobrze powiedziane. A ty, Krzychu, odstaw prochy...

Polak, Poczytaj różne media, nie tylko Lewicowe, zainteresuj się tym, co się dzieje w innych państwach. Nie tylko Polską, Gwarantuje ci, że Zapragniesz tych wartości, za jakimi Polska zawsze Stała. I o jakie wartości nasi Przodkowie walczyli. Cześć i Chwała Bohaterom. prosty przykład, Mafia muzułmańska w Niemczech ma się dobrze. Robią co się tam im Podoba. I tak zapewne jest w innych krajach, gdzie złodzieje i degeneraci Rządzą. Lewica jest skłonna do strat w Ludziach, tylko po to, żeby ich pseudo ideały przodowały.

Jak czytam te wypociny to wstyd mi, że jestem Polakiem.

Masz prawo wyjechania za granicę, ale czy tam jest "Bezpiecznie i Bogato" Sam zobaczysz na własne oczy. Granice otwarte.

Krzychu, jesteś zaślepiony jakąś katonarodową propagandą, wolę nie zaglądać do Twoich "różnych" mediów, bo wiem co tam znajdę - Ty jesteś ich odbiciem.

Panowie, Kiepsko z wami. Polska Powinna być jednością. Dzielą nas ludzie złej woli. Celowo. Łatwiej wtedy nas zaatakować i Poróżnić. Burdelem łatwiej rządzić. Po za tym. Kto ma wypociny? Jeżeli działasz na szkodę Polski, stawiasz sam się po stronie wrogiej. Jeśli działasz Na korzyść Polski, stajesz Po naszej stronie. Nie ma znaczenia od narodowości, koloru skóry. Kwestia czy zdążyli ci już wyprać umysł. I będziesz dawał się podburzać przez fałszywe media i ludzi złej woli. Polska jest naszym krajem. Skończyła się polityka na kolanach Platformy obywatelskiej i dlatego co po nie którym jest nie na rękę. Nie musi być. Stary system musi zaniknąć. Inaczej będziesz cały czas w podatkach robił na złodziei. I fundował targowicy złote samochody, nieruchomości i możliwość szerzenia nienawiści.

Dzięki panie Burzyński!

Burza jaki posrany chodził ha ha ha

Mnie dawać piniondze!!!

Ludzie gadają,że łapówkarze, i wgl źle i wszystko nie tak. A jak potrzebują pomocy to dzwonią po karetkę i jakoś nie narzekają. Ludzie zastanówcie się przecież to dla Was. Jak Wam nie pasuje to sobie zmieńcie i nie trujcie powietrza. Proste. W Polsce jest wiele miast gdzie możecie zamieszkać i korzystać z tamtejszej pomocy szpitalnej. Pozdrawiam.

20mln co miesiąc dla złodzieja z Torunia i 5mln na remont szpitala! Cha cha cha! To są proporcje pis - wsioków !!!

a ile milionów na remont szpitala dali przez 11 lat rządów PO-paprańcy ?

Owsiak wam kupi.

Niech się szpital pochwali jak jest naprawdę ze pracują w nim lapowkarze i stary niewykwalifikowany personel . Minister powinien objąć specjalnym programem pomocy bo pieniądze im nie pomogą żeby byli oddani potrzebującym.

dodaj komentarz
Czytaj także