Rejestracja i logowanie

[ZDJĘCIA] Kutnowscy seniorzy lekceważą zagrożenie? Centrum Kutna tętni życiem

Wydarzenia 25-03-2020 Autor: toza
107

Wczoraj informowaliśmy o nowych ograniczeniach mających na celu zatrzymanie rozwoju pandemii koronawirusa w naszym kraju. Premier Mateusz Morawiecki zachęcał Polaków, by ograniczali wyjścia ze swoich domów do niezbędnego minimum. Swój apel kierował zwłaszcza do seniorów.

Wczoraj wprowadzono ograniczenia w przemieszczaniu się. Wyjątkiem są:

  • Droga do i z pracy
  • Wolontariat w walce z koronawirusem
  • Niezbędne sprawy życia codziennego (np. zakupy, wyjście do lekarza, spacery z psem itp.)

Tymczasem dziś centrum Kutna tętni życiem. Największe skupiska ludzi znajdują się przy placówkach bankowych, punktach pocztowych czy aptekach, co można traktować jako wspomniane niezbędne sprawy życia codziennego. 

Niepokoi jednak liczba osób w wieku ‘’największego ryzyka’’, którzy nie tylko stoją w kolejkach, ale także beztrosko spacerują ul. Królewską lub przesiadują na ławkach. Mało kto korzysta z środków ochronnych takich jak maseczki, zachowywanie bezpiecznej odległości również nie jest normą.

Przypomnijmy - obowiązuje zakaz zgromadzeń i organizacji imprez. Wyjątkiem są wydarzenia, w których uczestniczą wyłącznie członkowie rodziny lub osoby pozostające w stałym pożyciu. Oprócz tego wprowadzono ograniczenie liczby pasażerów w transporcie zbiorowym. Dozwolona liczba osób to połowa miejsc siedzących i brak stojących w danych pojeździe.

Oprócz tego wciąż obowiązują poprzednie ograniczenia, takie jak zamknięcie galerii handlowych, ograniczenie działalności gastronomicznej, czy ograniczenie działalności rozrywkowej. Powracający z zagranicy nadal będą poddawani dwutygodniowej kwarantannie.

komentarze (107)
Dodaj komentarz

Większość tych ludzi czeka do jakiegoś sklepu lub apteki, niestety nie mogą wejść tam wszyscy z powodu wprowadzonych ograniczeń. Artykuł z du...y. Jak większość na tym portalu. Szukanie sensacji. Może szanowni redaktorzy zajęli by się jakimiś statystykami np.: ile testów na wykrycie coronavirusa zostało wykonane w naszym powiecie, ile dodatkowych środków zostało przyznanych szpitalowi na walkę z pandemia ? Jaki jest ogólnie plan jakby dużo ludzi zostało zarażonych . Chyba ze takie tematy przerastają tutejszych pismaków.

Te fotki to kolejny przekręt KCI. Te same osoby przedstawiane są na wielu ujęciach i w różnych zbliżeniach i perspektywie. Tylko głupi da się nabrać.

Czytając komentarze łza się w oku kręci . jestem seniorką która kilka lat pomagał a można powiedzieć że wychowywała wnuki. wnuki dorosły , dzieci zajęte przetrwaniem tej trudnej sytuacji i co dalej. Zamknąć sie w spółdzielczym mieszkaniu i czekać na śmierć. w tym mieszkaniu też nie można spokojnie przebywać bo młodzi rodzice z bezstresowo wychowywanymi dziećmi stwarzają piekło na ziemi. Mój sufit ledwo wytrzymuje bieganie kilka godzin , walenie , grę w piłkę , jazd,e na hulajnogach itd. w takim mieszkaniu siedzieć cały dzień psychika siada , uwagi zwrócić nie można bo może być jeszcze gorzej. Apeluję szanujmy się wszyscy w tej trudnej sytuacji a nie opluwajmy się i nie obwiniajmy. W blokach nie mieszkacie sami i zwracajcie uwagę na to żeby sąsiadom nie przeszkadzać . Myślę że wielu seniorów to przeżywa . Szanujmy się wzajemnie a jakoś to przetrwamy.

A podobno to dzieci i szczury roznoszą zarazy....emoji

TO WSZYSTKO WINA KACZYŃSKIEGO NIE WPROWADZA STANU WYJĄTKOWEGO CHCE NAS ZAMORDOWAĆ CZY ON SIĘ NA NAS MŚCI I ZA CO ?

RT skończyłeś tylko podstawówkę bo na więcej cię nie stać

Jako pierwszy zrobi takie wybory jakich jeszcze nikt nie przeżył

Chociaż będzie mniej dla rydzyka emoji

Czy widział ktoś parking Kaufladu o godz.8.00 . Tłumy ludzi bo w promocji szynka i karkówka. Normalny człowiek nie może zrobić zakupów. Apel do policji - pala i przegonić to towarzystwo.

Żeby Zenio mógł podjechać na pierwsze stanowisko, wejść kupić i wyjść bez kolejki.

Czytam i nie dowierzam. To my siedzimy w domu, nasza firma ma zastuj bo koronowirusie szaleje. Większość stara się zrobić wszystko żeby to się szybko skończyło a Wy chodzicie w najlepsze. Brak mi słów. Rozumiem że komuś jest to obojętne czy zachoruje czy nie. Jednak pomyślcie o innych o tym że ktoś czeka aby zacząć dalej pracować a nie może przez pandemia. Ludzie czy ten wirus odbiera logiczne myślenie a w zamian za to daje myślenie tylko o własnym czubku nosa?? Co z wami jest.

"Mało kto korzysta z maseczek" Droga redakcjo wypisujecie głupoty odnośnie zabezpieczeń w postaci maseczek. Osobiście wczoraj pytała m w trzech aptekach . do odpowiedzi, że nie ma dołączona została mina obsługującej jak bym zadała pytanie o kosmos

Seniorzy dostają w kutnie maseczki za darmo! stąd ta informacja w artykule, trochę wiedzy i zbędny komentarz niepotrzebny.

Nie dogadamy się. Zbędna dyskusja . Wszyscy musimy myśleć i być odpowiedzialnym.

uważam tytuł artykułu za skandaliczny. Na zdjęciach są osoby w różnym wieku a redaktorzyna nakręca nagonkę na seniorów. A może by się pochwalił czy już wyręczył jakiegoś seniora i zrobił mu jakiekolwiek zakupy???

Zdjecia prawde pokazuja.Zalozyc okulary ,jak ktos ma problemy ze wzrokiem.Albo wziasc lupe do reki, prosze

Tylko ja siedzę w domu już od kilku tygodni raz na dwa tygodnie wychodzę do sklepu. Młodych ludzi nie widać.. Więc też się radzę zastanowić.. Gdyby każdy przestrzegał zasad i usiadł na tyłkach nie było by tego wszystkiego.. Mam nadzieję że Ciebie to nie dotknie ani twojej rodziny wtedy indziej będziesz rozmawiać.. Pozdrawiam i zdrowia życzę i więcej myślenia

No, to mamy inne obserwacje... W przeciwieństwie do Ciebie nie siedzę w domu - moja praca wymaga przemieszczania się i - niestety - utrzymywania kontaktów. I tak: na przystankach autobusowych, w godzinach tzw. zmian, stoi po kilkanaście osób w oczekiwaniu na transport. Młodych lub w średnim wieku. Zrozumiałe, że ci ludzie do pracy dojechać muszą, tym niemniej ta konieczność stwarza zagrożenie rozprzestrzenianiem się epidemii. Pod osiedlowymi sklepikami już od 6 rano trwa w najlepsze grupowa degustacja ulubionego, niskoprocentowego napoju p.n. "piwo" - znów ludzie młodzi, na ogół nie najlepszej proweniencji... W drogeriach, np. Rosmann tłumu nie ma ale jeśli już są klienci, to młodzi, lub - co najwyżej - w średnim wieku. Mógłbym wyliczać dalej - tylko po co ? I jeszcze raz - pasem transmisyjnym epidemii są ludzie młodzi, aktywni zawodowo, zmuszeni do przemieszczania się i pozostawania w dużych grupach z racji wykonywanej pracy. Na pewno nie osoby starsze, które - czy to na skutek samotności i/lub cyfrowego wykluczenia, czy też z obawy przed skutkami zakażenia przez młodszych członków rodu - zmuszone są wyjść poza własny próg i załatwić niezbędne sprawy. A nawet jeśli wyjdą na zwykły spacer - cóż w tym złego ? To wolno każdemu - również w świetle owych, prewencyjnie wdrożonych regulacji. Basiu Droga - żyj i daj żyć innym, nie szukaj zagrożenia tam, gdzie go nie ma... Zrozum też, że jeżeli nawet widzisz seniora, który - w Twoim odczuciu - znajduje się nie w tym miejscu i czasie, raczej powinnaś mu współczuć lub nawet pomóc, niż zarzucać, że stanowi dla Ciebie zagrożenie. To Ty, nawet bezwiednie, bardziej zagrażasz jemu, niż on Tobie.

i w pełni zgodzę się z ostatnim zdaniem, tak to my ludzie młodzi, w średnim wieku, pracujący stwarzamy zagrożenie dla ludzi starszych stąd apel aby nie wychodzili z domów mieszkań jak nie ma potrzeby ze względu na swoje zdrowie i ŻYCIE! nie mówmy wykluczeniu społecznym w dobie pandemii bo to nie jest argument nieusprawiedliwiający. Jak pokazują statystyki najwięcej umiera osób starszych , gdyż nie ważne czy mają inne choroby czy nie ze względu na wiek z pewnością mają osłabioną odporność, czy warto ryzykować. Innym tematem są zachowania i młodych o których piszesz dlatego służby porządkowe powinny być w takich tematach bezwzględne.

Tak bo codziennie trzeba iść do sklepu, apteki, banku.. Rozumiem starsi ludzie, ale im kompletnie nie zależy. Nie obchodzi ich to ile ludzi mogła zarazić, którzy chcą maja całe życie przed sobą.. Niestety mamy taki stan i trzeba się przystosować.. W Polsce jest z tym ogromny problem.. Zero samodyscypliny

Basiu, starzy ludzie nawet jak mogliby opłacić przez internet to i tak pójdą w kolejkę. Chcą mieć odcinek podstemplowany na poczcie czy w banku. Takie mają zasady. I nic nie zrobisz.

Olek jak ty dożyjesz tego wieku to też będziesz stary i to stary ramol

Droga Basiu ! Zdaje się, że niewiele rozumiesz z tego, co się dzieje. A dzieje się tak, że 90% osób w Twoim wieku przechodzi zakażenie bezobjawowo lub lekko, zarażając przy tym bezwiednie innych. W odróżnieniu od osób starszych, dla których infekcja koronawirusem to ciężkie powikłania i natychmiastowa konieczność hospitalizacji a niekiedy śmierć. Tak więc to młode osoby są zagrożeniem dla seniorów a nie odwrotnie. Matematyczne modele pokazują, że na każdy potwierdzony przypadek zarażenia koronawirusem przypada od 150 do 600 (w zależności od etapu rozwoju epidemii) osób, które są nosicielami tego paskudztwa, tyle, że nie mają objawów a więc pojęcia, że zarażają innych. Zanim zaczniesz zarzucać niefrasobliwość innym, zastanów się może czy nie należałoby przyjrzeć się sobie... Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego, jak z naukowego punktu widzenia wygląda propagacja epidemii, wejdź sobie na stronę medium.com/covid-19-pl/koronowirus-dlaczego-musimy-działać-teraz-65fdabd335a5 i poczytaj. Artykuł wprawdzie dosyć kostyczny ale daje dobry pogląd na mechanizm epidemii oraz na podłoże decyzji, które podejmują rządzący w krajach nią dotkniętych.

Przyglądając się uważnie tym fotkom nasuwa się pewien wniosek - tytuł "Kutnowscy seniorzy lekceważą zagrożenie?" świadczy, że red. Toza odleciał... Otóż, na zdjęciach widać akurat osoby młode i raczej w tzw. sile wieku, nawet w kolejce przed apteką. To raz... Dwa - drugą częścią tytułu: "Centrum Kutna tętni życiem" red. Toza jeszcze bardziej zadziwia... Jakoś tak zdarzało mi się bywać na Królewskiej w piękne letnie dni i wieczory i pamiętam jak wygląda ta ulica tętniąca życiem. To, co widać na fotkach to pustka, oprócz niewielkiej liczby ludzi osób, załatwiających konieczne sprawy. Wygląda to tak: tytuł epatujący sensacją stoi w ewidentnej sprzeczności z materiałem ilustracyjnym. No cóż, w moim odczuciu red. Toza jednak odleciał... Bo jeżeli nie - należałoby przyjąć, że świadomie manipuluje czytelnikami, prowokując innych i samemu deprecjonując przy tym seniorów. Tak, czy siak, poziom tego artykułu to dno, zważywszy jeszcze na fakt, że ponad 90% treści to przepisana zawartość prawnych uregulowań. To jedna strona medalu... Druga, że na tę prowokację reaguje spora grupa imbecyli, wypisujących w komentarzach jak to mierzi ich widok babć i dziadków pierdzących w miejscach publicznych. Otóż, Droga Młodzieży, do szpiku zbulwersowana widokiem seniorów - oprócz tego, że Wy też macie bliskich w jesieni życia, babcie, dziadków, wujków i ciotki, to sami kiedyś dożyjecie podeszłego wieku. Obrażając dzisiaj starsze osoby, obrażacie tym samym siebie, za lat dziesiąt… I jeszcze jedno, Droga Młodzieży - nawet brytyjski następca tronu zaraził się koronawirusem, mimo tego, że mieszka w pałacu i absolutnie nie musi z tegoż wychylać nosa. Nie do końca więc podzielam Wasze niepodważalne przekonanie, że zamykanie się seniorów w domu uchroni ich przed zarażeniem koronawirusem - wirusa w głównej mierze rozprzestrzeniacie właśnie Wy, przez swoją beztroską aktywność a nie starsze osoby, dla których wyjście do sklepu, czy apteki to czasem konieczność na miarę zdobycia Mount Everestu. Proszę więc - zanim zaczniecie obrzucać błotem innych, spójrzcie krytycznym okiem na siebie, wszak aniołami nie jesteście. A osobliwie już do red. Toza - chłopie, spróbuj włączyć myślenie, nie przelewaj "na papier" bez zastanowienia wszystkiego, co Ci przychodzi do łba... Życzę większego dystansu do swoich pomysłów...

Ja tam nie widzę zadnego zgromadzeia - jedynie kolejkę do apteki ( w kilku ujeciach), banku ( w kilku uęciach) i na pocztę ( również w kilku ujęciach). Generalnie dzienni****, a nie dziennikarstwo.

Zwróćmy jeszcze uwagę na lumpów przy salonie plus na ławkach gromadzi się ich po kilka grup i wołają od ludzi złotówkę czy dwa złote

Wołają na środki do dezynfekcji he he he

Proszę pokazać zdjęcia z pod Brico albo media markt to w takich miejscach nie powinno być ludjazi .. w aptekach zawsze były kolejki a teraz wiadomo że będą dwa razy takie

Do wszystkich Pacanów piszących durne komentarze. Przypuszczam że za dzień lub dwa będzie można każdego z was spotkać gdzieś w kolejce i określić takimi samymi słowami... Ewidentnie widać że część tych ludzi stoi w kolejkach i to nie dla przyjemności

Pracuje w sklepie na Królewskiej i codziennie widzę te same osoby z pełnymi torbami.

dziwicie się ludziom że stoją w kolejkach ludzie starsi doświadczeni są biedy nie dziwcie się że już nie chcą głodować jeśli nie ma kto im dostarczyć żywności do domu zastanówcie się nad tym że pracodawcy robią z nami to znaczy że są pracującą co chcą lekceważą koronawirusa zero tolerancji do pracy i bez dyskusji

Po pierwsze jest opieka społeczna albo straż miejska która zajmuje się tymi rzeczami żeby zrobić zakupy więc niech siedzą nA ****ch

ZUS się ucieszy.

Nim zus się ucieszy to ile zarazy rozniosą po mieście

podpowiedź dla niby prezydenta RP, niech wywieszą banery że mohery nie dotrwają do maja i nie oddadzą głos na pseudo prezydenta. Zobaczycie znikną z ulic jak szczury po tupnięciu ...

Zniknąć to ty powinieneś za taką zakałą nikt nie zatęskni sle cię rodzice wychowali

W obliczu zarazy ktora również ciebie może dotknąć obrażasz Prezydenta RP. To najlepszy Prezydent od 89 roku. I najlepszy Rząd. Jak jesteś taki mądry to daj propozycję jak walczyć z epidemią. Inne kraje, bogatsze od nas też mają problem . Ale dla niektórych którzy w życiu nie podjęli żadnej ważnej decyzji to najlepiej i najłatwiej krytykować i obrażać.

Kanarek neonówka pięknie obrazuje PAD "Mamy dobry rząd. Wybitnych fachowców. Gospodarka idzie świetnie a ludziom żyje się coraz lepiej". Polecam. Korea Północna świetnie sobie radzi pandemią: 8:15 -1 zakażony 8:16 - 0 zakażonych 10:20 - 1 zakażony 10:21 - 0 zakażonych itd.

A nie Lech Kaczynski? Bluźnisz...

Zmień lekarza bo ten cie oszukuje.

Menale za flaszkę z narażeniem życia zagłosują na Kichawę. No najwyżej, za flaszkę i konserwę rybną.

Moment,moment.Na tej ulicy są banki,poczta, apteka.Seniorzy nie mają aplikacji w telefonach. Listonosz wrzuca awizo pomimo tego,że jestem w domu-muszę odebrać(ale nie odbiorę bo kolejka nac20 osob).Dziś przed apteką ul.Podrzeczna i pod bankiem po 20 osób.Nie przeskoczymy tego

Kutno tętni życiem, najlepiej widać to w bricomarche ,Stare dziadki pierdzące, i babcie upocone traktują sklep jak park wypoczynkowy Kupa ludzi łażących bezsensu po sklepie zamiast siedzieć w domu,sprowadzają tylko zagrożenie dla tej biednej obsługi sklepowej która ryzykuje zdrowie dla bezmózgowych klientów

Wcześniej artykuł, że Kutno puste... zdjęcia zrobione w niedziele o 7 rano to i puste. Teraz ludzie stoją w odstępach dwa i więcej metrów w kolejkach do apteki, mbanku, pko, poczty, lub siedzą pojedynczo na ławkach(ewentualnie zauważyłem dwie osoby na brzegach ławki, może kolejkę zajęły i czekają bo nogi już nie służą jak kiedyś). Odpowiednie zdjęcie i tytuł i niech się dzieje, byle wejścia były. Ludzie się boją wirusa, sąsiad starszej daty prosi o zrobienie zakupów, bo nie chce przywlec do żony będącej kiepskiego zdrowia wirusa(mimo,że sam jest mobilny, jeździ autem itd.)

Przestańcie obrażać starszych ludzi, bo za lat kilkanaście będziecie w ich wieku. Skoro stoją przed apteka w kolejce to znaczy że muszą żeby kupić leki.

Po plaster i witaminę też można stać w kolejce, bardzo niezbędna rzecz.

mi sie wydaje ze Kutno to nieudany eksperyment spoleczny

ludzie opanujcie się ten wirus zabija !!!!!! jak zacznie brakować wam swoich bliskich to będzie już za pózno ZOSTAŃCIE W DOMU !!!!!!

Wącham stopy sąsiadom i mi tego nie zabronicie! Precz z komuną!

Wąchaj jajca i walcz z reżymem.

Od minionego tygodnia, nasza narodowa waluta złoty – STAŁ SIĘ PIĄTĄ NAJGORSZĄ WALUTĄ ŚWIATA – no i co z tego - ale za to PiS MA NAJLEPSZE W POLSCE NOTOWANIA – oby tylko do wyborów prezydenckich.

To co z tego? Tusk bierze wypłatę w euro.

ty jesteś ograniczenie ograniczony

widać że psychiatra bardzo potrzebny nie wiesz co się dzieje wokół ciebie beznadzieja

patologia i nieroby chca by PIS dalej rzadzil bo beda mieli 500+,ale teraz rzad ma zabrac 500+ by te pieniadze przeznaczyc na pomoc malych firm tz mi WRESCIE

Patologia to tacy jak ty ktorzy wypisują takie okropne treścì. Włącz myślenie. Ale pewnie trudno będzie bo w głowie pusto.

Jeżeli będzie trzeba przekierować te pieniądze na ratowanie Polski i polskiej gospodarki, to oczywiście byłaby to słuszna decyzja i z pewnością nikt by słowa nie powiedział.

Ale zrobią to dopiero po wyborach dla tego m.in. ich nie przełożą bo tak stracili by pół elektoratu czyli patoplusów

I co z tego, to jest polityka, co cię tak dziwi, każdemu wolno dbać o swoje intetesy.

Komunizm i tyle a nie poltyka

TY NIE JESTEŚ DNO TY JESTEŚ RYNSZTOK

Starzy tez ludzie i zadne prawo im nie zabrania wyjscia z domu

To są ludzie nieodpowiedzialni, czy oni nie mają rodzin, gdzie córeczki, synusiowie i wnuczeta?Łaza i roznoszą chorobsko.Proszę policji, z całym szacunkiem dla waszej pracy, zajmijcie się tym.

Starsi ludzie, seniorzy - to prawdziwi, narodowi, patrioci - bohaterowie naszych czasów , którzy widząc perturbacje finansowe rządu PiS w dobie walki z chińskim wirusem, czynią co tylko się da aby rząd nie musiał się zadłużać aby wypłacić im emeryturę +. Ich zawołaniem dnia jest - POPIERAMY RZĄD PISU CZYNEM - jak się da to - UMIERAJMY PRZED TERMINEM.

Pewnie jesteś bardzo zadowolony z wpisu. Ale to bardzo prostackie. Widać ze twoj iloraz inteligencji gdzieś w granicach 10. Od razu widac ześ POtencjaalnym wyborcą partii miłości i POszanowania.

TY OSIĄGNOLEŚ DNO

Chcecie kolejek i tłumu ludzi? Wystarczy wypłacić 500+ jeden dzień później. Zlecą się pod płot mopsu niczym jak na koncert Zenka.

jak dzikie psy!!!

Starsi ludzie są jak dzieci i nic sobie nie robią z zagrożenia. Mówią że już przeżyli swoje. Tylko na tego wirusa nie umierają tylko starzy ale też młodzi. Więc powinni siedzieć w domu na D..... A jak im się nudzi to niech się pomodlą za zdrowie swoje i swojej rodziny.

najwidoczniej przeszkadzaja Ci starsi bo sama lazisz po ulicach i sklepach/tobie wolno ,a im nie\?

Ola a kim Ty jestes bys komus cos nakazywala?!!Starsi maja prawo do wychodzenia.

Ty za to masz jedno prawo. Prawo zachowania milczenia. Korzystaj z niego póki możesz.

Heniu popisz sobie jeszcze dzis bo jutro juz wyladujesz w szpitalu z koronawirusem

Ty nie jesteś trol, ty jesteś chory człowiek, ratuj się zanim będzie za późno. Zapisz się do specjalisty!

Poproś matkę aby zdążyła nauczyć Cię kultury. Trzeba być totalnym dnem społecznym i imbecylem aby komuś życzyć czegoś złego. Napluć w twarz takiej zołzie to za mało.

Brak stanu wyjątkowego oznacza, że można wychodzić gdzie i kiedy kto chce. Cała ta gadanina tylko sieje panikę. Pozdrawiam myślących.

I prawda, konstytucja jasno to określa - art.52 ust.1 . Gadają bo tylko to mogą, policja nic nie zrobi bo wystarczy powiedzieć że wyszedłem do apteki i po temacie. A jeśli już się uprą to wystarczy nie przyjąć mandatu. Państwo z tektury

BEZ MÓZGU

Ludzie, popatrzcie dobrze na te zdjęcia. To są kolejki do określonych punktów. Trudno żyć bez pieniędzy, nie wszyscy mają karty i internet, szczególnie ludzie starsi. Do młodych! Nie wiadomo, jakie pandemie i nieszczęścia przyjdzie wam przeżyć, gdy będziecie w starszym wieku i jak bezwzględny będzie wtedy świat wokół was.

Zgadzam się z przedmówcą. Hejt ten portal tylko wzbudza, Jaki jest sens tak trolować własnych czytelników

przed wirusem nikt sie nie uchroni,to tylko odwlecze.Kazdy czlowiek na ziemi bedzie go mial,ten wirus bedzie elementem naszego zycia na ziemi

Niech Siedza... będzie szybciej... to wszytsko się tak rozprzestrzenia przez te dziady stare!!!A gdzie ta policja co miała tak mandaty dawac? Jeżdżą proszą się tylko. Taka prawda.

Mieszkanka Kutna, ty też będziesz stara. A może nie.

dobrze ze Ty siedzisz w domu i nie jezdzisz pod lasem stac,mam 30 lat i nie pozwole by taka od prostowania drutow pod lasem nazywala starszych ludzi dziadami

Doświadczony jesteś. Połykasz czy wypluwasz?

A zobaczcie ilu ich jeździ autobusami, z tymi małymi torebkami na kółkach. Tu promocja, tam też coś jest taniej. Mają gdzieś to co się dzieje na świecie, może gdyby byli młodsi zastanowili by się ile mogą stracić.

To jest kolejka do apteki Słonecznej i na pocztę. Wszędzie tam wpuszczają po jednej osobie, więc ludzie stoją i czekają na swoją kolejkę. Nikt nie stoi dla przyjemności, tylko z konieczności.

Przecie tego wirusa nie widac, nie slychac, nie czuc, to czego sie bac ? Barany!!! A sw. policja gdzie????

Ludzie ogarnijcie sie USIADZICIE NA D.... W DOMU. Czy jeszcze nikt nie zachorowal z rodziny? Chcesz być pierwszy? ZOSTAŃ W DOMU

A czy ja jestem bohaterem, że w czasie kiedy lepiej siedzieć w domu, nie narażam mojego pracodawcy na straty i braki kadrowe tylko chodzę do pracy i ryzykuje zachorowaniem....

Nie jestem bohaterem, jesteś frajerem. Frajerem który zarabia w czasie pandemii na kogoś kto tymczasem jest w domu i odcina kupony. Ty pracujesz, pracodawca dostaje ulgi. Ty tracisz, on podwójnie zyskuje. Wyciągnij wnioski.

Bolek jaki problem otwórz sam firmę i odcinaj kupony dostaniesz //ulgi// a za rok dwa zrozumiesz co to znaczy być pracodawcą*

Jest pan wykorzystywany przez ułomny system gospodarczy i skąpego pracodawcę, thats all

Stoją w kolejkach bo ich dzieci czy wnuki nie opiekują się nimi i nie interesują. Przecież rachunki można opłacić szybko przez internet smartfonem nawet. A po drugie listonosz nie przynosi do domu poleconego tylko woli wrzucić awizo i stąd te kolejki.

Okres odbioru awizo wynosi 14 dni. Mając awizo można zgłosić telefonicznie i przez internet ponowne dostarczenie w wybrany dzień. Żyjemy w cywilizowanym kraju, nie afrykańskim zadupiu. Po prostu są to ludzie którym się nudzi w domu i byle pretekst do wyjścia jest dobry. Jak to mawiają babki w kolejce: mnie tam wirus nie straszny, i tak wszyscy umrzemy. Badum tss, kurstyna

Tak ininformacyjnie usługa doręczenie na życzenie jest zawieszona

Jak zwykle brawo Kutno

Ludzie młodzi, zapamiętajcie ten widok. Widok który pokazuje jak ludzi "doświadczeni życiowo" lekceważą siebie jak i innych dookoła. Ludzi którzy mają tyle na głowie że muszą cały czas poza miejscem zamieszkania przebywać. Przypomnijcie im to w chwili gdy będą nad Wami dyszeć czy to w autobusie czy w przychodni gdzie przychodzą na ploteczki. Starcza patologia w pełnym rozkwicie.

skoro młodej "patologii"nie widzisz na tych zdjęciach to też już jesteś staruchem po prostu

Skoro nikt nie zauwazyl,ze te tlumy to:kolejki z zachowaniem odlwglosci na poczcie,do banku,apteki>Patrzcie panstwo uwaznie na zdjecia i czytajcie z dystansem niektore artykulu a szczegolnie powyzszy.

Serio? Dystans? Chłopie, wystarczy kaszlnąć aby drobnoustroje były w promieniu 15 metrów. Bój się Boga gdy ktoś w takich kolejce kichnie - lekko 30m Cię nie uchroni. No ale spokojnie, kolejeczka z dziadkami co 1 metr gdzie co drugi już się kładzie na plecach. Dziadki na relaksie na ławeczkach to już hit. Jakoś mi nie będzie szkoda takich gdy odłączą im respirator w chwili zakażenia.

Szybciej nad dziećmi zapobiegać można niż nad seniorem. I co na wybory nie pójdą...?

Starzy, a głupi.... powinni dawać przykład...

Trudno żeby pisior pozwalający by niedouczona władza łamała Konstytucje przestrzegał prawa.

Szczyt intelektu! Teraz masz duzo czasu to moze zorientuj się w sytuacji a nie powtarzasz brednie z TVN i GW aby wsŕód tobie podobnych uchodzić za inteligenta.

Jeden drugi trzeci piaty pójdzie do piachu z kutna senior to reszta pójdzie po rozum do glowy..

Ale będzie już za póżno !

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także