Rejestracja i logowanie

[ZDJĘCIA] Marszałek z ważną wizytą w Kutnie. ''Jesteśmy na progu nowej strategii''

Wydarzenia 16-09-2020 Autor: bnp
9

Marszałek województwa łódzkiego, Grzegorz Schreiber kontynuuje cykl spotkań "porozmawiajmy w Łódzkiem". Dziś z rana gościł w Łęczycy, natomiast wczesnym popołudniem zawitał do Starostwa Powiatowego w Kutnie. Jak sam mówi, było to spotkanie zapoznawcze, które ma przetrzeć szlaki do dalszej współpracy między samorządem wojewódzkim i powiatowym oraz uświadomić mieszkańcom, jak istotną rolę pełni urząd marszałkowski dla lokalnych społeczności.   

Zaraz po przyjeździe marszałek odbył zebranie z udziałem włodarzy gmin powiatu kutnowskiego. Następnie wszyscy udali się do sali konferencyjnej starostwa, gdzie czekali również eksperci z urzędu marszałkowskiego i podległych im jednostek.

- Dziękuję za możliwość zorganizowania tego spotkania. To spotkanie, tak jak każde z cyklu "porozmawiajmy w Łódzkiem", wynika z chęci spotkania z Wami, chęci wymiany poglądów, oczekiwań - rozpoczął spotkanie Grzegorz Schreiber - 2 lata temu, gdy przejęliśmy z PiS władzę w województwie, powiedzieliśmy sobie, że zrobimy wszystko, żeby urząd marszałkowski, który jest znakomicie rozpoznawalny w Łodzi, był chociaż odrobinę rozpoznawalny w terenie [...] Moim zdaniem to jest wina nas, czyli tych, którzy województwami zarządzają, że nie potrafią dotrzeć do mieszkańców swoich województw na tyle skutecznie, by przekazać jak istotny jest wybór sejmików dla nich. Niestety, nasz plan został zatrzymany epidemią, która nie pozwoliła nam przejazdu przez województwo wykonać tak jak zamierzaliśmy. 

Niemniej, marszałek zapowiedział, że jego celem są regularne spotkania z mieszkańcami naszego województwa. 

- Na razie moim planem jest to, żebyśmy mieli ciągły kontakt z samorządowcami i mieszkańcami. Dzisiejsze spotkanie ma w związku z tym charakter wstępny, zapoznawczy. Jesteśmy na progu nowej strategii województwa łódzkiego [...] Sejmik pozwolił mi zbudować strategię do marca. Do końca roku będą znane już wszystkie niejasne punkty, jeśli chodzi o sposób finansowania, o projekty europejskie, sposób naszej współpracy - zapewniał G. Schreiber. 

Po przemówieniu marszałka, głos zabrał starosta kutnowski, Daniel Kowalik. 

- Panie marszałku, słusznie pan zauważył, że w społeczeństwie polskim, lokalnym, ludzie nie odczuwają zasług, jakie płyną do lokalnej społeczności z takiego organu jakim jest sejmik wojewódzki, zarząd wojewódzki. W imieniu swoim, w imieniu samorządu powiatu kutnowskiego, chciałbym wręczyć Panu grawer w celu ukazania tego, że my to widzimy, my odczuwamy, my korzystamy, liczymy na więcej i z całego serca dziękujemy - powiedział włodarz naszego powiatu. 

Marszałek Schreiber podziękował z kolei za gościnę i wręczył na ręce starosty drobny upominek. 

Chwilę później rozpoczęły się przemówienia ekspertów z urzędu marszałkowskiego, a po części oficjalnej przyszedł czas na spotkanie z mieszkańcami. 

W ramach projektu, marszałek wraz z grupą ekspertów odwiedza powiaty województwa łódzkiego z informacją o ofercie dla samorządów, mieszkańców i organizacji pozarządowych. Podczas spotkań przedstawiciele urzędu i podległych instytucji przybliżają aktualne i planowane konkursy, programy, nabory i granty.

komentarze (9)
Dodaj komentarz

Mi chce się śmiać na tym rejsie? A Państwu, ja się pytam?

A co tam robią druhowie Osp?

Schreiber to przeczytał,to co powiedział?Jeden bełkot,a Amenka nie było?

Wczoraj mieli wybory na wyszyniskiego Był marszalek Semafor Jak ulica mówi wybrali,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Burza z boczkiem mają swego wysłańca . 

Ale o co chodzi... Jakie korzyści dla mieszkańców z tego spotkania? Konkrety...

Jak to jakie ? Przecież jest w tytule - próg .emoji))

Merytoryczne spotkanie

Będą nowe krzyże? Bardzo prosimy - więcej krzyży!!!

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także