Rejestracja i logowanie

[ZDJĘCIA] Potrącenie pieszej pod kościołem! Trwa akcja służb

Wydarzenia 03-12-2019 Autor: ksz Foto: toza
19

Około godziny 15:30 na placu Wolności, tuż pod kościołem św. Wawrzyńca została potrącona piesza. Na miejscu jest pogotowie i policja.

Służby ustalają okoliczności zajścia. Jak udaje nam się dowiedzieć, kierujący osobówką był trzeźwy. Poszkodowanej udzielana jest pomoc medyczna.

[AKTUALIZACJA]
Jak informuje policja, kierujący osobowym citroenem 68-latek nie udzielił pierwszeństwa 18-letniej pieszej przechodzącej przez pasy. Poszkodowana trafiła do szpitala z obrażeniami wymagającymi leczenie dłużej niż 7 dni, zdarzenie zakwalifikowano więc jako wypadek.

komentarze (19)
Dodaj komentarz

k....... mieścina 5x3 a przejść 128

Przed kościołem chyba a nie pod kościołem

Panie Burzyński, przejście powinno być wyniesione i osiwtlone. Na już przed przejściem pociągnąć pożądny próg zwalniający. To jest niestety efekt zaniedbań samorządu miasta. Przejście jest znakomite, uczęszczane, ale ciemne i powinno być podniesione tak jak np. przed szkołą podstawową nr 9. I to już!

Rundo tam zrobic

Rondo to wytnij sobie na głowie. Zacznij człowieku rozsądnie myśleć

Zakazy dla pieszych – art. 14 Art. 14 Prawa o ruchu drogowym zawiera katalog zakazów dla pieszych. Zgodnie z jego treścią zabrania się pieszym: wchodzenia na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd, w tym również na przejściu dla pieszych. Spoza pojazdu lub innej przeszkody ograniczającej widoczność drogi. Przechodzenia przez jezdnię w miejscu o ograniczonej widoczności drogi. Zwalniania kroku lub zatrzymywania się bez uzasadnionej potrzeby podczas przechodzenia przez jezdnię lub torowisko. Przebiegania przez jezdnię. W takiej sytuacji wina za wypadek może spaść na pieszego, mimo że kierowca potrąci go na przejściu.

Reasumując: jeżeli na strefie wyłączonej przed pasami stoi pojazd ( niezgodnie z prawem ), pasy nie pełnią swojej funkcji ponieważ wejście jest spoza pojazdu/przeszkody która uniemożliwia kierowcy widoczność. Również do czasu kiedy będzie rosło drzewo przy przejściu dla pieszych, nie będzie ono spełniało swojej funkcji. Jesienią/zimą to jeszcze pół bidy gdy jest dzień. Za to latem jak się rozrośnie to widoczność znikoma. Warto się w ten temat zagłębić na przyszłość, aby się nie wpakować na minę gdy jakiś "nieświadomy" przechodzień wtargnie na jezdnię. Oczywiście w dobie smarfontów i ludzi "zombi" obowiązkiem jest kamerka samochodowa aby móc uniknąć odpowiedzialności za kogoś głupotę.

To była kwestia czasu nie wiem kto te przejścia wymyślą ale są beznadziejne ja tamtędy wcale nie jeżdżę omijam to przejście bo nawet jak jest wtargnięcie pieszego toni tak jest kierowcy wina żenada

To przejście jest o kant 4 liter. Było wcześniejsze przejście, żadnych problemów nie było. Pojawiło się to przejście, to ciągle coś się dzieje. Ludzie wiedząc że kierowcy aut mają słabe oświetlenie przez przedwojenne latarnie, mają również osłabione pole widzenia przez parkujące auta tuż przy przejściu lub drzewo od strony królewskiej, to nie - muszą z rozpędu włazić pod koła... bo przecież pasy, bo przecież ma pierwszeństwo. Spoko, masz - tylko gdy Cię auto potrąci, Tobie się dzieje krzywda a autu nic. Idą święta, wiem że myślenie może się wyłączyć... lecz warto chociaż jedną szarą komórkę włączyć aby święta spędzić z rodziną, a nie w gipsie na ortopedii.

Bardzo mądra wypowiedź, całkowicie się z Tobą zgadzam. Pozdrawiam

za dużo pasów w kutnie i w nie tam gdzie trzeba

Zgadza się tam pasy są nie potrzrbne

Jaka piesza chłopak szłam widziałam

a wiesz moze skad ta osoba ?

Ona była chłopakiem ???

A teraz poproszę po Polsku.

w końcu doszło do tego.... stawanie samochodów na miejscu wyłączonym z ruchu to codzienność, jadąc tam nawet powoli to dostrzec pieszego idącego od strony poczty to niemal niemożliwe i jeszcze ten z dup... kawałek drogi rowerowej. Wcześniejsze przejście było bardziej bezpieczne niż te ale jeżeli ktoś wolał wygodę zamiast nadrobić parę metrów to ma teraz.

Dzięki Tobie już nie muszę się rozpisywać. Sam miałem sytuacje, że przez zaparkowane samochody pieszego zobaczyłem w ostatniej chwili...

I pewnie nie trafiłeś? ha ha ha

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także