Rejestracja i logowanie

[ZDJĘCIA] Robi wrażenie! Zamieszkają tu niepełnosprawni i seniorzy

Wydarzenia 02-06-2020 Autor: toza, UM Kutno Foto: UM Kutno
26

Zakończono adaptację budynku przy ul. Majdany 1 w Kutnie na mieszkania wspomagane. Zakres prac obejmował wymianę instalacji wewnętrznych (elektrycznej, ciepłowniczej, wodno-kanalizacyjnej, gazowej), wymianę konstrukcji i pokrycia dachu, stropu nad parterem oraz stolarki drzwiowej i okiennej. Wzmocniony został strop piętra, położono nowe tynki, posadzki wykonano nową klatkę schodową oraz docieplono budynek z zewnątrz.

Wszystkie mieszkania zostały w pełni umeblowane i wyposażone w niezbędne sprzęty AGD.

Przebudowa budynku realizowana była w ramach projektu unijnego, którego głównym założeniem było utworzenie Zespołu Mieszkalno-Integracyjnego (22 mieszkania dla 32 osób) z mieszkaniami wspomaganymi dla seniorów, osób niepełnosprawnych i innych znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej.

Roboty budowlane wykonała firma Global Systems z Gostynina za kwotę ok. 2 700 000 zł.

Zadanie zostało dofinansowane kwotą ok. 1 800 000 zł z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Przygotowane przez MOPS niezbędne akty prawne  oraz procedury związane z rozpoczęciem działalności placówki będą przedmiotem obrad najbliższej sesji Rady Miasta Kutna w czerwcu br.

komentarze (26)
Dodaj komentarz

Skoro to mieszkania wspomagane, to administrator bedzie musial zapewnic tym, ktorzy sobie sami nie poradza dostep do opieki medycznej, sklepow, krotko mowiac beda musieli dowozic ludzi do tych miejsc w razie potrzeby. Ciekawe, czy w tym budynku bedzie jakis pion tzw "administracji" na miejscu, tak jak jest na Wyszynskiego w tych mieszkaniach chronionych, bo moze przybedzie pare cieplych posadek przy okazji

A ile miasto i miłościwie mam panujący burmistrz będzie w koncowym rozrachunku dołożyć miejskich inwestycji: do betonowego bunkra na Placu Wolności i tzw. Pałacu Saskiego????? A gdzie szumnie zapowiadana tzw. Zielona Oś Kutna (a choćby ścieżka rowerowa z Dybowa do Łąkoszyna), rozbudowa biblioteki, obiecywany młodzieży Skatepark. Gdzie i kiedy wiadukt na Grunwaldzkiej, kiedy remonty dziurawych jezdni w Kutnie???

STOP KŁAMLIWEJ, OSZUKAŃCZEJ PROPAGANDZIE URZĘDU MIASTA I STAROSTWA! WEŹMY SPRAWĘ W SWOJE RĘCE I OBALMY TEN UKŁAD! DOŚĆ JUŻ POGARDY DLA LUDZI, KTÓRĄ POKAZUJE WŁADZA!

Dodaj komentarz STOP KŁAMLIWEJ, OSZUKAŃCZEJ PROPAGANDZIE URZĘDU MIASTA I STAROSTWA! WEŹMY SPRAWĘ W SWOJE RĘCE I OBALMY TEN UKŁAD! DOŚĆ JUŻ POGARDY DLA LUDZI, KTÓRĄ POKAZUJE WŁADZA!

Wy tchórze, szmaciarze z KCI! Przemilczacie sprawy ważne, takie jak 20 mln zł pożyczki dla szpitala z prywatnej lichwiarskiej firmy (zamiast z banku) czy śmierć 36-latka na oddziale I wewnętrznym na ostrą niewydolność płuc (u rodziny wykryte zarażenia koronawirusem, brak działań w celu ochrony innych pacjentów szpitala). Przemilczacie niewygodne sytuacje, bo potem nie wpadłaby kasa z kolejnych artykułów sponsorowanych przez starostwo, w których starosta będzie chwalił się, jak doskonale panuje nad sytuacją i jak wspaniale przygotowany jest szpital. Jesteście zwykłymi sprzedawczykami i gnidami!

Mieszkania również dla osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej !!! W pełni wyposażone: pralka, lodówka, telewizor, łózko, stół, szafa. Ale w komentarzach tylko hejt. Zwracam uwagę, że w Kutnie autobusy miejskie jeżdżą.

Autobusy na tej trasie jeżdżą co 1-2 godziny. Taka osoba musi dostosować każdą czynnośc do rozkładu jazdy. Naprawdę nie dało się zrobić w centrum? Przy Sienkiewicza 9 stoi kamienica, która jest własnością ZNM i jej remont znowu odłożono na czas nieokreślony. Nie dało się jej zgłosić do tego programu?

Nie dało się. Także cieszmy się z tego, że jest, bo inne by nie było.

Wy, pajace z UM i ze starostwa z PO i PiS-u ze wszystkiego potraficie się wytłumaczyć. Gdybyście zrobili takie mieszkania na Azorach, pewnie też odtrąbilibyście sukces. A nie chodzi o to, żeby zrobić cokolwiek, tylko żeby było rozsądnie i z korzyścią dla społeczeństwa.

Już widzę jak "seniorzy" będą piłować o kuli lub na wózku do najbliższego "zwykłego" sklepu który znajduje się kilometr od ich miejsca zamieszkania, a do takiej Biedronki będą mieli 1.9 km, przychodni 2km. To samo z apteką. Jedyne słuszne rozwiązanie dla takich emerytów jest posiadanie samochodu, co już automatycznie pokazuje że taki "luksus" nie oznacza TRUDNEJ SYTUACJI FINANSOWEJ. Klasycznie mieszkania będą rozdane po "rodzica" pracowników UM którzy stare mieszkania po nich sprzedadzą lub będą wynajmować. Tak się kręci lody emoji jest tyle kamienic w centrum zaniedbanych, pustych - chociażby na ul. Narutowicza stoją 2 puste ( jedna na sprzedaż za 1.2 miliona, wydzielonych ponad 40 mieszkań ). Nie lepsze to rozwiązanie? Dalsze budynki może remontować i oferować wynajem dla ludzi młodych którzy chcą starować na własny rachunek, a nie płacisz Januszom po 1500-2000 za sam wynajem. Może już czas zejść ze sceny?

Samorząd do zadania może zgłosić tylko swój majątek. W dodatku nabory są tak krótkie, że nawet jak mają kasę na kupno nieswojego, to zgodnie z prawem nie zdążą nabyć i poskładać papierów w konkursie.

Przy Sienkiewicza 9 stoi kamienica, która jest własnością ZNM i jej remont znowu odłożono na czas nieokreślony. Nie dało się jej zgłosić do tego programu?

Nie można było.

Sklep jest po drugiej stronie torów jest przejazd a na przeciwko sklepik

Po drugiej stronie torów? Dla emerytów i osób niepełnosprawnych? Śmich na sali. Na przeciwko? Na przeciwko są krzaki i torowisko. Ktoś widać nawet nie zna tych terenów. Mam nadzieję że Ty na stare lata nie zostaniesz na dawne Getto wywalony, a Twój spacer do sklepu nie skończy żywota na torach.

Ale to nie są miejskie kamienice te na Narutowicza.

Idąc drogą dedukcji - miasto je może odkupić, skoro są na sprzedaż. Prawda? Prędzej miasto będzie potencjalnym nabywcą niż prywatny przedsiębiorca. Dodatkowo UM o wiele szybciej otrzyma wszelakie zgody na przebudowę. Budynek na Majdanach bodajże trafił z rąk PKP PLK też za nie małą kwotę co jest niewiele niższa od tych kamienic w centrum które są przynajmniej 2x większe.

tak samo jak targowica wykupiona przez kogo

Nie może, bo nabór unijny jest krótki. Kupno przez samorząd czegokolwiek może trwać pół roku/rok.

Przy Sienkiewicza 9 stoi kamienica, która jest własnością ZNM i jej remont znowu odłożono na czas nieokreślony. Nie dało się jej zgłosić do tego programu?

Niestety nie.

Ktoś, kto zaplanował mieszkania wspomagane w tym miejscu, był pijany albo niespełna rozumu. Niepełnosprawni seniorzy będą chodzić 2,5 kilometra do centrum albo czekać godzinami na autobus i być atakowani i okradani przez hołotę, której niemało mieszka w pobliskich barakach socjalnych? Dlaczego nie zrobiono tych mieszkań w jakiejś zrujnowanej kamienicy w centrum, przy okazji ją remontując?

Przy Sienkiewicza 9 stoi kamienica, która jest własnością ZNM i jej remont znowu odłożono na czas nieokreślony. Nie dało się jej zgłosić do tego programu?

Z tą "hołotą i barakami" to przesadziłeś.

Wystarczy mi obejrzeć film pt. "Co dalej z tobą, Karolinko?" aby poznać kwintesencje sąsiedztwa i towarzystwa jakie zamieszkuje te rejony Kutna.

Pełna zgoda.

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także