Rejestracja i logowanie

[ZDJĘCIA] Świetne wieści dla pasażerów! Nowe pociągi i nowe połączenia

Wydarzenia 05-11-2019 Autor: toza, lodzkie.pl Foto: lodzkie.pl
kliknij w zdjęcie aby obejrzeć na pełnym ekranie
komentarze (20)
Dodaj komentarz

a kiedy wreszcie będzie połączenie kolejowe z Kutna do Krośniewic

Są do Krzewia ale droga z Krzewia do Krosniewic taka super że odechciewa się korzystać z tych połączeń. Brak oświetlenia, na sporym odcinku asfaltu i do tego atakujące psy, brak na wiadukcie nad obwodnica wydzielonego pasa dla pieszych. Tu od lat nic nie jest robione. A Żychlin choć na stację oddalona od miasta to posiada busa co dowozi na każdy pociąg i odbiera ze stacji po przyjeździe pociagu. Fakt że tam ludzie więcej jeżdżą do Warszawy ale nie znaczy że Krzewie powinno być zaniedbane. Wtedy więcej osób jezdziloby do Kola, Konina, Poznania czy nawet Kutna zamiast busem. Do tego jak przyjedzie ktoś z Wielkopolski to musi wysiąść w Kutnie i czekać na busa do Krosniewic a do tego tracić czas na niego, bo w Krosniewicach nie ma nawet taksówki żeby zamówić na Krzewie. A na pieszo tam się nie da nawet prowadzić walizki i do tego wspomniane psy i brak oświetlenia. A jak ktoś jedzie do starej ciotki to trudno by ta go odebrała samochodem z Krzewia.

Tak wlasnie powinno byc zamknac szlak do Lowicza od Kutna zrobic remont kom zastepcza do Lodzi mozna kom zastepcza a z Kutna do Lowicza nie ludzi wykonczyc po jednej osobie na posterunkach wstyd zadnych premi tak jak objecywali

Pociąg do Chorwacji bezpośredni to byłby hit

Jak się głosowało na Pis to teraz macie...Cieszy mnie to i dobrze wam tak...Sa jeszcze inne transporty nie tylko pociąg bez przesady...Moze jeszcze co godzine wam pociag dac

Piękne pociągi, piękna Łódź Fabryczna - dlaczego nie można tego połączyć? Jadąc z Kutna do Łodzi, aby dostać się do centrum trzeba wysiąść na Kaliskiej i dojechać tramwajem, lub na Widzewie i autobusem. Po co ten dworzec za ponad miliard, po co kolejne pociągi skoro nie wjeżdżają na dworzec? To tak jakby ŁKA zaczynała bieg i zabierała pasażerów na przejeździe kolejowym przy ul.Krzywej, a nie z dworca.

I dlatego budują podziemne połączenie między Kaliską a Fabryczną.

Już widzę ten tunel pod całym śródmieściem. Kamienice zawalają się od głośniejszego kichnięcia, za to potężne wiercenie dwóch komór kilka metrów pod kamienicami nic złego nie przyniesie ;-) tym bardziej że wykonawca tego tunelu ma problemy finansowe, niewypłacalne świadczenia dla pracowników, na placu gdzie ma być wpuszczana maszyna drążąca nie ma nawet wykopu zrobionego. A wszystko niby do 2021 ma być. Chyba prędzej w piątkowej kumulacji euromillionos wygram.

Taaaaa, a metro w Londynie to taka bajka. A. w doopie byłeś, goowno widziałeś, ale mądrzysz się na każdy temat. Mama cię w dzieciństwie dowartosciwywała, że jesteś najmądrzejszy na całym osiedlu?

Ale mowia ze bezrobocie spada haha jak sami ludzia utrudniaja a polowa tych glombuw nic nie umie

Oj zwiększa się. Tym bardziej jak ktoś pisze "glombuw"

Prezes Janusz był prezesem pkp iccc???

Po kolei do rzeczyyyyy

Lokomotywy parowe jechały do Łodzi Kaliskiej dokładnie tyle samo czasu co teraz te nowoczesne maszynkiemoji Na dworzec w Kutnie daleko, w Łodzi też żeby gdzięś dojechać tramwajem to z pół godziny. Także w obie strony na podróż trzeba liczyć z 5 godzin. Raz na miesiąc można sobie pozwolić na taką stratę czasu, ale na codzień zdecydowanie taka oferta odpada.

Ja jeżdżę i w życiu nie zajęło mi to 5h a jezdze regularnie. Polecam sprawdzić a nie pisać pierdoly jak się nie jeździło nigdy tylko pociąg widziało z daleka

Dlatego ja od roku wybieram połączenie lotnicze w relacji Kutno-Łódź. Wylot z centrum Kutna, lądowanie w centrum Łodzi. Lot 10 minut, polecam. Wychodzi nawet najtaniej, w jedną stronę 9 zł.

Mleko ma najszybszy transport. Inaczej się zsiada.

Rano do warszawy pociag z 5 przesuneli na 4.15 i wydluzyli trase jego aby zylo sie gorzej! Kolejny tlk dali pozniej tak zeby nie zdazyc na 8. Nie ma czym rano dojechac do warszawy. Dobra zmiana!!!

A do stolicy nie mamy jak dojechać by się nie spóźnić do pracy. Nasze władze nic z tym nie robią mimo wielu interwencji.

A co ma władza Kutna do rządowej firmy zwanej PKP Intercity? Obecne cięcia i zmiany rozkładów są spowodowane remontem linii e20 na odcinku LCS Kutno i LCS Łowicz gdzie w większości ruch odbywa się jednym torem. Osoby które korzystają z tej linii dobrze wiedzą i znają powód obecnych zmian, jak i wiedzą o tym że w grudniu będą kolejne. A warto przypomnieć że były plany całkowicie zamknąć te dwa odcinki na okres 12 miesięcy tak jak było to na odcinku Kutno-Konin wprowadzając zastępczą komunikację autobusową. Autobus wtedy zatrzymując się na każdym zadupiu do samej stolicy by jechał koło 3.5h.

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...