Rejestracja i logowanie

Znamy datę wyborów! Zagłosujemy w lokalach albo korespondencyjnie

Wydarzenia 03-06-2020 Autor: ksz
5
Znamy datę wyborów! Zagłosujemy w lokalach albo korespondencyjnie

Jak poinformowała szefowa Krajowego Biura Wyborczego Magdalena Pietrzak, na dzisiejszym nocnym posiedzeniu Państwowa Komisja Wyborcza pozytywnie zaopiniowała kalendarz wyborczy. Z informacji PAP wynika, że kalendarz stanowi, że wybory odbędą się 28 czerwca.

Według ustaleń - choć nieoficjalnych - Polskiej Agencji Prasowej, w piątek 5 czerwca minie termin na zawiadamianie PKW o utworzeniu komitetów wyborczych kandydatów na prezydenta, a także o uczestnictwie w wyborach przez komitety wyborcze. Z kolei 10 czerwca minie termin na zgłaszanie do PKW kandydatów na prezydenta, a także ponowne zgłaszanie kandydatów przez pełnomocników wyborczych komitetów. Oznacza to, że do 10 czerwca komitety nowych kandydatów będą musiały złożyć wymagane 100 tys. podpisów poparcia. Do 12 czerwca pełnomocnicy wyborczy będą mogli zgłaszać kandydatów na członków obwodowych komisji wyborczych, zaś obwodowe komisje wyborcze zostaną powołane przez komisarzy wyborczych do 15 czerwca.

Samo głosowanie odbędzie się metodą mieszaną - w lokalach wyborczych i korespondencyjnie. Wybory odbędą się 28 czerwca. Jednak do 26 czerwca ma być czas na zgłoszenie zamiaru głosowania korespondencyjnego przez wyborców podlegających w dniu głosowania obowiązkowej kwarantannie, izolacji lub izolacji w warunkach domowych, którzy rozpoczęli podleganie obowiązkowej kwarantannie, izolacji lub izolacji w warunkach domowych po 5 dniu przed dniem wyborów. Także do 26 czerwca wyborcy głosujący korespondencyjnie w kraju będą mieli czas na wrzucenie kopert zwrotnych do nadawczych skrzynek pocztowych.

 

komentarze (5)
Dodaj komentarz

Nareszcie, a swoją drogą ciekawe co teraz wymyśli ta głupia opozycja.

Myślę że paru ''panów'' z UM będzie konsekwentna i lokale wyborcze będzie daleko omijać, wszak pandemia trwa. Koperty też nie przestały być zabójcze.

Mam pytanie: Dlaczego Powiatowy Urząd Pracy w Kutnie jest zamknięty dla interesantów? Przecież wszystkie urzędy już od jakiegoś czasu otwarte dla petentów. Czy PUP to wyjątek ????

Wy tchórze z KCI! Macie coś do przekazania poza przeklejaniem oficjalnych komunikatów z różnych stron? O terminie wyborów trąbią wszystkie media ogólnopolskie. Przemilczacie natomiast ważne sprawy lokalne, takie jak 20 mln zł pożyczki dla szpitala z prywatnej lichwiarskiej firmy (zamiast z banku) czy śmierć 36-latka na oddziale I wewnętrznym na ostrą niewydolność płuc (u rodziny wykryte zarażenia koronawirusem, brak działań w celu ochrony innych pacjentów szpitala). Przemilczacie niewygodne sytuacje, bo potem nie wpadłaby kasa z kolejnych artykułów sponsorowanych przez starostwo, w których starosta będzie chwalił się, jak doskonale panuje nad sytuacją i jak wspaniale przygotowany jest szpital. Jesteście zwykłymi sprzedawczykami i gnidami!

Popieram i potwierdzam !!!!!!!!!!!!!!!!!

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
CISZA WYBORCZA!!! - Trwa od północy 10.07.2020r do zamknięcia lokali wyborczych, czyli niedzieli 12.07.2020r godz.: 21:00.

Zakazane jest rozpowszechnianie materiałów wyborczych. Zakazana jest agitacja w internecie - nie można publikować informacji o kandydatach, ani sondaży.

Naruszenie lub złamanie ciszy wyborczej według polskiego prawa jest wykroczeniem zagrożonym grzywną (art. 498 Kodeksu wyborczego). Jej wysokość jest uregulowana w Kodeksie wykroczeń (art. 24) i może wynosić od 20 zł do 5 000 zł.

Za publikację sondaży przed zamknięciem lokali wyborczych grozi grzywna od 500 tys. zł do 1 mln zł. Prosimy więc o kulturalne wypowiedzi bez łamania ciszy wyborczej, aby policja nie prosiła nas o Wasze dane i żeby nikt nie narobił sobie problemów :)

Czytaj także