Rejestracja i logowanie

Po czym poznać najlepszej jakości słuchawki

Biznes 06-10-2017 Autor: Ogłoszenie
0
Po czym poznać najlepszej jakości słuchawki

Słuchawki mogą służyć do pracy, słuchania muzyki podczas siedzenia w domu lub podczas biegania, a także do rozmawiania przez telefon nawet podczas jazdy samochodem. Wybór jest ogromny – słuchawki Call Center, bezprzewodowe, dokanałowe, nauszne… Jak spośród wszystkich wybrać te, które najlepiej spełnią nasze oczekiwania?

Słuchawki do pracy

Kurierzy i osoby pracujące w transporcie powinny zaopatrzyć się w bezprzewodową słuchawkę bluetooth. Dzięki niej można rozmawiać przez telefon bez konieczności trzymania komórki w ręce. Warto pamiętać, że w naszym kraju rozmowa przez telefon bez tej słuchawki jest surowo wzbroniona. Grozi za to mandat w wysokości 200zł i 5 punktów karnych. Do tego jest to niezwykle niebezpieczne. Trzymając telefon podczas jazdy nie możemy trzymać pewnie kierownicy i w razie nagłej sytuacji na drodze nie możemy szybko i właściwie zareagować, co najczęściej prowadzi do nieszczęścia. Zamiast słuchawki bluetooth można wyposażyć samochód w zestaw głośnomówiący, który również doskonale spełnia swoją rolę.

Osoby, które pracują na tak zwanej „słuchawce” powinny mieć profesjonalne słuchawki Call Center. Gdy spędza się w nich około 8 godzin dziennie, ważne jest aby były wygodne. Do wyboru są słuchawki bezprzewodowe i przewodowe. Do każdych dołączony jest ruchomy mikrofon, który należy jak najlepiej dopasować do swojej twarzy. Co ważne, takie słuchawki powinny mieć maksymalne wyciszenie szumów, ponieważ jak wiadomo podczas pracy w Call Center obok nas znajduje się wielu ludzi. Można kupić wybierać między różnymi rodzajami słuchawek z różnorodnym wyciszaniem szumów. Są takie do pracy przy niskim, średnim i wysokim natężeniu hałasu. Słuchawki Call Center muszą być wysokiej jakości, aby rozmowa z klientem przebiegała sprawnie i bez żadnych problemów.

Słuchawki do uprawiania sportu

Do najważniejszych zadań słuchawek sportowych jest wygoda. Nie mogą one przeszkadzać i wypadać podczas poruszania się. Najczęściej spotykane są słuchawki dokanałowe. Można je z łatwością dopasować do każdego ucha poprzez zmianę dołączonych gumowych, piankowych lub silikonowych nakładek w różnych rozmiarach. Takie słuchawki przylegają do wnętrza ucha i nawet przy szybkim biegu nie wypadają. Niektóre dodatkowo posiadają nauszniki, które zakłada się na górną część ucha tak jak okulary lub skrzydełka, które blokują wypadanie. Daje to dodatkowe bezpieczeństwo, że słuchawki nie będą się przesuwać.

Do wyboru są także słuchawki wodoodporne wraz z odtwarzaczem, które sprawdzą się dla osób uwielbiających słuchać muzyki podczas pływania. Są doskonałe też dla tych, którzy nie boją się biegać i jeździć rowerem podczas deszczu.

Dobre słuchawki sportowe niestety mają dość wysoką cenę. Jednak mniej wymagający mogą wypróbować tańsze modele, które nie będą aż tak dobrze oddawać dźwięku, ale mimo wszystko sprawdzą się podczas uprawiania sportu.

Słuchawki do muzyki

Takie słuchawki przydadzą się do słuchania muzyki z odtwarzacza mp3, mp4, smartfona czy komputera. Powinny być wygodne, aby nawet po kilku godzinach noszenia nie odczuwać żadnego dyskomfortu. W zależności od wymagań można przebierać pomiędzy słuchawkami bezprzewodowymi i przewodowymi. Są też takie, które idealnie wyciszają dźwięki z zewnątrz i pozwalają skupić się tylko na tym, co słychać w słuchawkach. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które lubią słuchać audiobooków lub w ten sposób uczyć się języków obcych.

Najważniejszym parametrem przy wyborze słuchawek jest pasmo przenoszenia dźwięków określane w Hertzach (Hz). Człowiek odbiera dźwięki w przedziale 30Hz-16000Hz i w takich przedziałach należy wybierać słuchawki. Impedancja odpowiada za redukcję szumów. Im większy zakres tym lepsze wyciszenie. Zazwyczaj modele ze średniej półki posiadają zakres impedancji 16-63 omów, co jest wystarczające dla przeciętnego użytkownika.

Z wielu rodzajów słuchawek możemy wybrać:

  • Wokółuszne – pełnowymiarowe – to takie, które otaczają całe ucho. Teoretycznie powinny być najwygodniejsze, jednak spory nacisk na głowę może spowodować późniejszy dyskomfort.
  • Nauszne – pełnowymiarowe – są trochę mniejsze i wygodniejsze od słuchawek wokółusznych o ile zrobione są z miękkiego materiału. Można otrzymać z nich bardzo dobry dźwięk, ale po kilku godzinach odczujemy ucisk na głowie.
  • Kompaktowe – muszle tych słuchawek są najczęściej w rozmiarze ludzkiego ucha. Są dość wygodne i przekazują dźwięk dobrej jakości. Mimo swoich rozmiarów dobrze wyciszają hałas otoczenia. Słuchawki kompaktowe sprawdzą się do słuchania muzyki z komputera i odtwarzaczy muzycznych oraz jako słuchawki Call Center.
  • Douszne – najpopularniejszy rodzaj słuchawek. Dołączane są do praktycznie każdego telefonu, smartfona i odtwarzaczy mp3. Słabo izolują dźwięki otoczenia i często wypadają z uszu podczas ruchu. Mimo wszystko sprawdzają się do odsłuchiwania muzyki.
  • Dokanałowe – najczęściej spotykane wśród sportowców, ponieważ dają wysoki komfort noszenia. Nie wypadają podczas uprawiania sportów. Co ciekawe, dzięki tym słuchawkom nikt z otoczenia nie będzie słyszał, czego akurat słuchamy.

słuchawki do call center - www.axtelheadsets.com/pl

Komentarze dla tego artykułu zostały wyłączone.
Czytaj także