Rejestracja i logowanie

Maluchy posprzątały świat

Edukacja 02-10-2019 Autor: SP Wroczyny
0

20 września uczniowie Szkoły Podstawowej we Wroczynach wzięli udział w corocznej Akcji Sprzątania Świata. Tematem tegorocznej edycji Sprzątanie Świata było "Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy!"

Przeprowadzono w szkole zajęcia zachęcające uczniów do podejmowania działań na rzecz ochrony przyrody, dzięki którym dzieci i młodzież uczyły się jak nie tworzyć niepotrzebnych odpadów i być coraz bardziej odpowiedzialnymi konsumentami, a w konsekwencji dzięki temu nie zaśmiecać ani w takim stopniu jak dotąd zużywać i niszczyć środowiska. Rzeczą trzecią, równie ważną jak nieśmiecenie i sprzątanie była nauka zmiany naszych codziennych nawyków, które zagrażają środowisku na przyjaźniejsze jak np. rezygnacja z jednorazowych plastików.

W ramach akcji odbył się pokaz mody strojów ekologicznych. Ponadto uczniowie rywalizowali ze sobą w Familiadzie ekologiczno-przyrodniczej. Obejrzały film edukacyjny pt:” Plastikowa planeta” oraz jak każdego roku wraz z nauczycielami wysprzątały ze śmieci pobliski teren.

Wszystkim towarzyszyły dobre humory i radość z dobrze wypełnionego zadania.

komentarze (0)
Dodaj komentarz
dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także