Rejestracja i logowanie

[ZDJĘCIA] Świąteczny klimat w Szkole Podstawowej w Byszewie

Edukacja 21-12-2019 Autor: Sp w Byszewie
3

W minioną środę, aby podkreślić wyjątkowy charakter okresu bożonarodzeniowego,  uczniowie Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Byszewie wystawili Jasełka.

W obecności znamienitych gości, wśród pięknej scenografii, młodzi aktorzy przybliżyli dzieje narodzin Pana Jezusa w nieco nowocześniejszej odsłonie. Było to widowisko niezwykłe i bardzo innowacyjne, gdzie tradycja mieszała się z teraźniejszością. Aktorzy pokazali, że Zło nigdy nie śpi, ale za to, Dobro zawsze zwycięża, a Nowonarodzony Chrystus nawet  niesfornych rozrabiaków potrafi przemienić w Aniołów.

Jasełka w wykonaniu dzieci wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój. Piękny śpiew kolęd i pastorałek uświadomił wszystkim, że Święta Bożego Narodzenia są  już bardzo blisko.

Po występie małych aktorów, harcerze z naszej szkoły przekazali na ręce Pani Dyrektor Betlejemskie Światło Pokoju, przybliżając pokrótce jego historię.

Występ był niezwykłym przeżyciem zarówno dla aktorów, uczniów, nauczycieli jak i zaproszonych gości.

W uroczystości udział wzięli m.in.:  Wójt Gminy Kutno Justyna Jasińska, Przewodnicząca Rady Gminy Kutno Joanna Kajszczarek,  Dyrektor  ds. Inwestycji i Administracji Magdalena Krupińska-Kotulska, emerytowani pracownicy szkoły, rodzice i absolwenci.

 

komentarze (3)
Dodaj komentarz

Tej pani to nic nie przeszkadza , a i tak powie - to" deszcz pada"

Dzieci z Byszewa, Leszna, Kostusina, Wargawki , Budek itd. - JEDZCIE Z UMIAREM ABYŚCIE NIE WYGLĄDALI za lat kilka, JAK WÓJTOWA JASIŃSKA. Ona nie je - a się po prostu nieprzyzwoicie obżera (ale ma za co bo ma pensję z podatków waszych rodziców, że ho, ho) - i nic to, że DZIECI W KENII KTÓRYCH WSPIERA CARITAS - jeszcze póki co, nie umierają z głodu a jedynie tylko głodują, a to wójtowej nie wadzi. Jasińska - APELUJEMY DO CIEBIE - podziel się kromką chleba z głodującymi dziećmi. Jak możesz kobito nadzorować gminą gdy nie starcza ci kwalifikacji i woli aby nadzorować własne obżarstwo.

Bareja by się uśmiał, ludzie jednak się nie zmieniają emoji

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także