Rejestracja i logowanie

[ZDJĘCIA] Wycieczka pełna wrażeń do Jednostki Wojskowej

Edukacja 15-10-2019 Autor: toza/M. Bajda, W. Dobosz-Paduch Foto: nadesłane
0

Dnia 11 października 2019r. z okazji zbliżającego się w Szkole Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Kutnie Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery, wychowawcy oddziału 4a Wioleta Dobosz-Paduch i Marlena Bajda zorganizowały uczniom  wycieczkę do Wielkopowierzchniowego Wielobranżowego Składu Materiałowego Sklęczki k/Kutna.

Celem wycieczki było zapoznanie się z funkcjonowaniem jednostki wojskowej, specyfiką tej służby, obejrzenie ekspozycji statków powietrznych znajdujących się na terenie składu oraz poznanie specyfiki zawodu jakim jest żołnierz zawodowy.

Dzieci z wielkim zainteresowaniem oglądały niezwykły sprzęt wojskowy. Mogły wejść do kabiny odrzutowca,  samochodu  wojskowej straży pożarnej, jednocześnie żołnierze udzielali informacji na temat konkretnych modeli oraz odpowiadali na pytania uczniów.

Tego dnia dla wszystkich uczniów była to wyjątkowa wyprawa spędzona w plenerze pełna niecodziennych atrakcji. Wycieczka okazała się wielkim przeżyciem, ponieważ z bliska mogli obejrzeć prawdziwe maszyny lotnicze, a wielu chłopców nawet zdeklarowało, że w przyszłości chciałoby zostać prawdziwymi żołnierzami.

Serdecznie dziękujemy dowódcy jednostki i żołnierzom za zaproszenie i możliwość przeżycia niezapomnianych i pozytywnych emocji tego dnia.

Opracowała: M. Bajda, W. Dobosz-Paduch

komentarze (0)
Dodaj komentarz
dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
CISZA WYBORCZA!!! - Trwa od północy 10.07.2020r do zamknięcia lokali wyborczych, czyli niedzieli 12.07.2020r godz.: 21:00.

Zakazane jest rozpowszechnianie materiałów wyborczych. Zakazana jest agitacja w internecie - nie można publikować informacji o kandydatach, ani sondaży.

Naruszenie lub złamanie ciszy wyborczej według polskiego prawa jest wykroczeniem zagrożonym grzywną (art. 498 Kodeksu wyborczego). Jej wysokość jest uregulowana w Kodeksie wykroczeń (art. 24) i może wynosić od 20 zł do 5 000 zł.

Za publikację sondaży przed zamknięciem lokali wyborczych grozi grzywna od 500 tys. zł do 1 mln zł. Prosimy więc o kulturalne wypowiedzi bez łamania ciszy wyborczej, aby policja nie prosiła nas o Wasze dane i żeby nikt nie narobił sobie problemów :)

Czytaj także