Rejestracja i logowanie

Danuta W. opowiedziała kutnianom swoją historię...

Kultura 11-10-2018 Autor: agKCI
8

Monodram o wspaniałej kobiecie zagrany przez równie wspaniałą kobietę. "Danuta W. opowiedziała dziś swoją historię ustami aktorki-legendy - Krystyny Jandy. Kutnianie mogli dziś obejrzeć grany od wielu lat w całej Polsce spektakl o odwadze, miłości i przełomowych momentach w przeszłości naszego kraju.

Spektakl DANUTA W. powstał na kanwie książki Danuty Wałęsy Marzenia i tajemnice, opracowanej przez Piotra Adamowicza, wydanej przez Wydawnictwo Literackie z Krakowa. W odważnej i przejmującej autobiografii  autorka opowiada o sobie, swojej rodzinie i burzliwej historii Polski ostatnich dekad. Mówi – jak zawsze naturalna i silna – zarówno o chwilach wspaniałych, jak i o cenie, którą przyszło za nie zapłacić. Opowiada światu swoją wersję wydarzeń.

Książka Marzenia i tajemnice, wydana jesienią 2011 r., spotkała się z ogromnym zainteresowaniem, stała się nie tylko wydarzeniem medialnym, lecz także gorącym tematem społecznym. Danuta Wałęsa przerwała milczenie, ale oddała głos wszystkim kobietom. Czytelniczki odnajdują w niej swoje losy i idą za głosem Autorki. To zaskakujące zjawisko kulturowe, które wciąż żyje.

W roli Danuty Wałęsy zobaczyliśmy Krystynę Jandę, która o swojej pracy nad tekstem i spektaklem mówi tak:

- Ten spektakl i ta rola, z legendarnym przywódcą Solidarności i Prezydentem Polski w tle, to jedno z największych moich wyzwań życiowych, nie tylko zawodowych, ale także ludzkich i obywatelskich. Każdego dnia wyznania pani Danuty Wałęsowej budzą mój podziw i wzruszenie. Prostota i szczerość tych wypowiedzi zdumiewa i wywołuje szacunek. Wszystko to budzi ochotę, aby w ogóle historię Polski opowiedzieć od strony kobiet.

(źródło: teatrpolonia.pl)

komentarze (8)
Dodaj komentarz

Nie ogarniam - Pani w butach za 2 tys zakłada fartuch z biedronki i udaje gospodynię za 100 zł za bilet. Żeby to jeszcze inne gospodynie zobaczyły, ale chyba im by było żal tyle kasy - mi było. A treść też pewnie słaba. No chyba, że była prawda jak to jest z tym wygrywaniem w totka co tydzień. Lepiej obejrzeć Plusy dodatnie plusy ujemne - polecam ten film

Sala prawie pełna w sumie też bym poszedł ale nie dostałem darmowych wejściówek. Podejrzewam że część tych ludzi za 100 by nie poszła.

A co ciekawego mogła opowiedzieć żona "Bolka"? Zwierzał się jej Lechu o swoim nieślubnym dziecku, którego się wyparł? Zwierzał się i le w totka wygrywał? Zwierzał się ilu kolegów ze stoczni przez jego donosy było szykanowanych i zwalnianych z pracy? A może chwalił się w jakich luksusowych warunkach przebywał niby na internowaniu w ośrodku dygnitarzy peerelowskich w Arłamowie i lie tam gorzały wypił?

Ale jednak 100 zł. za bilet to zbyt dużo

Wiele osób wydaje znacznie więcej niż 100 zł miesięcznie na alkohol i papierosy, a na teatr szkoda?

Teatr? Chyba "teatrzyk". Zakręcili jej kurek z państwowymi pieniędzmi no i skończyło się wygodne życie na koszt podatnika. Trzeba było się wziąć do roboty no to jeździ z chałturą po prowincji...

Zamknij się i przestań ubliżać mieszkańcom Kutna, wyzywając ich od prowincji.

nie dałabym nawet 5 zł za takie ,,dzieło,, i w tym wykonaniu ,,artystki,,

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także