Rejestracja i logowanie

Podwieczorek z... Stanem Borysem

Kultura 22-11-2016 Autor: jej
1

Gościem Leszka Bonara prowadzącego dzisiejszy "Podwieczorek z..." w Centrum Teatru, Muzyki i Tańca była legenda polskiej muzyki rozrywkowej, kompozytor, aktor i poeta - Stan Borys.

Artysta pojawił się ze swoimi nierozłącznymi partnerkami życiowymi: piękną Anną oraz suczką Julą, która jak się okazało, posiada szereg przywilejów.

- Stan Borys, ikona polskiej piosenki. Charyzmatyczny, emocjonalny artysta. Osobiście bardzo przeżywam emocjonalnie koncerty Stana Borysa, poprzez teksty, wielokrotnie poezje okraszoną rockowym brzmieniem. Prywatnie, to bardzo pogodny i świadomy człowiek. Szczerze, to bardzo zazdroszcze formy fizycznej i młodego stanu ducha - o artyście opowiadała blisko współpracująca z nim Paulina Brzozowska, młoda osobowość, o której już robi się głośno na polskiej scenie muzycznej. - Jako dziecko i nastolatka słuchałam jego wykonań, nagrań, dziś jest mi dane stawać z nim na jednej scenie. Zacne to przeżycie dla mnie. Łapię żagle w skrzydła i chce mi się wiecej bo widzę, że można! Nic tylko naśladować - dodała wokalistka.

Jak w wieku 75 lat, w tym 55 spędzonych na scenie mieć taką kondycję?

- Zawdzięczam do sportowi: tennisowi, bieganiu, golfowi... - wyliczał Stan Borys. Na stronie internetowej artysta pisze, że również medytacji: - Medytacja otwiera drzwi do wyższej świadomości. Jedną z wyższych form medytacji może być również czytanie poezji.

Np. autorstwa Stana Borysa, który jej przejmującą prezentacją chciał wykręcić się od śpiewania dzisiejszego wieczoru. Jednak z kutnowską publicznością nie poszło tak łatwo, dzięki czemu usłyszeliśmy m.in. "Annę" oraz "Zmęczony burz szaleństwem". Wielu fanów wyczekiwało "Jaskółki uwięzionej" oraz " To Ziemia", jednak bardzo czuły na brzmienie artysta tłumaczył, że w warunkach jak dzisiejsze - bez zespołu oraz przygotowania szeregu elementów, choćby akustycznych, nie wykonuje tych spektakularnych hitów.

Artysta wyraził jednak szczerą chęć koncertowania w Kutnie, na co czekamy, a w bliższej przyszłości zapraszamy do lektury wywiadu, którego udzielił po dzisiejszym spotkaniu.

komentarze (1)
Dodaj komentarz

Kto ? I czym robił te zdjęcia? Wstyd umieszczać to publicznie !!!

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
CISZA WYBORCZA!!! - Trwa od północy 10.07.2020r do zamknięcia lokali wyborczych, czyli niedzieli 12.07.2020r godz.: 21:00.

Zakazane jest rozpowszechnianie materiałów wyborczych. Zakazana jest agitacja w internecie - nie można publikować informacji o kandydatach, ani sondaży.

Naruszenie lub złamanie ciszy wyborczej według polskiego prawa jest wykroczeniem zagrożonym grzywną (art. 498 Kodeksu wyborczego). Jej wysokość jest uregulowana w Kodeksie wykroczeń (art. 24) i może wynosić od 20 zł do 5 000 zł.

Za publikację sondaży przed zamknięciem lokali wyborczych grozi grzywna od 500 tys. zł do 1 mln zł. Prosimy więc o kulturalne wypowiedzi bez łamania ciszy wyborczej, aby policja nie prosiła nas o Wasze dane i żeby nikt nie narobił sobie problemów :)

Czytaj także