Rejestracja i logowanie

[ZDJĘCIA] Osiecka w jazzowej odsłonie. Nula Stankiewicz z zespołem w CTMiT

Kultura 07-03-2020 Autor: ksz
1

Przy pełnej sali Centrum Teatru Muzyki i Tańca wybrzmiały dziś wyjątkowo zaaranżowane piosenki Agnieszki Osieckiej. Na scenie pojawiła się Nula Stankiewicz z koncertem "Byle nie o miłości".

- Nie chciałabym, żeby ten koncert stał się pomnikiem dla Agnieszki Osieckiej - powiedziała na początku koncertu Nula Stankiewicz, podkreślając, że w roli głównej dzisiejszego koncertu występuje Miłość.

Bo to właśnie wokół miłości - wbrew tytułowi koncertu - krążą wybrane do dzisiejszego repertuaru piosenki Osieckiej, i to wokół miłości krążą przerywniki między piosenkami złożone z fragmentów wywiadów z poetką. Miłości do drugiego człowieka, miłości do miejsca, miłości do świata...

Piosenki zostały zinterpretowane na nowo w jazzowym duchu przez Janusza Strobla. To aranże dla tych, którzy lubią się bujać do znanych, ale zaskakująco podanych melodii. Nie zabrakło "Byle nie o miłości", "Nikomu nie żal pięknych kobiet", "Na brzozowej korze", czy "Uciekaj serce moje" i naprawdę wyjątkowo zaaranżowanej "Małgośki".

Na scenie obok Nuli Stankiewicz wystąpili:
Janusz Strobel – gitara klasyczna, aranżacje
Mariusz „Fazi” Mielczarek – saksofony, flet
Sebastian Frankiewicz – perkusja
Marcin Murawski – kontrabas

komentarze (1)
Dodaj komentarz

Swietny koncert doskonały zespół a do tego fantastyczne interpretacje piosenek przez wokalistkę po prostu uczta dla uszu

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
CISZA WYBORCZA!!! - Trwa od północy 10.07.2020r do zamknięcia lokali wyborczych, czyli niedzieli 12.07.2020r godz.: 21:00.

Zakazane jest rozpowszechnianie materiałów wyborczych. Zakazana jest agitacja w internecie - nie można publikować informacji o kandydatach, ani sondaży.

Naruszenie lub złamanie ciszy wyborczej według polskiego prawa jest wykroczeniem zagrożonym grzywną (art. 498 Kodeksu wyborczego). Jej wysokość jest uregulowana w Kodeksie wykroczeń (art. 24) i może wynosić od 20 zł do 5 000 zł.

Za publikację sondaży przed zamknięciem lokali wyborczych grozi grzywna od 500 tys. zł do 1 mln zł. Prosimy więc o kulturalne wypowiedzi bez łamania ciszy wyborczej, aby policja nie prosiła nas o Wasze dane i żeby nikt nie narobił sobie problemów :)

Czytaj także