Rejestracja i logowanie

Idzie jesień. Jak zadbać o BMW przed rozpoczęciem sezonu?

Lifestyle 09-09-2019 Autor: materiał zewnętrzny
2
Idzie jesień. Jak zadbać o BMW przed rozpoczęciem sezonu?
Kiedy temperatura powietrza spada, a deszcz pada coraz częściej powinniśmy w sposób szczególny zadbać o swoje BMW. Wprawdzie na wymianę opon na zimowe jest jeszcze za wcześnie, ale warto zawczasu wykonać kilka zabiegów, które sprawią, że samochód będzie przygotowany na spotkanie z niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

Ważna rzecz: wycieraczki

Jedną z ważniejszych czynności, od której powinniśmy zacząć,  jest wymiana wycieraczek. Narażone na wysokie, letnie temperatury, suche powietrze i unoszący się w powietrzu pył, mogły stracić na elastyczności gumowych końcówek. Dobrą praktyką jest zmiana ich dwa razy do roku: na wiosnę i właśnie na początku jesieni. Jeżeli mieszkasz w Stolicy i zastanawiasz się jak znaleźć dobry, niezależny serwis BMW w Warszawie – poszukaj takiego, gdzie mechanicy będą w stanie doradzić Ci najlepsze wyjście w kwestii wycieraczek. Być może wymiana nie będzie konieczna i uda się przeprowadzić zabieg ich rewitalizacji?

Zabezpiecz szyby!

Jesień i zima to czas wzmożonych opadów. Co prawda śniegu w ostatnich latach, jest jak na lekarstwo, za to padające często intensywne deszcze mogą znacznie utrudniać poruszanie się autem. Z myślą o osobach, które chcą poprawić komfort jazdy w deszczu, niektóre serwisy aut luksusowych oferują usługę pokrywania szyb powloką hydrofobową. Cienka warstwa substancji sprawia, że woda nie osiada na szybie, co ułatwia pracę wycieraczkom, a nam pozwala cieszyć się o wiele lepsza widocznością na drodze.

Zimowy płyn do spryskiwaczy – sprawdź, czy go masz

Przysłowie mówi, że „przezorny jest zawsze ubezpieczony”. Idąc za mądrością ludową, warto sprawdzić, czy mamy zimowy płyn do spryskiwaczy. Chociaż wczesną jesienią pogoda nie zapowiada przymrozków, lepiej wymienić go zawczasu, niż narażać się na przykre niespodzianki, które mogą nas spotkać o poranku. Taki płyn ma również delikatne działanie odmrażające, jego użycie może pozwolić nam zaoszczędzić cenne minuty w drodze do pracy.

Małe, przydatne gadżety

Ostatnimi rzeczami, o których powinniśmy pamiętać jest odpowiednie, zimowe wyposażenie auta. Podobnie jak z płynem do spryskiwaczy – warto zadbać o nie przed pierwszym mrozem. Skrobaczka do szyb, szczotka i popularne ostatnio maty izolacyjne na szyby – to zestaw, który zna każdy kierowca. Dobrze jest mieć je pod ręką, kiedy pogoda zacznie płatać figle.

Zastanawiasz się, czy jest coś jeszcze co możesz zrobić dla swojego auta premium przed sezonem zimowym? Odwiedź niezależny serwis BMW w Warszawie Autoreduta. Tamtejsi specjaliści z pewnością doradzą Ci we wszystkich kwestiach związanych z przygotowaniem auta do sezonu zimowego!

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: https://www.autoreduta.pl/serwis-bmw-w-warszawie

komentarze (2)
Dodaj komentarz

trzeba o oponach pamiętać i dobrej konserwacji - polecam K2 Bold do tego, nie ma sobie równych

Jak kierowca BMW potrzebuje specjalnej troski to samochod tez. Wyslij SMS o tresci POMAGAM

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także