Rejestracja i logowanie

Jak należy projektować strony internetowe?

Lifestyle 27-08-2019 Autor: AleksandraCibor
2
Jak należy projektować strony internetowe?

Dobrze zaprojektowane strony internetowe cieszą się większą konwersją. Ta natomiast przekłada się na zwiększoną liczbę klientów i wyższą sprzedaż. Witryna taka wyróżnia się także na tle konkurencji oraz pozwala budować pozytywny obraz marki w oczach klientów i partnerów biznesowych.

Atrakcyjny wygląd strony internetowej to dziś za mało

Strony internetowe powinny być nie tylko atrakcyjne wizualnie, czytelne i nowoczesne. Obecnie to już nie wystarcza. Równie ważne jest, aby już na etapie ich projektowania mieć świadomość, jaki cel ma realizować witryna. Przykładowo dla sklepu internetowego będzie to sprzedaż produktów, a dla strony typu landing page lub wizytówki firmy pozyskanie klienta. Dla bloga generowanie ruchu i kliknięć w reklamy itd.

Oznacza to, że tworzenie stron internetowych wymaga nie tylko umiejętności programistycznych oraz dobrego wyczucia estetyki. Równie ważne jest posiadanie wiedzy z zakresu marketingu internetowego, pozycjonowania i SEO. Nie może także zabraknąć nieszablonowego i kreatywnego myślenia.

Najlepsze praktyki dla tworzących strony internetowe

Nowoczesna strona internetowa powinna być szyta na miarę, pod potrzeby i oczekiwania klienta. Tworząc strony internetowe od początku należy robić to w taki sposób, aby były one zoptymalizowane pod SEO oraz przyszłe pozycjonowanie. Dzięki temu będą generować większą ilość odwiedzin, więcej konwertować, a w konsekwencji dawać wyższy zysk.

Dlatego tworząc strony internetowe nie zawsze warto sięgać po gotowe rozwiązania w postaci CMS jak np. Wordpress lub po gotowe szablony. Wprawdzie dedykowane rozwiązania zazwyczaj kosztują więcej, ale jest to inwestycja, która z czasem będzie na siebie zarabiać.

Jak wyróżnić stronę internetową na tle konkurencji?

Jak zauważa Agencja Interaktywna Warszawa, tworząca strony internetowe, w procesie tym zazwyczaj pomijana jest analiza konkurencyjnych stron. Nie chodzi bowiem tylko o stworzenie świetnej strony www, ale także o prześcignięcie konkurencji. Jeżeli witryna będzie nieszablonowa i wyróżniająca się, to potencjalni klienci z kilkudziesięciu odwiedzonych witryn, zapamiętają właśnie ją.

Dlatego tworząc strony internetowe Warszawa warto stawiać na rozwiązania dedykowane, które odróżnią witrynę od setek podobnie wyglądających stron. Agencja interaktywna Manley od lat obserwuje, że istnieje wiele witryn, które są bardzo dobrze zrealizowane pod kątem programistycznym, ale kompletnie zaniedbały takie kwestie jak pozycjonowanie i marketing. Dzięki stawianiu na jakość i tworzeniu stron od a do z, firma może pochwalić się wieloma udanymi realizacjami i opiniami zadowolonych klientów.

 

Szybkie i responsywne strony internetowe

Ważne jest, aby witryna była responsywna oraz szybko się wczytywała. Responsywność oznacza, że będzie ona wyświetlana we właściwy i pożądany sposób zarówno na komputerze, laptopie, jak i urządzeniach mobilnych. Błędy w wyświetlaniu strony na smartfonach i tabletach zniechęcą klientów. Mogą także sprawić, że zostaną nałożone na nią ograniczenia ze strony wyszukiwarek internetowych, co w konsekwencji może oznaczać drastyczny spadek w wynikach wyszukiwania.

Równie ważne jest skupienie się na szybkości wczytywania witryny. Ta ma niebagatelny wpływ na doświadczenie użytkownika. Ma również pewne znaczenie dla pozycji strony w rankingu wyników wyszukiwania.

komentarze (2)
Dodaj komentarz

Świetne praktyki przy projektowaniu strony. Ja wybieram tworzenie stron w technologii WordPress, jak mój blog jaksierozwijac.pl

Super artykuł :emoji

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także