Rejestracja i logowanie

[WIELKA GALERIA] Dożynki w rytmach disco polo. Strzelce przyciągnęły tłumy!

Region 25-08-2019 Autor: toza
14

Takiej imprezy i takich tłumów gmina Strzelce nie widziała od dawna! Dziś odbyły się tam powiatowo-gminne dożynki, których punktem kulminacyjnym była Wielka Gala Disco Polo. Poprzedziły ją obrzędy dożynkowe, przemówienia i występy kapel ludowych i orkiestry dętej.

Dożynki w Strzelcach rozpoczęły się tradycyjnie od mszy świętej. Po niej barwny korowód przemaszerował na tereny przy ul. Leśnej, gdzie odbyły się obrzędy dożynkowe i okolicznościowe przemówienia. Warto podkreślić, że dzisiejsze święto swoją obecnością zaszczycili m.in. parlamentarzyści, samorządowcy w powiatu kutnowskiego, urzędnicy czy mundurowi.

- Obchodzimy dzisiaj Święto Plonów. To jeden z najpiękniejszych dni w roku dla każdego rolnika. To dzień radości i odpoczynku. Dzień w którym dziękujemy za zebrane plony. Jest dla mnie zaszczytem, że pełniąc funkcję Starosty Kutnowskiego mogę pokłonić się wszystkim uczestnikom uroczystości dożynkowych, które wpisane są w pejzaż najważniejszych wydarzeń w kalendarzu każdego rolnika, które co roku swoją wagą i obfitością przyciągają mieszkańców nie tylko wsi, ale także miast. Poprzez udział w dożynkach dajemy wyraz patriotyzmu i przywiązania do wartości rodzinnych. Drodzy rolnicy! Dziękuję za waszą ciężką pracę. To dzięki waszemu poświęceniu w naszych domach nigdy nie brakuje chleba  – mówił starosta kutnowski, Daniel Kowalik.

- Drodzy rolnicy. Dożynki to jeden z najpiękniejszych dni w naszym roku. Żniwa dobiegły już końca, dlatego organizując dożynki chcemy wam podziękować za trud pracy na roli, który nie ogranicza się do okresu żniw, ale jest trudem całorocznym. To okazja by oddać wam szacunek. Dożynkowe wieńce i bochen chleba mówią o wielkim sensie ludzkiej pracy. Wyrażają naszą wdzięczność wobec Boga, który błogosławi ludzkiemu wysiłkowi. Dla rolników nie ma określonej godziny na rozpoczęcie i zakończenie pracy. Pragnę wam podziękować za waszą całoroczną, ciężką pracę i za wspaniały dar waszych rąk – mówił wójt gminy Strzelce, Tomasz Grabowski.

Po części oficjalnej przyszedł czas na zabawę. Organizatorzy zadbali o całą masę atrakcji. Były m.in. stoiska gastronomiczne i handlowe, strefa zabaw dla dzieci, grupa militarna i grupa rekonstrukcyjna, prezentacje Kół Gospodyń Wiejskich, rękodzieło i sztuka ludowa, czy pokazy policyjne i strażackie. Przyjechali również Kutnowscy Motocykliści.

Na scenie z kolei pojawiły się zespoły: Strzelce, Klonowianki oraz Krzyżanówek i Orkiestra Dęta „Clonovia” im. 37 Łęczyckiego Pułku Piechoty.

Gwoździem programu była Wielka Gala Disco Polo, która rozgrzała setki przybyłych osób do czerwoności. Na scenie pojawili się: Focus, Andreas, Junior, Elis, Fanatic i Cosmo.

komentarze (14)
Dodaj komentarz

Impreza na medal o 16 zespoły i zabawa do 24

Wśród oficjeli zaproszonych na dożynki - znalazł się - sam ci to poseł Woźniak ( no ten Woźniak z partii Ziobry, których znakiem firmowym jest SĘDZIOWSKA FARMA TROLI). I tenże Woźniak, przez ostatnie 16 lat posłowania doznał poważnego uszczerbku na zdrowiu -no bo tak wypchało mu kałdun z umartwiania się (rzecz oczywista) - że biedaczek z wielkim trudem obejmuje to upasione brzuszysko swoimi zharowanymi, pełnymi bruzd rączkami. Woźniak - jak nie wyhamujesz z żarciem to twoje ręce wydłużą się do tego stopnia, że upodobnisz się do GIBONA.

Na zdjęciu obok posła Woźniaka prezentuje się senator Błaszczyk. Tak to ten jegomość, który fuchę tymczasowego burmistrza Łęczycy powierzył swojej żonie (która notabene przerżnęła w wolnych wyborach na mera tegoż miasta). WSTYD BŁASZCZYK - RODZINA NA SWOIM TO DOBRE W KOREI PŁN a nie u nas.

Nie ma co się czepiać senatora Błaszczyka (partyjnego szaraczka w PiS) - jak wlazł ci on pomiędzy wrony z PiS to i kracze podobnie jak inni z tej partii . Bo jak powszechnie ciemnemu ludowi zapewne wiadomo, niewątpliwa duma i chluba partii Kaczyńskiego - była premier Szydło z trybuny sejmowej dość jasno wyłożyło PISOWSKIE CREDO - NAM TO SIĘ K***A WSZYSTKO PO PROSTU NALEŻY

Brawo Wy,gratulacje,fajna impreza.

Jeszcze się taki nie urodził co każdemu by dogodził, było bardzo dobrze ????

Fajnie było i dużo miejsca nie to co na tym placyku za sklepem. Wszyscy byli razem nawet zaproszeni goście, i tylu sponsorów .Za tamtego wójta to elita spotykała się w garażu żeby nikt niewidział.A tu razem fajnie szacun i gratulacje.

To dopiero dożynki takto można się bawić ciekawe jak w łanietach będzie jak wujt się pokaże

Impreza supeeeer, nie pamiętam kiedy była taka super. Pomimo wszelkich przeciwności i pewnych "życzliwych ludzi" m. in. takich jak Pan Cier....... to Panie Wójcie głowa do góry. Jesteśmy z Panem całym sercem????????????

O 15 właściwie już nic nie było. Piękne zdjęcia. Gril owszem był platne. Piękne stragany z żywnością, kanapki z ogórkami, skąd te zdjęcia? Pożyczone??;-)

chyba godzina ci się pomyliła godzina bo o 15 to było jeszcze darmowe jedzenie o 16 sama otrzymałam pyszny pasztet i sałatke , a na następne dożynki to zanim zaczniesz krytykowac to śpij krócej i przyjdz na 13 a przysłowie dla ćiebie kto póżno przychodzi ten sam sobie szkodzi,

Jakie tłumy?? Kiedy? Totalny brak koszy czy czegokolwiek co by za kosze robiło, śmieci walały się wszędzie, syf. Dwa: nie wiem gdzie było to darmowe popcorn, kiełbaski i co tam jeszcze ale jeśli było to dobrze ukryte bo widać było tylko płatne. Dobrze było widać jak się pany (wojci politycy lokalni i ich pupile ) bawią w swoim gronie- to było nie na miejscu, a reszta jak ...te owieczki łażą w koło i stoją grupkami na środku... Chodzi pań x z pudełkiem z jakimiś losami nie wiadomo co to. Brak konkursów dla dzieci, dla dorosłych. KATASTROFA. Żeby uprzedzić komentarze: nie jadam kibasy z grilla czy popcornu. ????

Kosze to były, tylko niektórzy uczestnicy imprezy nie wiedzą co to utrzymanie porządku wokół siebie....gdybyś TY AS był(była) organizatorem dożynek, to też wszystkich śmieci w mig byś nie ogarnął(ogarnęła). W rezultacie i tak tego syfu nie sprzątasz od poniedziałku, tylko sprzątają organizatorzy, a za kontener na śmieci też nie płacisz Ty , tylko płacą organizatorzy. Zatem czy nie lepiej się uśmiechnąć, niż tak się produkować na tematy oczywiste?emoji

Wspaniała impreza byłem powiem szacun dla organizatorów. Minus tylko za brak miejsc do parkowania bo było mało

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także