Rejestracja i logowanie

[ZDJĘCIA] Potrójna śmierć na torach! Pociągi potrąciły matkę i dwójkę dzieci

Region 19-08-2019 Autor: ksz Foto: nadesłane
36

Około godziny 7:30 doszło dziś do tragicznego wypadku. Na przejeździe kolejowym pociąg śmiertelnie potrącił matkę i dwójkę jej dzieci.

Do zdarzenia doszło w miejscowości Walentowo, w gminie Lubień Kujawski, na niestrzeżonym przejeździe kolejowym. Według relacji świadków przejeżdżała przez niego 31-letnia matka z dwójką ośmioletnich dzieci - jedno z nich jechało wraz z kobietą na jednym rowerze, drugie samodzielnie obok. Rodzinę najpierw potrącił pociąg relacji Łódź Fabryczna-Gdynia, a następnie jadący drugim torem skład relacji Bydgoszcz-Warszawa. Wezwany na miejsce lekarz stwierdził zgony.

Na miejscu trwa akcja służb. Ruch jest całkowicie wstrzymany, na trasie pociągów organizowana jest autobusowa komunikacja zastępcza.

komentarze (36)
Dodaj komentarz

Oqromny podziw i podziękowanie dla Pani kierownik poc Doker wykazała się profesjonalizmem i opanowanie w tej trudnej sytuacji. Czeqo już nie można powiedzieć o jej współpracowników no ale cóż pewnie wpływu na to z kim pojedzie nie miała.

Bardzo Szkoda dzieci Mieli całe życie Przed Sobą a Jeszcze w dodatku co ich tato Przeżywa emoji Staraciłem Siostre wiem co to za ból

Najdziwniejsze W tym że ciągle coś się Dzieje jak Nie Siostry Brat się zabił w Wypadku Śmiertelnym dość że Zaginoł Aktor na Motgorówce Wodnej ....to Śmierć albo Pojebus **** Za**** Własną Matkę od Tego Klimatu się W Głowach Pier....... aby Nie było Takich Wypadków Bo to Nie Przyjemne dla Rodziny i Znajomych ...... Niech Bóg Ich W Opiece Ma ..... Od Dawnego Czasu coś się Zaczyna dziać w Końcu Meteor Pierdol...... i Koniec znami bo Lodowce się Roztapiają ze Względu na Klimaty ..... Pozdrawiam Was Serdecznie i Życzę Udanych Wakacji jeszcze przez 2 tyg

Jeżeli do zdarzenia doszło o godzinie 7.25, to Intercity Kujawiak powinien być już w Kutnie, a Intercity Doker (ten który zabił) powinien być już na rogatkach Włocławka. Co te pociągi tam robiły o tej porze do licha? Teoretycznie nie powinno ich tam już być! Wygląda jakby oba miały opóźnienia, chyba że do wypadku doszło jednak wcześniej niż to się podaje w mediach. W TVN podali, że Intercity z Bydgoszczy najechał już tylko na rower matki (który został w ten sposób już doszczętnie zniszczony), ale nie przejechał jednak po potrąconych jak to się wcześniej wydawało... Maszynistę Dokera (a może i tego drugiego też) musieli zapewne zastąpić inni, bo chłop nie byłby raczej w stanie jechać dalej po czymś takim... Choć dla maszynistów to niestety chleb powszechni. Prawie każdy ma już na swoim "koncie" zabicie człowieka. Nie ma co zazdrościć im tej pracy, nawet jakby zarabiali po 20 tysięcy zł miesięcznie. Tak samo jak policjantom, którzy muszą dosłownie "posprzątać" po takich wypadkach. Nawet nie chcę sobie wyobrażać jak makabryczna to praca... Wystarczy tylko zobaczyć w jakim stanie były rowery. Rower którym poruszał się chłopiec miał chociaż przód cały, czyli można przypuszczać, że gdyby malec przyspieszył, to by się uratował. To są ułamki sekund, które decydują o życiu. Trochę dziwne, co robiły tam dzieci o tak wczesnej porze, skoro mają wakacje. Wiadomo, że dzieci to teraz przeważnie grają w gry do późna w nocy i śpią do południa. Żeby jechać po 7 rano rowerem, to musieli mieć coś ważnego do załatwienia i pewnie wstali już o 6. Jak człowiek tak rano wstaje, to niestety jest kołowaty, niewyspany i nie myśli za dobrze. Przestroga, że trzeba się zatrzymać, zejść z roweru, 5 razy obejrzeć i zastanowić zanim się przejdzie. Tym bardziej w autach. Tylko że niestety w Polsce jak chcesz się zatrzymać legalnie i na spokojnie upewnić, to już jakiś Janusz Ci trąbi z tyłu. Jeżdżąc w Polsce z maksymalną dozwoloną prędkością ma się zawsze sznur samochodów za sobą, ciekawe dlaczego?

Straszna tragedia, mam nadzieję,że nie cierpieli, współczuję rodzinie, która musi to przeżyć.Niech te śmierci będą przestrogą dla innych, nie pedzmy tak, zatrzymajmy się, życie mamy tylko jedno i jest takie piękne.Niech im ziemia lekką będzie.

Dziwne to wszystko - jak w takim miejscu pociągu nie widzieć albo myśleć, że się zdąży jak droga kamienista...jakieś tragiczne przypuszczenia mi się nasuwają - mam szczerą nadzieję, że mylne.

Ośmioletnie dziecko to już jest trochę za duże do wożenia na rowerze przez mamę. Ciężko manewrować, ruszać i przy zatrzymywaniu też jest obawa wywrotki. Dlatego pewnie podjęła ryzykowną decyzję aby jednak przejechać. Wystarczyło kupić dodatkowy rowerek.

Idioto a może nie miała za co kupić druqieqo roweru nawet napewno nie miala

Chyba niepotrzebnie to skomentowałaś bo wyszło że miałem rację i nie taki ze mnie idiota. Nie było moim zamiarem jej dowalić, jej czy rodzinie. Ale wyciągnąć wnioski z tej tragedi i może ktoś inny będzie miał z tego naukę.

Nie zawsze ludzie nie uważają ją sama przechodziłam na sklęczkach przez tory rogadki był podniesione i w tym czasie nadjeżdżał pociąg

Kondolencje dla rodziny. Spoczywajcie w spokoju aniolki

widać że osoba nie wierząca - dzieci w niebie nie stają się aniołkami tylko to dusze małych dzieci. do kościoła zapraszam.

Niołkami są i na ziemi za życia.A jak podrosną to różnie bywa.

Tak to jest jak się nie dostosowuje do znaków drogowych. Na każdym przejeździe jest znak STOP który wyraźnie każe się zatrzymać rozejrzeć nawet i 5 razy czy nic nie jedzie. A tym bardziej jak się jedzie z dziećmi. Nawet i zejść z roweru poczekać rozejrzeć się i nawet przeprowadzić rowery. Za chwilę nieuwagi najkiesza cenę za błąd mamy zapłacił dzieci. emoji

Na dwutorowej linii - tylko znak stop ostrzega przed pociagiem to jawne drwiny

Kolego! Przed każdy m przejazdem kolejowym jest kilka znaków informójących o istnieniutorowiska .znak stopu zdaje się jest ostatni.

I w takim miejscu znak stop jest świętością.

w każdym miejscu znak STOP to znak STOP nie stoi tam dla hecy!!! A często traktowany jako Ustąp pierwszeństwa, jak wolne to można bez zatrzymywania..............

Może myślała że pociąg się zatrzyma i ich przepusci.Straszna tragedia pokój ich duszom.

Jezu ludzie czy wy się w ogóle zastanowicie co piszecie?? Taka tragedia a wy piszecie o błędach w pisowni?? Dokąd zmierza ten Świat....

Zmarłym tragicznie potrzebna jest nasza modlitwa. Żyjącym również potrzebna jest modlitwa ale i wymagania by potrafili żyć i dokonywać właściwych wyborów, a do tego raczej bycie analfabetą jest mało przydatne. Od lekceważenia poprawności ortograficznej się zaczyna - później łatwo stać się ignorantem i wszystko uważać za głupie i niepotrzebne, i być wiecznie przekonanym o swojej racji.

Prosze o podpowiedź, kończy się ścieżka rowerowa równoległa do ulicy , drogi ....czy jadący rowerem po ścieżce rowerowej w tym samym kierunku co jadące obok auta ma obowiązek zatrzymać się? , ustąpić pierwszeństwa autom?, wszak to dołączenie się do ruchu . jeśli tak .... to drogi tato jadący na rowerze , za twoim śladem prowadziłeś za sobą dwójkę małych dzieci również na rowerach i żonę na na rowerze ....i w takim nienagannym szyku , bez zatrzymania wparowałeś prosto ze ścieżki na ulice kasztanową , tam gdzie kończy się ścieżka rowerowa ......to co zrobiłeś jest karygodne ....w sytuacji potrącenia ,będzie winien kierowca , gdyż potrącił rowerzystów lub zabił nie daj Boże 4 osoby , miejsce zdarzenia ...skrzyżowanie na sieciechowie , gdzie kończą się ścieżki .a zaczyna ....wypadnie rowerzystów na ulice kasztanową .....w kierunku do kutna .......i tu nie ma silnych , tylko refleks i przewidywanie kierowcy, czy to można zgłosić i wyeliminować podobne zdarzenia ?

po pierwsze, Pani/Panie kierowco, to są podstawy i jeśli rzeczywiście jesteś kierowcą to poraża Twoja wiedza o PRD. Odpowiadając na Twoje pytanie: w tej konkretnej sytuacji rowerzysta ma obowiązek ustąpienie pierwszeństwa.

oj piotrusiu, to nie miejsce dla ciebie, dorośnij lub cofnij sie o 2 klasy i naucz czytanki ze zrozumieniem, tudzież aluzji,czy rozumieszinaczej tylko kawa na ławę ? zanim cokolwiek napiszesz lub zrobisz dwa razy sie zastanów czy to ma jakikolwiek sens, ta twoja wypowiedź, wiec wyjaśniam specjalnie dla ciebie, gdyz wszyscy zrozumieli tylko ty jeden niestety nie, miało to zdarzenie przedstawić ogrom znaczenia i tragedii , która mogła by sie wydarzyć ,przez mało rozgarnięta rodzinę na rowerach i co... dwa póżniej niestety tragedia, z ta różnica ,że ja ominąłem święte krowy , a pociąg niestety nie, przepraszam wszystkich , którzy rozumieją , robie to wyjątkowo dla piotrusia , znam doskonale przepisy ale one nie obronią mnie przed skutkami , nawet jesli nie z mojej winy ...ale tobie jest to obce i dalekie do zrozumienia.....

"- jedno z nich jechało na wraz z kobietą na jednym rowerze" ...do korekty.

Nie rozumiem tych "minusów", tik nerwowy mają niektórzy czy co? W cudzysłowie jest cytat z artykułu, który jeszcze o 11:36 takie właśnie zdanie zawierał.

Ja nie rozumiem jechać z dziećmi i być tak nie uważnym.. to nie widziała że pociąg jedzie.. pewnie pomyślała jak większość "A zdąrze przejechać" i takie zdąrze zazwyczaj tak się kończy..

skoro zostali potrąceni przez 2 pociągi, zapewne chciała zdążyć przed jednym z pociągów, nie zauważyła, że z przeciwnej strony również nadjeżdża pociąg (nie spodziewała się tego). Być może w taki sposób doszło do tragedii...

...jedni nie widzą pociągów, inni słowników...bo myślą, że zawsze zdążą się nauczyć pisać. Tragedia...oczywiście innego kalibru. PS: ogromne współczucia dla rodziny zabitych.

Co mają ortografia do tej tragedii inteligencję.

Analfabeta broni analfabetę.

Nie muszę umieć pisać i czytać ale znaki drogowe i przepisyto już obowiązek znać.

nooo, nie musisz...

"Nie trzeba znać cyfr, ale dawać i odejmować to każdy powinien umieć". To bardzo ciekawe, co piszesz - odkrywcze wręcz...jak tu poznać przepisy drogowe bez znajomości czytania...jaki odważny da Ci prawo jazdy???

Są trzy obowiązki.Znać i przestrzegać prawo i płacić podatki.Reszta to jak chcesz.

Niewyobrażalna tragedia

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także