Rejestracja i logowanie

[ZDJĘCIA] Szli w pielgrzymce, aż trafili do...

Region 07-08-2019 Autor: ksz Foto: UM Gostynin
3

Trwa 38. Piesza Pielgrzymka Diecezji Płockiej na Jasną Górę w Częstochowie, która w tym roku odbywa się pod hasłem "Mocni Bożym Duchem" i w której bierze udział 800 osób. 6 sierpnia burmistrz Gostynina Paweł Kalinowski i jego zastępca Halina Fijałkowska powitali pątników w grodzie Siemowita.

Ze względu na remontowany most w Płocku, uczestnicy wyruszyli z położonego na lewym brzegu Wisły kościoła parafii pw. św. Benedykta w Radziwiu.

Wspólnie z pielgrzymami gospodarze miasta przeszli ulicami Gostynina do kościoła pw. Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła przy ul. Jana Pawła II. Na terenie parafii św. Marcina na strudzonych pielgrzymów czekał poczęstunek przygotowany przez mieszkańców naszego miasta i okolic. W tym roku parafianie goszcząc pielgrzymów nie szczędzili wysiłku na zaspokojenie głodu i pragnienia.

Po odpoczynku pątnicy wyruszyli w dalszą drogę w kierunku Sokołowa.

komentarze (3)
Dodaj komentarz

#Tylko nie mów nikomu ????????????

A nie lepiej ciebie poświęcić w ofierze jednego debila mniej

Uważam że na zakończenie pielgrzymki ci co bardziej wierzący , radykalni katolicy powinni złożyć się w ofierze " Bogu Stwórcy " np poprzez zbiorowe samobójstwo to by było coś .

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
CISZA WYBORCZA!!! - Trwa od północy 10.07.2020r do zamknięcia lokali wyborczych, czyli niedzieli 12.07.2020r godz.: 21:00.

Zakazane jest rozpowszechnianie materiałów wyborczych. Zakazana jest agitacja w internecie - nie można publikować informacji o kandydatach, ani sondaży.

Naruszenie lub złamanie ciszy wyborczej według polskiego prawa jest wykroczeniem zagrożonym grzywną (art. 498 Kodeksu wyborczego). Jej wysokość jest uregulowana w Kodeksie wykroczeń (art. 24) i może wynosić od 20 zł do 5 000 zł.

Za publikację sondaży przed zamknięciem lokali wyborczych grozi grzywna od 500 tys. zł do 1 mln zł. Prosimy więc o kulturalne wypowiedzi bez łamania ciszy wyborczej, aby policja nie prosiła nas o Wasze dane i żeby nikt nie narobił sobie problemów :)

Czytaj także