reklama
reklama

National Geographic wybiera Cuda Polski! Jakie perełki z naszych okolic mogą znaleźć się wśród nich? [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

National Geographic wybiera Cuda Polski! Jakie perełki z naszych okolic mogą znaleźć się wśród nich? [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
13
zdjęć

reklama
Udostępnij na:
Facebook
Wydarzenia National Geographic Traveler organizuje konkurs „Cuda Polski 2024”. Organizatorzy tego przedsięwzięcia podkreślają, że ich celem jest wspieranie lokalnej turystyki. Które ciekawe miejsce znajdujące się blisko Kutna zostały nominowane?
reklama

National Geographic wybiera Cuda Polski

- Miło nam poinformować, że ruszył właśnie plebiscyt „Cuda Polski 2024” National Geographic Traveler. Redakcja National Geographic Traveler Poland wspólnie z czytelnikami wybiera nowe „Cuda Polski 2024” – zauważa Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Łódzkiego.

Przez cztery tygodnie użytkownicy z całej Polski będą głosować na najbardziej atrakcyjne, zaskakujące i warte odwiedzenia miejsca w każdym województwie.

National Geographic Traveler poinformowało, że o tytuł, tak jak w poprzednich latach, powalczy 48 miejsc z całego kraju. Po jednym zwycięzcy z każdego województwa wskażą czytelnicy w głosowaniu internetowym.

Jak podkreśla redakcja, zależy jej na wspieraniu lokalnej turystyki i odkrywaniu ciekawych, często nieznanych miejsc w kraju.

– W ubiegłym roku w naszym plebiscycie wzięło udział ponad 120 tys. osób. To pokazuje, jak bliskie sercom Polek i Polaków są mniej znane miejsca w Polsce. Wierzymy, że w tym roku – wraz z 48 nowymi kandydatami na nowe cuda Polski – zachęcimy jeszcze więcej osób nie tylko do poparcia pereł swojego regionu, ale również do odwiedzenia mniej sobie znanych części naszego kraju – mówi Łukasz Załuski, redaktor naczelny „National Geographic Polska”. 

Jakie atrakcje z okolic Kutna możemy wybrać?

Województwo Łódzkie reprezentują:

Podziemna trasa w Łowiczu

National Geographic Traveler opisuje, że to krypty tworzone od XVI do XVIII wieku, które zostały połączone prawie 100-metrowym korytarzem tworząc podziemną trasę turystyczną, umożliwiającą zwiedzanie tej przestrzeni. Pochowano tu 12 Prymasów Polski. Na uwagę zasługuje krypta arcybiskupa Jana Wężyka z sarkofagiem z trumną ze szczątkami prymasa, gabloty z dewocjonaliami i naczyniami liturgicznymi, krzyżykami, zawieszkami, różańcami, kielichem i pateną oraz manierką z XIX wieku.

Pałac w Nieborowie Muzeum w Nieborowie

- Obiekt zaprojektował Tylman z Gameren. Od 1774 pałac należał do księcia Michała Hieronima Radziwiłła, który zgromadził w nim bogatą kolekcję obrazów mistrzów europejskich – holenderskich, niemieckich, włoskich i hiszpańskich oraz portrety osobistości polskich i obcych, gabinet kilkunastu tysięcy rycin, księgozbiór unikatowych starodruków (od XVI w.), zespoły mebli polskich, angielskich i francuskich, zbiory sztuki zdobniczej – sreber, porcelany, szkieł i tkanin – czytamy na National Geographic.

Centralne Muzeum Włókiennictwa z Łódzkim Parkiem Kultury Miejskiej

Jak zauważa National Geographic Traveler, muzeum posiada jedną z najbogatszych w świecie kolekcji współczesnej tkaniny artystycznej. Od 1972 r. cyklicznie organizuje prestiżową imprezę wystawienniczą Międzynarodowe Triennale. Muzeum multimedialne oferuje zwiedzającym możliwość wirtualnego obcowania z wybranymi eksponatami, zapoznania się z historią przemysłu włókienniczego, Białej Fabryki oraz rodziny Geyerów, która kryje wiele sekretów.

Pozostałe z regionu

Jakie jeszcze ciekawe miejsca leżące blisko Kutna, ale już w innych województwach, znajdziemy wśród nominowanych? To np. Kopalnia Soli w Kłodawie, Interaktywne Centrum Fajansu – Skarbiec Fajansu we Włocławku, czy Wzgórze Tumskie w Płocku.

Głosowanie potrwa do 5 czerwca. 10 czerwca poznamy 16 nowych Cudów Polski 2024 roku - po jednym w każdym województwie.

WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama