Reklama

Reklama

"BOHO w stronę natury" w Kutnie [ZDJĘCIA]

Opublikowano: pt, 8 paź 2021 07:33
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Edukacja Od września 2021 roku nieformalna grupa "BOHO dziewczyny" we współpracy ze Stowarzyszeniem Pomocy Dzieciom z Domów Dziecka i Rodzin Zastępczych "Wyspa Skarbów" w ramach programu „Mikrogranty w Łódzkiem 2021” realizuje program "BOHO – w stronę natury”.

Reklama

Program "BOHO w stronę natury" to zadanie realizowane przez Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich OPUS finansowane przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.  

Realizatorzy programu  adresują swoje działania  do 14 dzieci znajdujących się w pieczy zastępczej w wieku od 9 do 20 roku życia, mieszkańców powiatu kutnowskiego. Program ma cel terapeutyczny i integracyjny, skupiony jest wokół ekspresji emocji i budowania tożsamości społecznej . W ramach realizowanych warsztatów arteterapeutycznych uczestnicy zdobędą wiedzę na temat własnej osoby, zwiększą umiejętności wyrażania emocji, rozładowywania napięć oraz rozwiną swoje zainteresowania i zdolności podczas pracy z materiałami naturalnymi, takim jak min. drewno, sznurek. 

Podczas pierwszych zajęć „Chwost” uczestnicy zostali zapoznani z panującymi trendami dekoracji wnętrz. Następnie wykonali ze sznurka bawełnianego chwosty. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem i przebiegały w miłej atmosferze.

Warsztaty pod nazwą „Słodkości podano” dotyczyły pracy z drewnem. Uczestnicy wykonali mini patery na torciki i ciastka. Widoczne było zaangażowanie w wybór olejów i wosków barwiących drewno. Podczas zajęć dzieci oraz młodzież charakteryzowała naturalność i swoboda w działaniu. 

Kolejne zajęcia „Wazon boho” zostały poświęcone tworzeniu wazonów z wykorzystaniem sznurków 

i koronek. Wymagały precyzji i dbałości o estetykę pracy. Uczestnicy pozostawali skupieni na tworzeniu. W efekcie końcowym werbalizowali zadowolenie i satysfakcję z osiągniętych rezultatów. Ponadto odkryli dodatkową funkcję użyteczności stworzonych prac. Młodzież stwierdziła że wazony mogą również posłużyć jako lampiony na taras domu.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)