Reklama

Reklama

Kolejne działania w ramach programu „Rodzina od serca” [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Edukacja W grudniu zakończono realizację programu „Rodzina od serca" realizowanego przez Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom z Domów Dziecka i Rodzin Zastępczych „Wyspa Skarbów" we współpracy z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Kutnie.

Reklama

Program współfinansowany jest ze środków Zarządu Województwa Łódzkiego w zakresie realizacji zadania publicznego „Działanie z zakresu wspierania rodziny i systemu pieczy zastępczej w 2021 roku" w ramach konkursu ogłoszonego przez Regionalne Centrum Polityki Społecznej w Łodzi.

Głównymi celem programu są: promocja i upowszechnianie rodzicielstwa zastępczego poprzez kampanię informacyjną wśród społeczności powiatu kutnowskiego, działania edukacyjne, integracyjne, organizacja aktywnych form spędzania czasu wolnego: pikników, warsztatów, gier i zabaw integracyjnych, itp.

W grudniu odbyło się trzecie szkolenie zwiększające kompetencje opiekuńczo-wychowawcze rodziców zastępczych. Szkolenie prowadzone było przez Panią Aleksandrę Wzorek - przedstawiciela Fundacji Instytut Edukacji Pozytywnej, działającej w zakresie wspierania i wdrażania zmian edukacyjnych na każdym etapie systemu funkcjonującego w Polsce.

Działania Fundacji skierowane są  na edukację w zakresie ochrony zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży. Wszystkie podejmowane działania są oparte na analizach sytuacji wyjściowych, analizie indywidualnie określanych potrzeb i oczekiwań, dodatkowo Fundacja współdziała z innymi podmiotami zajmującymi się określonymi obszarami i współpracuje z szerokim gronem specjalistów i ekspertów w różnych obszarach edukacyjnych, profilaktycznych. 

Uczestnicy  szkolenia „Rola zdrowia psychicznego w rozwoju dziecka i młodego człowieka" mieli okazję wzbogacić swoją wiedzę z zakresu zdrowia psychicznego, zaburzeń psychosomatycznych, czynników wpływających na zdrowie psychiczne, jak również czynników wspierających rozwój psychiczny młodego człowieka.

Ponadto w grudniu, online odbył się trzeci z zaplanowanych w ramach programu konkurs. Był to konkurs recytatorski pod hasłem „Rodzina to jest to". Z uwagi na pandemię COVID-19, uczestnicy przesyłali prezentację w formie nagrania. W konkursie wzięło udział 40 dzieci i młodzieży. Nagrania konkursowe oceniane były w 3 grupach dzieci do 11 lat, dzieci w wieku 12 – 16 lat, dzieci w wieku powyżej 16 lat. Laureaci otrzymali piękne nagrody.

Info: POW Tęcza Kutno

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy