Reklama

Reklama

„Poplątanie z wyplataniem" – warsztaty wyplatania makram [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Edukacja 24 listopada odbyły się warsztaty wyplatania makram zorganizowane przez Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom z Domów Dziecka i Rodzin Zastępczych „Wyspa Skarbów" w Kutnie we współpracy z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Kutnie w ramach realizacji zadania publicznego Wspieranie Rodziny i Systemu Pieczy Zastępczej pod nazwą „Rodzina Razem" współfinansowanego przez Samorząd Województwa Łódzkiego.

Reklama

Warsztaty wyplatania makram poprowadziła Magdalena Górska- Kamela, która zapoznała uczestników z podstawowymi splotami zaplatania sznurka.

Poinformowała uczestników, iż makrama to znana od starożytności sztuka wiązania sznurków, bez użycia igieł, drutów lub szydełka. Technika ponownie zyskała popularność w latach 70 XX. wieku.

Stosując ją można wyplatać wiele rzeczy rozpoczynając od kwietników, poprzez naszyjniki, makaty ścienne, zakładki do książek, łapacze snów, kończąc na torebkach i plecakach. Do wyrobu przedmiotów za pomocą technik makramy można używać nici lnianych, konopnych, jedwabnych, sizalu i innych.

Zaplatanie jest zajęciem odprężającym – atmosfera podczas warsztatów sprzyja spokojnej rozmowie. Efektem końcowym było  stworzenie własnego łapacza snów.

Rodzice i dzieci z dużym zaangażowaniem wyplatali makramy. Widać było współpracę oraz zadowolenie z wykonanych prac. Dla niektórych był to pierwszy kontakt z makramami i wymagał od nich dużo uwagi i skupienia, ale wspólnie spędzony wolny czas sprawił im wiele radości i satysfakcji z wykonanej pracy.

Info: Wyspa Skarbów/Dorota Ćwirko-Godycka 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy