Reklama

Reklama

{ZDJĘCIA] Uczniowie "Jedynki" dobrze jedzą ze Szkołą na Widelcu

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Edukacja Uczniowie oddziału IA Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Kutnie w czasie nauczania zdalnego nie zapomnieli o zdrowiu i zdrowym odżywianiu. W czasie zajęć online zrealizowali dwa scenariusze Programu Dobrze Jemy ze Szkołą Na Widelcu – było to „Naleśnikowe szaleństwo” oraz „Dlaczego trzeba pić wodę i dużo się ruszać”.

Reklama

Pierwszy scenariusz został zrealizowany przy okazji zajęć o polu. Po omówieniu kolejnych etapów uprawy zboża, powstawania mąki i pieczenia chleba, obejrzeniu filmików edukacyjnych i wypełnieniu kart pracy, uczniowie postanowili zabawić się w kucharzy i samodzielnie zrobić naleśniki. Powstały pyszne dania, które można wykorzystać na śniadanie, obiad, kolację, a nawet na deser.

Drugie zajęcie idealnie się zgrało z omawianiem tematyki o wodzie występującej w przyrodzie. Inspiracją do podjęcia działania stał się wiersz Jana Brzechwy „Żaba”. Uczniowie zrozumieli jaką rolę pełni woda w organizmie człowieka. Poszerzyli wiedzę na temat napojów korzystnych dla naszego organizmu. Utrwalili wiadomości na temat znaczenia aktywności fizycznej w życiu człowieka. Dowiedzieli się jak wykonać zdrową wodę smakową i z ochotą ją samodzielnie przygotowali.

Pierwszaki zapraszają wszystkich do dbania o zdrowie. Aktywności fizycznej i ruchu na świeżym powietrzu. Swoich rówieśników zachęcają do samodzielnego przygotowywania zdrowej wody smakowej, pysznych naleśników oraz innych dań z warzywami i owocami.

Zapewniają, że nie jest to takie trudne, a jak wyśmienicie smakuje!

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy