Całkowita wartość zadania wynosiła 54.963,00 zł, w tym kwota dotacji z WFOŚiGW w Łodzi to 49.465,00zł (90% kosztu całkowitego zadania).
Założeniem projektu było polepszenie warunków nauczania poprzez utworzenie kreatywnej i pomysłowej nowej pracowni edukacyjnej w szkole. Celem projektowanej pracowni jest kształtowanie wśród uczniów świadomości ekologicznej, przyrodniczej, chemicznej i postawy odpowiedzialności za obecny i przyszły stan środowiska nie tylko lokalnego.
Program obejmował zakup:
1. elementów wyposażenia pracowni, takich jak: ławki z krzesłami, stół demonstracyjny, dygestorium chemiczne, szafkę wodną ze zlewem chemoodpornym, krzesło dla nauczyciela, szafy z witrynami i rolety,
2. roślin doniczkowych (9szt.),
3. pomocy dydaktycznych (50szt. m.in. mikroskopy, w tym jeden z kamerą, elektroniczne mierniki do parametrów środowiskowych, modele demonstracyjne),
4. sprzętu audio video (tablica interaktywna, projektor, głośniki, laptop, wizualizer),
5. fototapety przedstawiającej walory przyrodnicze regionu.
Wykonano prace remontowe związane z odnowieniem pracowni w zakresie:
- wymiana oświetlenia – zamontowano 10 lamp,
- poprowadzono instalację wodno – kanalizacyjną do dygestorium,
- zakupiono farby do malowania ścian,
- położono płytki ceramiczne przy szafce wodnej ze zlewem,
- położono płytki kamionkowe na podłodze w części przeznaczonej na dygestorium i stół demonstracyjny,
- wykonano instalację elektryczną do dygestorium.
Dzięki licznym pomocom dydaktycznym, zdjęciom uczniowie szybko przyswoją sobie wiedzę związaną z ich miejscem zamieszkania. A przecież każdemu z nas chodzi o to, by już w młodych sercach kreować poczucie patriotyzmu lokalnego i kształtować pozytywne postawy.