Reklama

Reklama

[FOTO] W "Szóstce" poznają języki obce. Wszystko dzięki unijnym środkom

Opublikowano: 3 marca 2021 14:27
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura i Edukacja Znajomość języków obcych jest umiejętnością, bez której trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie we współczesnym świecie. Dlatego w Szkole Podstawowej nr 6 w Kutnie im. Marii Skłodowskiej –Curie uczniowie mają możliwość poszerzania umiejętności językowych już od najmłodszych klas. Poza obowiązkowymi zajęciami języka angielskiego i niemieckiego szkoła oferuje dodatkowe koła zainteresowań oraz bierze udział w projekcie „Szkolna przygoda w Rumunii”. Przedsięwzięcie jest finansowane w 100% ze środków europejskich w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Reklama

Klasy 1 uczestniczą w kołach zainteresowań „Zabawy z językiem angielskim” oraz „ Pierwsze kroki po angielsku”. Dzieci poprzez różnorodne zadania, gry i zabawy poszerzają słownictwo i wiedzę językową oraz utrwalają wiadomości zdobyte na lekcja angielskiego.       

„Angielski jest zabawny” to koło języka angielskiego dla uczniów klasy 4, które poszerza wiedzę uczniów w zakresie sprawności językowej i kulturoznawczej. Na zajęciach rozwijane są wszystkie sprawności językowe poprzez ćwiczenia oraz gry i aplikacje internetowe przeznaczone do nauki języka obcego. 

W klasie VII realizowane są zajęcia z koła z języka angielskiego „ Z angielskim w świat” mające na celu rozwijanie w uczniach ciekawości, otwartości i tolerancji wobec innych kultur oraz rozbudzenie motywacji do nauki języka angielskiego. 

Klasy 8 uczestniczą w zajęciach koła „Aktywny klub angielskiego”, na których  przygotowują się do egzaminu ósmoklasisty z języka angielskiego. Uczniowie mają możliwość powtórki i utrwalenia materiału, rozwiązywania przykładowych zadań egzaminacyjnych. 

Poza kołami zainteresowań z języka angielskiego mali lingwiści mogą oswajać się z językiem niemieckim na zajęciach „ Język niemiecki nie jest trudny”. Klasy 4 poznają elementy kultury krajów niemieckojęzycznych oraz podstawy języka niemieckiego. Celem zajęć jest zainteresowanie nauką języka niemieckiego, kształtowanie postawy otwartości oraz tolerancji kulturowej, rozwijanie w uczniach poczucia własnej wartości i wiary we własne możliwości językowe. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)