Reklama

Reklama

Idziesz przez świat i światu dajesz kształt przez twoje czyny - "Żniwa" w KDK

Opublikowano: 24 października 2017 19:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura i Edukacja Teatralne „Żniwa”, czyli pierwsza premiera Polskiego Teatru Tańca pod dyrekcją Iwony Pasińskiej zawitały w czwartkowy wieczór (19.10) do Kutna. To sztuka o uniwersalnym mechanizmie zachowań społecznych, które zostały przedstawione językiem teatru tańca - niesamowicie ekspresyjnego i zmysłowego. Zawarte w nim treści wywiedzione zostały zarówno z naszej tradycji, kultury, jak i natury.

Reklama

Podstawa literacka przedstawienia wywiedziona z dramatu Wyspiańskiego „Powrót Odysa” tworzyła ramę narracji, wokół której rozgrywały się sceniczne wydarzenia. Ponadto twórcy przedstawienia wykorzystali teksty z „Roku polskiego” Zofii Kossak w kompozycji obrazów zasiewów. „Żniwa” powstały we współpracy z Igorem Gorzkowskim, odpowiedzialnym za reżyserię i dramaturgię. Swój wkład do przedstawienia włożyli także wykonawcy przy rozwiązaniach choreograficznych.

Zaskakujący w spektaklu był dysonans pomiędzy detalami - od jutowych sukienek i spodni, w których występują aktorzy po unikatowe ręcznie tkane płaszcze wedle osiemnastowiecznych wzorów kontuszy. Uwagę zwracała również wyjątkowa oprawa muzyczna, na którą składały się kompozycje Eugeniusza Rudnika, legendy Studia Eksperymentalnego Polskiego Radia, pioniera muzyki elektronicznej, zestawione z tradycyjnymi polskimi pieśniami w opracowaniu i wykonaniu na żywo wybitnego śpiewaka Adama Struga.

Obsada:
Urszula Bernat-Jałocha, Fabian Fejdasz, Julia Hałka, Paulina Jaksim, Zbigniew Kocięba, Jerzy Kaźmierczak, Katarzyna Kulmińska, Paweł Malicki, Marcin Motyl, Marta Miranda da Costa Pinto, Michał Przybyła, Adrian Radwański, Katarzyna Rzetelska, Sandra Szatan, Dominik Więcek, Emily Wong oraz gościnie: Adam Strug oraz Maciej Cymorek

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)