Reklama

Reklama

Kamila Banasiak z kolejną nagrodą za "Wandę Wasilewską"

Opublikowano: 27 października 2017 19:19
Autor:

Kamila Banasiak z kolejną nagrodą za "Wandę Wasilewską" - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura i Edukacja W niedzielę, 22 października, zakończył się V Ogólnopolski Festiwal Teatrów Jednego Aktora MONOfest. O Grand Prix w wysokości 2500 zł w łódzkim Teatrze Szwalnia walczyło 9 spektakli, wśród nich "Wanda Wasilewska" Kamili Banasiak, która po raz kolejny okazała się jedną z najlepszych sztuk konkursowych.

Reklama

Tegoroczna edycja obfitowała w spektakle autorskie, w zaskakujący sposób wykorzystujące przestrzeń dźwiękową i wizualną (oryginalne użycie starych i nowym mediów), nawiązujące do tematów m.in. macierzyństwa, kobiecości, samotności, poszukiwania tożsamości czy badania granic artysty na scenie.

Jury w składzie: Marcin Brzozowski, Magnus von Horn i Anna Nowicka po obejrzeniu dziewięciu spektakli konkursowych postanowiło przyznać trzy nagrody i wyróżnienie. Grand Prix V Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów Jednego Aktora MONOfest w wysokości 2.500 złotych otrzymał Przemysław Wasilkowski za spektakl pt. „SAM”, natomiast dwie równorzędne nagrody w wysokości 1000 zł przyznano spektaklom: „Kamica79” Marty Grygier i „Wanda Wasilewska” Kamili Banasiak. Wyróżnienie „za pierwsze 30 minut spektaklu” w wysokości 500 złotych przyznano spektaklowi „Motyl. Publiczna egzekucja z muzyką na żywo” Alberta Pyśka.

Nagroda Kamili Banasiak została przyznana za rzetelne rozpoznanie życiorysu wprowadzonej na scenę bohaterki i kompletność powstałego tekstu dla teatru będącego trafną próbą diagnozy współczesności poprzez odniesienie do postaci historycznej. Jury zwróciło szczególną uwagę na szlachetność formy wyrażoną umiejętnym gospodarowaniem czasu i rytmu; odwagą i skromnością w budowaniu postaci oraz sytuacji bliskiego kontaktu z widzem.

V Ogólnopolski Festiwal Teatrów Jednego Aktora MONOfest odbył się w dniach 19-22 października i został dofinansowany z budżetu Urzędu Miasta Łodzi.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (4)
 • 4 lata temu | ocena +1 / -1

  Krakuska Ola

  Ja oglądałam p.Kamilę dwukrotnie w Krakowie. I oby tak dalej! Świetna rola.

 • 4 lata temu | ocena +2 / -2

  ili

  Brawo Kamila!

 • 4 lata temu | ocena +5 / -5

  P.

  Brawo! Życzę kolejnych sukcesów!

 • 4 lata temu | ocena +8 / -8

  Amatorka

  Teatr jednego aktora i Kamila Banasiak , rewelacja. Byłam na występie w Kutnie i jestem pod wrażeniem. Gratulacje dla młodej, zdolnej aktorki.