Reklama

Reklama

„Kino dla dzieci z Ukrainy” w Kutnie

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura i Edukacja Już 4 sierpnia w Kutnie odbędzie się pokaz hollywoodzkiej animacji muzycznej „SING”. Projekcja odbędzie się ramach projektu filmowego pod nazwą „Kino dla dzieci z Ukrainy”, organizowanego w całej Polsce przez Stowarzyszenie Operation Mobilisation, a realizowanego dzięki finansowemu wsparciu Fundacji ORLEN. Wydarzenie skierowane jest do dzieci-uchodźców z Ukrainy oraz ich opiekunów przebywających w Kutnie oraz w centrach dla uchodźców będących pod opieką miasta.

Reklama

W ramach ogólnopolskiego projektu „Kino dla dzieci z Ukrainy” zaplanowano 50 dni projekcyjnych, podczas których zostaną wyświetlone filmy animowane z pozytywnym przesłaniem i popularne bajki w języku ukraińskim. Projekcje zaplanowane są w centrach dla uchodźców zlokalizowanych na terenie całej Polski, m.in. w Płocku, Włocławku, Warszawie, Katowicach, Krakowie, Żywcu, Łodzi, Lublinie, Bielsku-Białej i Kutnie. Projekcjom będą towarzyszyć działania informacyjno-edukacyjne dotyczące ochrony i bezpieczeństwa dzieci, które musiały z rodzicami uciekać z Ukrainy oraz wspierające emocjonalnie rodziny, które znalazły się w trudnej sytuacji. O najwyższą jakość projekcji filmowych zadba firma Outdoor Cinema Ent.

 Rozrywka z edukacją

Celem projektu jest pomoc ofiarom konfliktu zbrojnego w Ukrainie, które zostały zmuszone do opuszczenia swojego kraju. Zrodził się on z potrzeby organizowania czasu dla dzieci w centrach relokacyjnych i halach noclegowych oraz zwrócenia uwagi na zagrożenia związane z bezpieczeństwem dzieci podczas podróży, poszukiwaniem transportu i zakwaterowania u nieznanych wcześniej osób. Radość z prawdziwego seansu filmowego to dla najmłodszych nie tylko źródło rozrywki, ale też nadziei na przyszłość - to istotne przypomnienie, że pomimo trudnych przeżyć, dzieci wciąż mają prawo do zabawy, rozwoju oraz że nie są dla innych ciężarem. Projekcje dadzą też możliwość wytchnienia opiekunom, którzy będą mogli w tym czasie skupić się na własnych bieżących potrzebach i zadaniach, co wpłynie pozytywnie na całe rodziny. W ramach projektu będą również dystrybuowane materiały na temat bezpieczeństwa i ochrony najmłodszych, skierowane do opiekunów, ale i samych dzieci. Wiele z nich przekroczyło bowiem granicę bez rodziców, pod opieką babć, cioć lub znajomych.

Pozytywny repertuar lekiem na stres

W Kutnie pokazana zostanie uwielbiana na całym świecie hollywoodzka animacja muzyczna „SING” z ukraińskim dubbingiem, która uczy, że - tak jak główny bohater miś koala Buster Moon - nie warto się poddawać mimo przeciwności, ale z pomocą przyjaciół, pokonywać lęki i spełniać marzenia. Specjalnie dobrany repertuar filmowy, w ukraińskiej wersji językowej, pełen pozytywnych wartości, dobrych wyborów i zwycięstwa dobra nad złem, ma za zadanie redukować stres, poprawiać samopoczucie, budzić wiarę i nadzieję na przyszłość. Dla małych widzów przygotowane zostaną plecaki zawierające materiały edukacyjne oraz książeczki i kolorowanki. 

Miejsce projekcji

Wydarzenie odbędzie 4 sierpnia 2022 roku na Placu Wolności w Kutnie. Bezpłatny seans filmowy rozpocznie się o godz. 21:00. Serdecznie zapraszamy. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy