Reklama

Reklama

Kutnowski Chór Speranza patriotycznie [ZDJĘCIA]

Opublikowano: czw, 18 lis 2021 19:06
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura i Edukacja W minioną sobotę, 13 listopada o godz. 17.00 podczas kutnowskich obchodów Święta Niepodległości w Centrum Teatru, Muzyki i Tańca w ramach IV Kutnowskich Spotkań Chóralnych organizowanych przez Stowarzyszenie Chór Speranza i Prezydenta Miasta Kutno odbył się koncert pieśni patriotycznych p.t. "Śpiewamy dla Biało-Czerwonej".

Reklama

 Na deskach CTMiT wystąpiły chóry: Arce Cantores z Gostynina, Camerata ze Rzgowa i oczywiście gospodarz wydarzenia – kutnowski Chór Speranza. Zaprezentowano znane i mniej znane pieśni patriotyczne w opracowaniu wielogłosowym, a na koniec koncertu wspólnie z przybyłą publicznością zaśpiewano kilka najbardziej znanych pieśni. Wydarzenie odbyło się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Kutna i było jednocześnie promocją nowopowstającej płyty z pieśniami patriotycznymi kutnowskiego chóru.

Z kolei, dwa dni wcześniej, 11 listopada kutnowski Chór „Speranza" na zaproszenie Towarzystwa Śpiewaczego "Lutnia" z Aleksandrowa Łódzkiego wraz z Chórem Mieszanym Towarzystwa Śpiewaczego „Lutnia" w Zgierzu, Chórem Towarzystwa Śpiewaczego „Lutnia" z Aleksandrowa Łódzkiego i Zespołem Kameralnym „Na cztery głosy" z Łodzi o godz. 15.00 wystąpił w koncercie p.t. „Piękna nasza Polska cała" w sali widowiskowej MDK w Aleksandrowie Łódzkim, a o godz. 19.00 w koncercie „Razem o niepodległości" w Zgierzu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)