Reklama

Reklama

Kutnowski chór „Speranza" w XIII Łódzkiej Jesieni Chóralnej [ZDJĘCIA]

Opublikowano: śr, 27 paź 2021 16:18
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura i Edukacja Kutnowski chór „Speranza” ma już za sobą występ w XIII Łódzkiej Jesieni Chóralnej. Ideą wydarzenia jest rozpowszechnianie śpiewu chóralnego, zacieśnianie przyjaźni i wzajemne poznawanie repertuaru bez aspektu konkursowej rywalizacji.

Reklama

W minioną niedzielę, 24 października, kutnowskie Stowarzyszenie Chór „Speranza" na zaproszenie łódzkiego Stowarzyszenia Śpiewaczego "Harmonia", wzięło udział w XIII Łódzkiej Jesieni Chóralnej im. Profesora Henryka Blachy. Impreza odbyła się w Sali Koncertowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II ST. Im. Henryka Wieniawskiego przy ulicy Sosnowej 9 w Łodzi.

W tegorocznym koncercie zaprezentowało się aż dwanaście chórów z województwa łódzkiego.

Chór "Speranza" podczas swego występu zaprezentował dwie pieśni: „Marsz Strzelców z 1863 roku" z muzyką W. Anczyca i „Pieśń konfederatów barskich" do słów Juliusza Słowackiego z muzyką Jacka Kaczmarskiego w opracowaniu Cezarego Górczyńskiego z solistą Adamem Zatońskim.

Prezentacja kutnowskiego chóru nagrodzona została gromkimi brawami licznie zgromadzonej publiczności, a także słowami uznania i serdecznymi podziękowaniami ze strony organizatorów. Kierownikiem artystycznym, dyrygentem, korepetytorem i akompaniatorem istniejącego już od 21 lat chóru "Speranza" w Kutnie jest Cezary Górczyński.

Koncert odbył się pod patronatem honorowym prezydent Łodzi Hanny Zdanowskiej, a patronatem medialnym wydarzenie objęły TV TOYA i Łódź i Radio Łódź.

Poniżej zamieszczamy zapis live z wydarzenia.

Info: Stowarzyszenie Chór "Speranza"

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE