Reklama

Reklama

Stadion miejski zmienia swoje oblicze. Zakończyła się inwestycja za ponad 300 tys. zł [ZDJĘCIA]

Opublikowano: śr, 27 paź 2021 16:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Oficjalnie zakończyła się modernizacja stadionu miejskiego w Krośniewicach. Wymieniono ogrodzenie i wstawiono nowe wiaty sportowe. To jednak jeszcze nie koniec zmian - burmistrz Krośniewic zapowiada drugi etap prac.

Reklama

- Informuję z satysfakcją Państwa, że zakończyliśmy modernizację ogrodzenia stadionu miejskiego. Jest to pierwszy etap odnawiania tej tak bardzo ważnej infrastruktury sportowej w mieście. Kolejnym etapem będzie wymiana oświetlenia i montaż monitoringu obiektu – mówi Katarzyna Erdman, burmistrz Krośniewic.

Modernizacja stadionu była możliwa dzięki dofinansowaniu z programu „Infrastruktura Sportowa Plus” ogłoszonego przez Zarząd Województwa Łódzkiego. Kwota dofinansowania, jaką Gmina Krośniewice otrzymała z budżetu Województwa Łódzkiego to 70 tys. zł. Całkowita wartość inwestycji wyniosła natomiast 334 665, 92 zł. 

- Zadanie miało na celu wymianę ogrodzenia, tj. – demontaż istniejącego, wykonanego z betonu oraz dostawę, montaż ogrodzenia panelowego o wysokości 2,5m oraz dostawę kompletu dwóch dwunastoosobowych wiat sportowych – dodaje burmistrz Krośniewic. 

Warto wspomnieć, że to jeszcze nie koniec prac na stadionie miejskim w Krośniewicach.  Kolejnym etapem będzie wymiana oświetlenia i montaż monitoringu. Wszystkie te działania mają wpłynąć na komfort użytkowania obiektu oraz zachęcić do aktywnego spędzania czasu wolnego. 

- Liczmy na to, iż poczyniona inwestycja nie tylko pozytywnie wpłynie na estetykę i komfort korzystania z obiektu, ale również zachęci jak najwięcej osób do aktywnego spędzania czasu wolnego, kształtowanie nowych pasji i zainteresowań. Po dokonaniu analizy kosztów, będziemy rekomendować Radnym także przebudowę bieżni na tartanową. Wiem, że to zadanie otrzyma dofinansowanie. Więc trzeba tą szansę wykorzystać – zaznacza Katarzyna Erdman. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE