Reklama

Reklama

„Mąż zmarł, ale już mu lepiej”. Premiera spektaklu Teatru "Czemu nie?" [ZDJĘCIA]

Opublikowano: pt, 27 maj 2022 12:21
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura i Edukacja W kwietniu 2019r. byliśmy o krok od premiery sztuki Izabeli Degórskiej „Mąż zmarł, ale już mu lepiej”. Ale przeszkodziła nam pandemia.

Reklama

Teatr Stowarzyszenia Uniwersytet Trzeciego Wieku „Czemu nie?”, jak zresztą i cały uniwersytet , został zamknięty. Długo czekaliśmy na zakończenie pandemii, zastanawiając się, czy kiedykolwiek uda się nam odsłonić przed publicznością tajniki śmierci i zmartwychwstania Leona Stachurskiego.

 W końcu 20 maja 2022r. odbyła się premiera, a tym samym widzowie naocznie przekonali się, że na nic zdał się toczek z czarną  woalką i szybki akt zgonu , wystawiony przez pijaną lekarkę, bo zmarły Leon ostatecznie wrócił do żywych. Nie pomogły też starania grabarza, aby pochować przyjaciela w kanadyjskiej trumnie z szybką.

 Tak naprawdę to do końca nie wiadomo, co było przyczyną  tego zmartwychwstania – zbyt słaba trucizna w jabłeczniku, zły przepis sąsiadki Krzyżanowskiej, błąd w  sztuce lekarskiej, a może jednak cud, o którym przekonana była siostra Łucja.

 Najważniejsze jednak, że tak długo oczekiwana premiera doszła do skutku, a cała obsada tej czarnej komedii, mogła , po raz kolejny, zaprezentować swój kunszt aktorski przed wspaniałą publicznością, która przez trzy spektakle nagradzała aktorów owacjami na stojąco.

W sztuce wystąpili: Barbara Trzaskalska, Stanisław Borkowski, Dominika Staniszewska (gościnnie) Andrzej Zielonka, Elżbieta Olejnik, Marlena Kluk, Maria Jabłońska, Jerzy Gawłowski, Stefania Szadkowska, Wanda Majchrowicz, Stenia Augsburg, Róża Banasiak, Władysław Krysiak.

Swój sukces zawdzięczamy nie tylko ciężkiej pracy wykonawców, ale przede wszystkim wspaniałej reżyserii Krzysztofa Ryzlaka, który jest nie tylko świetnym profesjonalistą, ale przede wszystkim wspaniałym człowiekiem, który w to co robi, wkłada całe  serce.

 Dziękujemy Krzysiu, bo bez Ciebie nie byłoby nas.

Dziękujemy również wszystkim, którzy brali udział przy powstaniu i realizacji tej sztuki , a mianowicie : Pawłowi Łabędzkiemu, Jarosławowi Szymaniakowi, Radosławowi Rojewskiemu (Dyr. KDK), Marcinowi Żylakowi, Marcie Fijałkowskiej, Agnieszce Dąbrowskiej – Walczak oraz Agnieszce z kasy, bo to dzięki Wam wszystkim, my odnosimy sukcesy.

Opracowanie: Marlena Kluk 

Zdjęcia: CTMiT

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy