Pierwsze Targi Sztuki Ludowej zorganizowane zostały w 1973 roku przez CEPELIĘ, której idei jesteśmy kontynuatorami i partnerami. Impreza ta zyskała niemal od razu ogromną popularność i niezwykłe uznanie zarówno mieszkańców Krakowa, jak i turystów odwiedzających nasze miasto, a także przedstawicieli twórczych środowisk ludowych”.
Kutnowscy twórcy, członkowie Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej, rzeźby: Andrzej Wojtczak, Dorota Stanicka, Magdalena Wojtczak, Sławomir Suchodolski, kowalstwo artystyczne: Jan Wasiak oraz rękodzieło artystyczne: Urszula Jędrzejczyk w ramach realizacji zadania publicznego pn. „Promocja kutnowskiej rzeźby i rękodzieła artystycznego w Polsce” dofinansowanego przez Prezydenta Miasta Kutno uczestniczyli w 45. jubileuszowych Międzynarodowych Targach Sztuki Ludowej w Krakowie w dniach 14.08 – 29.08.2021 r.
Targi są największą w Polsce imprezą promującą sztukę ludową, podczas których nasi twórcy zaprezentowali swoje prace, pokazując tradycje rzeźby ludowej regionu kutnowskiego i rękodzieła artystycznego na Rynku Głównym przebywającym licznie mieszkańcom Krakowa i okolic, turystom, muzealnikom, etnografom z kraju i zagranicy. Po udziale w targach prace naszych artystów trafiają do muzeów i galerii oraz do prywatnych kolekcjonerów w Polsce i na świecie.
Dzięki wystawie naszego regionalnego dziedzictwa i tradycji folklorystycznej nasi twórcy doskonale promowali Miasto Kutno.
Do promocji miasta i twórców posłużyły także rozdawane podczas targów informatory, w których umieszczone były informacje o kutnowskich twórcach i Kutnie, doskonale promujące Kutno – Miasto Róż.
Elżbieta Żółtowska.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.