Reklama

Reklama

Promocja Kutna i kutnowskich twórców rzeźby i rękodzieła artystycznego w Krakowie [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura i Edukacja Międzynarodowe Targi Sztuki Ludowej w Krakowie to jedna z większych imprez prezentujących polską sztukę ludową oraz rękodzieło artystyczne w Europie Środkowo-Wschodniej, która stwarza warunki do ratowania tradycyjnego rzemiosła i twórczości ludowej oraz promocji szeroko pojętego folkloru”. Jak informuje IMAGO, „jest to sztandarowe wydarzenie o bogatej tradycji oraz silnej i ugruntowanej marce, którego początki sięgają lat 70-tych XX wieku.

Reklama

Pierwsze Targi Sztuki Ludowej zorganizowane zostały w 1973 roku przez CEPELIĘ, której idei jesteśmy kontynuatorami i partnerami. Impreza ta zyskała niemal od razu ogromną popularność i niezwykłe uznanie zarówno mieszkańców Krakowa, jak i turystów odwiedzających nasze miasto, a także przedstawicieli twórczych środowisk ludowych”.

Kutnowscy twórcy, członkowie Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej, rzeźby: Andrzej Wojtczak, Dorota Stanicka, Magdalena Wojtczak, Sławomir Suchodolski, kowalstwo artystyczne: Jan Wasiak oraz  rękodzieło artystyczne: Urszula Jędrzejczyk w ramach realizacji  zadania publicznego pn. „Promocja kutnowskiej rzeźby i rękodzieła artystycznego w Polsce” dofinansowanego przez Prezydenta Miasta Kutno  uczestniczyli w 45. jubileuszowych Międzynarodowych Targach Sztuki Ludowej w Krakowie w dniach 14.08 – 29.08.2021 r.   

Targi są największą  w Polsce imprezą promującą sztukę ludową, podczas których  nasi twórcy zaprezentowali swoje prace, pokazując tradycje rzeźby ludowej regionu kutnowskiego i rękodzieła artystycznego na Rynku Głównym przebywającym licznie mieszkańcom Krakowa i okolic, turystom, muzealnikom, etnografom z kraju i zagranicy. Po udziale w targach prace naszych  artystów  trafiają  do muzeów i galerii oraz do prywatnych kolekcjonerów w Polsce i na świecie.

 Dzięki wystawie naszego regionalnego dziedzictwa i tradycji folklorystycznej nasi twórcy doskonale  promowali Miasto Kutno. 

Do promocji miasta i twórców posłużyły także rozdawane podczas targów  informatory, w których umieszczone były informacje o kutnowskich twórcach i Kutnie, doskonale promujące Kutno – Miasto Róż.

Elżbieta Żółtowska. 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy