reklama
reklama

Spotkanie z reżyserem w kutnowskiej bibliotece. Doświadczenie zdobywał m.in. u boku Spielberga [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura i Edukacja W niedzielne popołudnie w kutnowskiej bibliotece odbyło się wyjątkowe spotkanie w ramach "Klubu Filmowego. Ucieczka z kina". Gościem specjalnym był reżyser Aleksander Pietrzak. W ubiegłym roku do kin wszedł jego film, ”Czarna Owca”.
reklama

Właśnie od seansu "Czarnej Owcy" rozpoczęło się niedzielne spotkanie w bibliotece. 

Aleksander Pietrzak – ur. w 1992 w Płocku. Absolwent Szkoły Muzycznej II stopnia w klasie fortepianu, oraz Warszawskiej Szkoły Filmowej na Wydziale Reżyserii Filmowej. Jego dyplomowy film "Mocna kawa wcale nie jest taka zła" oraz krótki film zrealizowany w Studiu Munka pt. "Ja i mój tata" zdobyły ponad 20 nagród, w tym nagrodę publiczności na Heartland Film Festival w Indianapolis i w Huesce w Hiszpani. 

W wieku 26 lat zadebiutował pełnometrażową czarną komedią "Juliusz", która zakwalifikowała się do konkursu głównego Festiwalu Filmowego w Gdyni (najmłodszy reżyser w historii festiwalu). W telewizji zadebiutował reżyserując 5 odcinków w powracającym po 10 latach kultowym serialu TVN pt. 39.5. 

Zdobywał doświadczenie w pionie reżyserskim na planach filmów: "Obywatel" J. Stuhra, "Bridge of Spies" S. Spielberga, "Planeta Singli" M. Okorn, "True Crimes" A. Avranas, oraz serialach "Belfer", czy "Pod Powierzchnią". 

W sierpniu 2021 do kin wszedł jego najnowszy komediodramat "Czarna Owca" (prod. TVN Discovery). Obecnie Alek wykłada pre-produkcje w Warszawskiej Szkole Filmowej i prowadzi audycje w radiu Kampus o nazwie Ciąg Dalszy Kinematografii.

Jak we wstępie zaznaczył krytyk Sebastian Smoliński, opiekun kutnowskiego klubu, film opowiada o rewidowaniu życiowych priorytetów i akceptacji niespodzianek, jakie zsyła nam los. Pochodzący z Płocka reżyser zrobił to z humorem i lekkością. Stworzył coś między komedią ku pokrzepieniu serc, a rodzinnym dramatem ze świetnymi dialogami i scenariuszem Bartosza Kozery. Film Pietrzaka przypomina, że każdemu może się zdarzyć być „czarną owcą” w oczach najbliższych. Kariera i egoistyczne pobudki mogą nas odciągnąć od rodziny i najwyższych priorytetów. Jednak jak przekonują bohaterowie filmu, w trudnych chwilach to właśnie rodzina okazuje się oparciem.

W drugiej części spotkania odbyło się spotkanie z reżyserem. Film został bardzo ciepło przyjęty przez oglądających, dzięki czemu nie obyło się bez interesującej dyskusji i wnikliwych pytań. Pamiątkowe zdjęcia zakończyły kilkugodzinne spotkanie.

Info: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kutnie

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama