reklama
reklama

TPZK zaprasza na wyjątkowy wieczór z różaną historią Kutna. Wstęp wolny!

Opublikowano:
Autor:

TPZK zaprasza na wyjątkowy wieczór z różaną historią Kutna. Wstęp wolny! - Zdjęcie główne
reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura i EdukacjaPrzybyli będą mieli okazję posłuchać niezmiernie interesującego wykładu „Szkółki róż Katriela i Arona Eizyka” dr hab. Jakuba Dolatowskiego, który specjalnie w tym celu odwiedzi Kutno, a także obejrzycie film dokumentalny o Aronie Eizyku (3 część filmu Kutno Agnieszki Arnold).
reklama

Dr hab. Jakub Dolatowski jest  emerytowanym wykładowcą dendrologii na Wydziale Biologii Uniwersytetu Warszawskiego i na Wydziale Ogrodniczym Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego i byłym pracownikiem kilku ogrodów botanicznych i arboretów. Jest współautorem (wraz z doc. Włodzimierzem Senetą i prof. Jerzym Zielińskim) podstawowego na polskim rynku podręcznika dendrologii. Opracowuje kolejne edycje tej książki już od ćwierćwiecza.

Jakub Dolatowski i  Marlis Buchholz przez kilka lat prowadzili kwerendę i poszukiwali informacji, dokumentów i fotografii związanych z Katrielem i Aronem Eizykami. W wyniku tej mozolnej pracy powstał artykuł Jakuba Dolatowskiego, Marlis Buchholz, Jonathana Eizyka, Michaela Eizyka pt. „Szkółki róż Katriela i Arona Eizyków”, który został opublikowany w 66. tomie  rocznika  Polskiego Towarzystwa Dendrologicznego w 2018 roku,  a następnie w Kutnowskich Zeszytach Regionalnych w 2019 roku.

reklama

Wystawa  „Katriel i Aron Eizyk. Korzenie różanej historii Kutna”, którą możecie obecnie oglądać w pawilonie wystawienniczym na placu Wolności,  została opracowana merytorycznie przez Jakuba Dolatowskiego  i  Marlis Buchholz. Jonathan Eizyk i Michael Eizyk, udostępnili niezwykle cenne fotografie i dokumenty  z archiwum rodzinnego Eizyków na potrzeby wystawy.

Film dokumentalny „Kutno” Agnieszki Arnold z 1995 roku to czteroodcinkowy serial, który bazuje na materiałach archiwalnych.  Część III tego filmu  opowiada o Aronie Eizyku – kutnowskim hodowcy róż. 

Będzie mogli posłuchać opowieści Arona Eizyka i zobaczyć jego gospodarstwo ogrodnicze w Adamowicach. 

reklama

Info: TPZK

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama